Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,59 zł , zmiana od tamtej pory: -24,81%
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rekord-wig-gielda-vestor-dm,249,0,2396153.html

Prognoza WIG20 została wyliczona na bazie dość szczegółowych prognoz dla poszczególnych spółek, które są w portfelu indeksu. Które wzrosną najbardziej?
To ma być rok Eurocash. Te akcje według Marka Szymańskiego, analityka Vestor zajmującego się rynkiem handlu detalicznego i deweloperami, zyskają aż 37 proc. w tym roku - najwięcej wśród spółek z WIG20.
Powodem jest zapewne to, że w ostatnich dwóch latach Eurocash słabo sobie radził na giełdzie i wiecznie to trwać nie może. W piątek akcje spółki spadają o 1,2 proc. do 26 zł za akcję - najniższego poziomu od grudnia 2011 roku. W ciągu dwóch lat zeszła z poziomu prawie 57 zł za akcję do zaledwie 26 zł. Głównym powodem są słabsze wyniki.
W trzecim kwartale na czysto Eurocash zarobił 37 mln zł, czyli o 39 proc. mniej niż rok temu. To z powodu zwiększonych inwestycji. Spółka przekształca się stopniowo z sieci hurtowni na sieć sklepów detalicznych. Przejęła w ub.r. supermarkety Mila i będzie mieć 533 markety we własnej sieci https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eurocash-supermarkety-mila-delikatesy-centrum,36,0,2389796.html, które prawdopodobnie przemianowane zostaną na markę "Delikatesy Centrum". W pierwszych trzech kwartałach 2017 r. tę nazwę przyjęło 28 sklepów Eko.

Do spółki należą też 452 kioski Inmedio. Razem grupa Eurocash zaopatruje 15,6 tys. własnych lub franczyzowych punktów handlowych.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją. Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
EUROCASH 0,42% 19,24 2018-07-19 11:31:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl