Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,28 zł , zmiana od tamtej pory: 43,46%

3,7% - Ile wart jest Koneser?

Zgłoś do moderatora
Na tyle zarząd oszacował straty w przychodach z Konesera. Widać to w sprawozdaniu za 2020 roku. Przchody z Konesrea (biur, handel itd.) 39 mln złotych, z tego 40% dla BBI. Strona 40 Tu: https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2021-04/GK_SF_MSSF_31_12_2020_202104301160230819.pdf
Ja szacowałem, że przychody z Konesera (przed pandemią) moga wynosić ok. 20 mln złotych w częsci dla BBI. Z raporu po pandemi wynika, że przychody w częsci dla BBI wyniosły 15,6 mln złotych. Brak przychodów z hotelu, które ja szacuję na ok. 0,9 mln euro. Teraz hotel jest wydzierżawiony na warunkach rynkowych, więc przychody w 2021 roku powinny być wyższa.
I ldatego podtrzymuję swoje szacunki odnośnie wartosci Konesera na 200 mln euro. Nie wykluczme, że cena sprzedazy bedzie wyższa, ponieważ gotówki na świecie przybyło, a kupujacym, zakładam, bedzie instytucja finansowa (fundusz emerytalny czy podobny podmiot).
Kiedy Koneser znajdzie nabywcę? Tego oczywiście nie wiem, ale na sprzedaz jest wystawiony, więc kupiec się znajdzie, może w tym roku.
Taka jest moja spekulacja.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV 0,00% 6,14 2021-07-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.