Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,77 zł , zmiana od tamtej pory: -12,99%

28 MLN dla ENERGOINSTALU

Zgłoś do moderatora
Energoinstal otrzyma dodatkowe 28 mln zł za realizację kluczowego projektu budowy bloku w elektrociepłowni „Zofiówka”. Po raz kolejny przesunięto także datę jego oddania. Dzięki temu akcje spółki wyraźnie drożeją.

Zarząd spółki Energoinstal poinformował w piątek, że w dniu 02.02.2018 r. został podpisany z PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa aneks nr 4 do kontraktu nr 145/2013 na budowę kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB o mocy zainstalowanej brutto około 75MWe w elektrociepłowni "Zofiówka" z dnia 14 października 2013 roku.
Zgodnie z zawartym aneksem, PGNiG Termika jako inwestor „zobowiązało się do zapłaty dla Energoinstalu wynagrodzenia w kwocie 28 000 000 zł netto podwyższone o podatek VAT w wysokości 23 proc. z tytułu wykonania usług i robót budowlanych, które nie były objęte zamówieniem podstawowym oraz wynikających z ryzyk terenu budowy, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego”.
Łączna wartość kontraktu wraz z robotami dodatkowymi po podpisaniu przedmiotowego aneksu została zatem zwiększona do kwoty 528 840 000 zł netto podwyższone o podatek VAT w wysokości 23 proc.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGOINS 0,65% 1,54 2021-10-25 15:12:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.