• Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~dyskutant [89.64.58.*]
    tylko szybko napiszę: 2,5mln akcji po 4,20zł

podawajcie swoje przeczucia :)
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~maniek [79.184.39.*]
    jeszcze chwila i te dwie liczby będziesz musiał miejscami zamienić czyli 4,2 mln po 2,5 zł
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~hubal [87.199.13.*]
    Adekwatnie do obecnej wartości spółki, czyli 6-7 zl za akcję.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~15373 [178.42.26.*]
    Nowa emisja musi być z dyskontem wobec ceny bieżącej - to oczywiste, inaczej kto ja kupi? Myślę o okolicach 5zł.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~Moja-wycena [91.217.40.*]
    Brechtają z was w funduszu. Emisja po 6-7? Haha, jasne.
    Rzućcie okiem na dyskonta na podobnych akcjach w innych spółkach. Wg mnie będzie ponizej 3 zeta. W efekcie cena na gpw zejdzie na pewien czas do okolic 3,5. Za rok nikt już nie będzie pamiętał i cena wrócić na 6-7. Za rok!
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~dyskutant [89.64.58.*]
    Dnia 2021-05-07 o godz. 17:05 ~Moja-wycena napisał(a):
    > Brechtają z was w funduszu. Emisja po 6-7? Haha, jasne.
    > > Rzućcie okiem na dyskonta na podobnych akcjach w innych spółkach. Wg mnie będzie ponizej 3 zeta. W efekcie cena na gpw zejdzie na pewien czas do okolic 3,5. Za rok nikt już nie będzie pamiętał i cena wrócić na 6-7. Za rok!

Ja jestem bardziej optymistyczny 4,2zł
    Naganiacze piszą o średniej ważonej wolumenem z jakiegoś okresu - proszę o podstawę prawną takich zasad.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: oldboy_1 [89.64.83.*]
    zajrzyj na stronę KNF lub wbij do netu hasło "ustalanie ceny emisji akcji:...

Ale nie spodziewam się po tobie, abyś cokolwiek zrozumiał.

Obserwuję to forum od pewnego czasu i masz chyba jakiś spory problem z spoistością osobowości...
    Dnia 2021-05-07 o godz. 19:02 oldboy_1 napisał(a):
    > zajrzyj na stronę KNF lub wbij do netu hasło "ustalanie ceny emisji akcji:...
    >
    > Ale nie spodziewam się po tobie, abyś cokolwiek zrozumiał.
    >
    > Obserwuję to forum od pewnego czasu i masz chyba jakiś spory problem z spoistością osobowości...

dawaj link i konkretny paragraf na to co mówisz.. nie umie szukać... no chyba
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: oldboy_1 [89.64.83.*]
    jak nie potrafisz i nie wiesz, to siedź cicho.

Cena akcji nowej emisji nie może być niższa od ceny nominalnej akcji a bazą do ustalenia ceny jest średnia cena ważona z notowań z okresu od 1 do 6 miesięcy, w zależności od formy i wielkości emisji.

Nowa emisja jest robiona na podstawie memorandum, a więc jej wartość nie powinna być wyższa od ok 11 mln zł (żeby uniknąć wpływu wahań kursu EUR).

Bazą do obliczenia ceny emisji jest więc średnia z 1 do 3 miesięcy ostatnich notowań.

Nowa emisja idzie na rozwój a nie spłatę zobowiązań, spółka operuje na wzrostowym rynku, ma dobrą kondycję finansową, więc emisja albo będzie bez dyskonta, albo z maksymalnym dyskontem rzędu do 10%.

Średnią z 1 miesiąca bierze się pod uwagę w przypadku emisji ratunkowych.

Pozostaje nam więc średnia z ostatich 3 miesięcy, a ta wynosi ponad 6,50 nawet wliczające ostatnie spadki.

Nawet wliczając ewentualne dyskonto, mamy cenę nowej emisji w widełkach 6-6,50 PLN.

A wszelkie paragrafy masz podane w treści uchwały walnego...

• Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~Marek [37.47.53.*]
    Ceny tylko wyłącznie nie może być niższa niż nominał czyli 0,8 Nie ma mowy o żadnych średnich. Średnia to jest przy przymusowy wykupie.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~Marek [37.47.53.*]
    Czyli po 0,80 zł może wam puścić
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~maniek [79.184.39.*]
    To po 80 groszy 12,5 bańki mogą wydrukować hahaha
    Dnia 2021-05-08 o godz. 12:05 oldboy_1 napisał(a):
    > jak nie potrafisz i nie wiesz, to siedź cicho.
    >
    > Cena akcji nowej emisji nie może być niższa od ceny nominalnej akcji a bazą do ustalenia ceny jest średnia cena ważona z notowań z okresu od 1 do 6 miesięcy, w zależności od formy i wielkości emisji.
    >
    > Nowa emisja jest robiona na podstawie memorandum, a więc jej wartość nie powinna być wyższa od ok 11 mln zł (żeby uniknąć wpływu wahań kursu EUR).
    >
    > Bazą do obliczenia ceny emisji jest więc średnia z 1 do 3 miesięcy ostatnich notowań.
    >
    > Nowa emisja idzie na rozwój a nie spłatę zobowiązań, spółka operuje na wzrostowym rynku, ma dobrą kondycję finansową, więc emisja albo będzie bez dyskonta, albo z maksymalnym dyskontem rzędu do 10%.
    >
    > Średnią z 1 miesiąca bierze się pod uwagę w przypadku emisji ratunkowych.
    >
    > Pozostaje nam więc średnia z ostatich 3 miesięcy, a ta wynosi ponad 6,50 nawet wliczające ostatnie spadki.
    >
    > Nawet wliczając ewentualne dyskonto, mamy cenę nowej emisji w widełkach 6-6,50 PLN.
    >
    > A wszelkie paragrafy masz podane w treści uchwały walnego...
    >

Nie produkuj się tylko dawaj uchwałę i paragrafy z KNF'u gdzie jest opisany Twój wymyślony mechanizm. 

Jak nie podasz to jesteś miękką fają i naganiaczem. 

A tymczasem pozdrowienia i czekam na twarde paragrafy, no a jak ich nie ma albo nie chcesz podać to jesteś hahaha sorrrryyyy haha ha ha hoho
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~BOBI [212.182.108.*]
    Ciekawe ile taki człowieczek jak ty ma akcji i czy wogóle je posiada.
    Chyba każde forum na swojego trola.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~sun [78.8.114.*]
    Jezeli wejda nowe akcje ,to naprawde nie jest to wazne po ile wejda ,oczywiscie najlepiej zeby byly jak najdrozsze -ALE ZOSTANA SZYBKO WCHLONIETE I NIKT NIE BEDZIE PAMIETAL PO PARU DNIACH ZE ONE BYLY .DLACZEGO ? POMYSLCIE W CO -PANSTWO -OBOJETNIE JAKIE BY NIE -MAM BARDZO NEGATYWNE ZDANIE NA TEMAT TEGO RZADU ,ALE PANSTWO ,FIRMY PANSTWOWE,PRYWATNE -WSZYSSTKIE,MY LUDZIE INDYWIDUALNI ,BEDZIEMY Z WLASBEJ WOLI I ZMUSZENI MUSIMY WSZYSCY KUPOWAC I INWESOWAC W PRODUKTY Z TEGO SEKTORA ,NIE MA INNEGO WYJSCIA ,PODZIELA PIENIADZE Z UNII ,GROS NA ODNAWIALNE ZRODLA CIEPLA I PODOBNE ,TU JEST ZBYT PEWNY NA LATA ,NIE MA ODWROTU ,W CO BEDA INWESOWAC FUNDUSZE ,WY ,JA I INNI TYLKO W TO CO NAJPEWNIEJSZE ,DO KONCA ROKU BEDZIE SUNEX PO 40 ZL ZOBACZYCIE!!!!!
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~sun [78.8.114.*]
    Mozesz wierzyc lub nie -nie jestem trolle ,mam bardzo bardzo duzo akcji i wierze w to co napisalem wielkie inwestycje i wielkie pieniadze w te branze sa niuniknione to nie jest trollowanie ,tylko wielka nieporadnosc w prowadzeniu firmy ,moglaby ja teraz zawalic Zakladam ze tak nie bedzie ,poplyna miliardy -powtarzam to jest nieuniknione.Czy ty nie czytasz ,nie widzisz co sie dzieje ,jestem w tej chwili na etapie wymiany pieca co ,na nowa instalacje -tylko gazowa lub inna ,utylizuje piec ,i dostaje 20 tys dofinansowania,caly kraj to czeka ,odnawialne zrodla energii itd
    Dnia 2021-05-10 o godz. 09:47 ~sun napisał(a):
    > Mozesz wierzyc lub nie -nie jestem trolle ,mam bardzo bardzo duzo akcji i wierze w to co napisalem wielkie inwestycje i wielkie pieniadze w te branze sa niuniknione to nie jest trollowanie ,tylko wielka nieporadnosc w prowadzeniu firmy ,moglaby ja teraz zawalic Zakladam ze tak nie bedzie ,poplyna miliardy -powtarzam to jest nieuniknione.Czy ty nie czytasz ,nie widzisz co sie dzieje ,jestem w tej chwili na etapie wymiany pieca co ,na nowa instalacje -tylko gazowa lub inna ,utylizuje piec ,i dostaje 20 tys dofinansowania,caly kraj to czeka ,odnawialne zrodla energii itd

Ale Ty do mnie to piszesz? Bo nie rozumiem.

• Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~sun [62.87.191.*]
    Odpisuje Bobiemu ,i powtarzam ze spolki z tej branzy moga dzis przebirac w zamowieniach jak chca i za ile chca ,to tylko kwestia czasu popatrzcie jak ladnie zachowuje sie GRODNO ,bierze sie za fotowoltaike i zrobi na tym gruba kase ,czekam w spokoju ,mosza buc wzrosty
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~BOBI [212.182.108.*]
    A ja do ciebie pisałem?
    Coś się pogubiłeś..
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~suneks [93.179.211.*]
    Dzisiaj wyniki --- oczywiście kiepskie , jakieś 500 tyś zysku netto. Dalszy zjazd wartości akcji i emisja maksymalnie 5,5 - 6 zł. Potem II i III kwartał rewelacja wyniki netto odpowiednio narastająco 5 mln i 8 mln i wybicie akcji na poziom 10 zł. Każdy skorzysta. Suneksowi wpadnie ok 10 mln z emisji a inwestorzy zbiorą zysk na koniec roku po spieniężeniu akcji po wybiciu.
  • Re: Podawajcie swoje przeczucia Autor: ~Tyrek [178.42.120.*]
    To według teorii troli ???
[x]
SUNEX -0,37% 5,34 2021-07-23 16:49:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.