• Ciech i Azoty też nie płacą a biją rekordy. Autor: ~Adam [46.134.20.*]
    Teraz w górę, niewierni zostali na peronie.
  • Ech Azoty też płacą a biją mordy Autor: ~Baniak [83.31.78.*]
    Nie zostaliśmy z niczym. Jest przecież Pulspet!
  • Re: Ciech i Azoty też nie płacą a biją rekordy. Autor: ~Niewierny [109.89.177.*]
    wyglada na to, ze jestem tym niewiernym :)

kupilem ZAP na longa. chcialem kupic i zapomniec, liczylem na skromna dywidende, kurs mnie nie obchodzil.
    dzis rano sprzedalem. zrobilem to nie tylko dlatego, ze dywidendy (zapewne) nie bedzie w tym roku.

zgodnie z raportem inwestycja w blok energetyczny to 1,2 mld, dotychczasowe poniesione naklady to 412 mln. jezeli dodamy zysk z 2020 czyli 216 mln wynika, ze do zakonczenia inwestycji w 2022 r. trzeba jeszcze ok 517 mln. przypomne tylko, ze budowa bloku energetycznego jest najkosztowniejsza inwestycja, sa jeszcze inne, tansze. wyglada wiec na to, ze dywidendy moze nie byc przez nastepne 2 lata lub dluzej jesli wyniki beda slabe. jak dla mnie nie warto zamrazac pieniedzy na tak dlugo i liczyc, ze za kilka lat beda super zyski.

moim zdaniem, o duze zyski bedzie ciezko. w koncu od tego roku zgodnie z decyzja UE branza nawozowa nie moze liczyc na rekompensaty dla przemyslu energochlonnego. w ubieglym roku to bylo chyba ok 40 mln wiec ma to spore znaczenie.

generalnie popieram inwestowanie kazdej spolki w "siebie" co moze poprawic konukrecyjnosc. co do inwestycji w blok enrgetyczny na paliwo weglowe mam pewne obawy w kontekscie tendencji do odchodzenia od wegla. jednak nie znam sie na tym, zalozmy, ze jest w tym jakis sens i tak ogromne koszty zwroca sie w przyszlosci. oby nie bylo tak jak z ostoleka ;)

szkoda, ze nie doczekalem jako wlasciciel akcji wynikow za 1q. spodziewam sie, ze beda bardzo dobre. moj bilans zyskow i strat kazal mi sprzedac. moze sie mylilem, czas pokaze. kto wie, po zakonczeniu inwestycji lub gdy kurs bedzie duzo nizej moze tu powroce.

zycze wszystkim powodzenia i zyskow

• ech i Azoty nie biją w rekordy. Autor: ~Baniak [83.31.78.*]
    Bardzo ciekawa analiza, tyle że nie uwzględniono w niej Pulseptu jako remedium na wszystkie problemy! Ci którzy weń nie traća wiary zostaną jeszcze nagrodzeni....
  • Re: ech i Azoty nie biją w rekordy. Autor: ~rudek36 [81.219.206.*]
    ciekawe jest jeszcze coś- ZAP spada ,bo nie wypłaci dywidendy,ale GA rosnie,bo nie dostanie dywidendy???:).
  • Re: ech i Azoty nie biją w rekordy. Autor: ~Niewierny [109.89.177.*]
    GA nie ma takiej dobrej historii dywidend jak Pulawy. inwestorzy GA mogli mniej na nia liczyc. tutaj chyba kazdy sie spodziewal, ze "cos" bedzie, w koncu nawet w roku covidowym byla wyplata.

istotny tez jest free float. GA to ponad 30%, a Pulawy ponad 4%.
    ludzie inwestuja na gieldzie dla zysku. mozna go osiagnac poprzez dywidende lub poprzez wzrost kursu. jezeli odpada dywidenda pozostaje liczyc na zwyzke kursu. na GA jest wiekszy obrot i plynnosc, kurs moze byc bardziej zmienny. teoretycznie sa wieksze mozliwosci.

@Baniak
    powodem spadku na Pulawach jest tez rozczarowanie, ze nie podjeto sie wyplaty dywidendy w pulsepcie. ludzie na to liczyli ;)

• (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [178.37.107.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: ech i Azoty nie biją w rekordy. Autor: ~Milton [178.37.107.*]
    Ten pulsept to wiesz gdzie możesz sobie wlać
  • Re: Ciech i Azoty też nie płacą a biją rekordy. Autor: ~Milton [178.37.107.*]
    Na co im ten blok energetyczny? Do tej pory jakoś działali, a tu takie zbytki? Ich kapitalizacja to 1,84 mld z tego blok energetyczny będzie wart 1,2-co oni na głowę z tauronem się zamienili?
    Ludzie tu zainwestowali w nawozy a nie jakąś spalarnię węgla na giga skalę
[x]
PULAWY -1,38% 85,80 2021-09-17 16:42:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.