• Projekty Autor: ~Lucca [5.173.185.*]
    Widać że koncern Standardkessel Baumgarte bardzo upodobał sobie naszą Eni. Dwa projekty podpisane od początku roku. Uważam że to nie koniec dobrych informacji z poważnymi kontrahentami.
  • Re: Projekty Autor: ~raven [37.225.39.*]
    podaj link
  • Re: Projekty Autor: ~Lucca [5.173.185.*]
    Sprawdź espi od początku roku.
  • Re: Projekty Autor: ~jack [178.37.207.*]
    Dnia 2021-05-05 o godz. 20:07 ~Lucca napisał(a):
    > Widać że koncern Standardkessel Baumgarte bardzo upodobał sobie naszą Eni. Dwa projekty podpisane od początku roku. Uważam że to nie koniec dobrych informacji z poważnymi kontrahentami.

A co to jest za koncern , skoro tak się nim ekscytujesz ??? .
    I skąd wnioski , że jest to - poważny kontrahent !!! .
  • Re: Projekty Autor: ~Lucca [78.88.167.*]
    Jack zapytaj starszego brata!
  • Re: Projekty Autor: ~JS [193.238.180.*]
    Wygląda na bardzo powaznego partnera :
    https://www.standardkessel-baumgarte.com/
    i jesst częścią tego:
    https://www.jfe-eng.co.jp/en/
    JS
  • Re: Projekty Autor: ~Daru [5.173.176.*]
    https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/staporkow,wygrana-w-przetargu-na-budowe-elektrocieplown-2021-01-26,espi,20210126_103812_0000210434
  • Re: Projekty Autor: ~jack [77.255.78.*]
    Dnia 2021-05-06 o godz. 08:04 ~JS napisał(a):
    > Wygląda na bardzo powaznego partnera :
    > https://www.standardkessel-baumgarte.com/
    > i jesst częścią tego:
    > https://www.jfe-eng.co.jp/en/
    > JS

No myślę że , nie dosyć ze poważnego , to najpoważniejszego od przeszło -37 lat .
    A jest to sprawdzone , gdyż w 2013 r. osobiście byłem na Rożdzieńskiego .
    Kiedy to Standardkessel i Energoinstal , obchodziły 30 - lecie współpracy .
    Dnia 2021-05-06 o godz. 05:47 ~Lucca napisał(a):
    > Jack zapytaj starszego brata!

Chciałbym !!! , ale niestety byłem najmłodszy w rodzinie , i została mi już tylko siostra .
  • Re: Projekty Autor: ~bolo [37.225.39.*]
    Historycznie czym więcej eni miał zleceń tym większe ponosił straty.
    Trzeba umieć zarządzać spółką.
    Dnia 2021-05-06 o godz. 12:14 ~bolo napisał(a):
    > Historycznie czym więcej eni miał zleceń tym większe ponosił straty.
    > Trzeba umieć zarządzać spółką.

Widzisz !!! .
    I tutaj się muszę z Tobą nie zgodzić !!! .
    Dlatego że , to nie ilość zleceń ( kontraktów ) , ma zły wpływ na sytuację finansową firmy .
    Złym posunięciem Energoinstalu ( Więcka ) było wejście w rolę Generalnego Wykonawcy .
    Po prostu , przerosły ich ambicje , i rzucili się na coś , o czym nie mieli zielonego pojęcia .
    A w szczególności , w budowlance .

Tutaj nie chodzi o zarządzanie spółką , bo w tej kwestii to akurat S.W. się dobrze orientuje .
    Przerósł go kontrakt długoterminowy i rosnące ceny materiałów i robocizny .
    A kwota od podpisania do zakończenia kontraktu , jest nienegocjowalna ( oprócz prac dodatkowych ).

Już przy 1 - kontrakcie jako GW , na Koksowni Przyjaźń , wyszli prawie na ,,0"
    Przy czym toczę się jeszcze postępowania sądowe , -w obie strony .
    To już przy 2 - jako GW , na EC Zofiówka , wtopili na całego , tracąc lekką ręką ~ 100 mln .
    I tutaj są jeszcze prowadzone prace serwisowe które generują tylko - koszty dla ENI .

Przy małych środkach inwestycyjnych , oraz bardzo pomniejszonej - bazie , pracowników (fachowców , specjalistów )
    trudno jest wypracować konkretny zysk , kiedy to jeszcze kilka lat wstecz , jak były kontrakty zagraniczne , była Dywidenda .
    Cóż - Główny Udziałowiec , uważał wtedy że - Nie Będzie płacił pracownikom Fizycznym , tak dużych pieniędzy na Eksporcie .
    Liczył że lepiej firma wykona tę samą pracę w Polsce , pracownicy dostaną groszowe pensje , a on zbije kokosy .
    Lecz się przeliczył , ale jak to mówią - podobno chytry dwa razy traci , czyż NIE ??? .
    Stracił na kapitale firmy , przy czym 72,66% należy do niego i rodzinki W. , oraz pokaźne środki z dywidend ,
    które byłby przytulił w pokaźnej wysokości .
    Ale tak to jest , że kiedy ten kto wypracowuje zyski , ma otrzymać tylko ochłap , a wielki pan , ma opływać w bogactwie .

Teraz jeżeli ??? , odbudują relacje na kontrakty zagraniczne , to może przyjdzie jakiś ! zysk .
    Ole na pewno nie duży .
    Zyski to Więcek czerpał kiedy pracowało ileś setek ludzi np. Francja Dunkierka ~ 200 pracowników !!! .( 1 budowa )
    A kolejne 200 -300 Niemcy Szwajcaria itd.

• Re: Projekty Autor: ~znawca [185.188.166.*]
    tak Więcek nie ma pojęcia o zarządzaniu, to samorodek, trochę wizjoner kilka lat temu ale do póki były zlecenia to jakoś to się kręciło, słusznie piszesz ze wejście w GW czy GRI to była porażka, źle skalkulowana cena, to jego osobista decyzja, właściwie skalkulowana poprawnie ale potem rabat Stanisław dał i zmoczył, na budowie nie był pieniędzy na nic....paliwo do agregatu pracownicy przewozili w kanistrach,,, po prostu dramat i oszczędności i minus 100 mln zł

ten sen o potędze już nie wróci, ja nie widzę jakiś perspektyw do rozwoju
  • Re: Projekty Autor: ~JS [5.173.138.*]
    znawca... to czego tutaj szukasz i tracisz czas na pisanie o spółce, która jest bez perspektyw ???
    Jak jest tak fatalnie to nie powinieneś tracić czasu na pidanie postów tylko zarabianie na championach!!
    Poza tym widzę, że większość kolegów czarnowdzów to samce alfa bo mimo tego, że są negatywnie nastawieni do spółki to ydało im sie jeszcze pokłócić..
    jack .. jak piszesz, że spółka może zarabiać jak będzie wróci na rynki zagraniczne to właśnie 2/3 przychodów mają z rynków zagranicznych.
    Widzę, że wiesz o czym mowa więc czytam twoje wpisy z uwagą. Moim zdaniem programy odbudowy w UE , gdzie duż część kasy pójdzie na modernizację przemysłu , a u nas na przejśćie na gaz i biomasę spowoduje zwiększenie kontraktów dla takich firm jak ENI i Remak. Pytanie tylko czy oni będą chcieli pokazywać zyski???
    Każdy ma swoją ocenę ryzyka. Ja mam swoją i mimo tego , że spadliśmy o 30% to nadal jestem przekonany, że perspektywy branży są bardzo dobre.
    JS
    Dnia 2021-05-07 o godz. 22:32 ~JS napisał(a):
    > znawca... to czego tutaj szukasz i tracisz czas na pisanie o spółce, która jest bez perspektyw ???
    > Jak jest tak fatalnie to nie powinieneś tracić czasu na pidanie postów tylko zarabianie na championach!!
    > Poza tym widzę, że większość kolegów czarnowdzów to samce alfa bo mimo tego, że są negatywnie nastawieni do spółki to ydało im sie jeszcze pokłócić..
    > jack .. jak piszesz, że spółka może zarabiać jak będzie wróci na rynki zagraniczne to właśnie 2/3 przychodów mają z rynków zagranicznych.
    > Widzę, że wiesz o czym mowa więc czytam twoje wpisy z uwagą. Moim zdaniem programy odbudowy w UE , gdzie duż część kasy pójdzie na modernizację przemysłu , a u nas na przejśćie na gaz i biomasę spowoduje zwiększenie kontraktów dla takich firm jak ENI i Remak. Pytanie tylko czy oni będą chcieli pokazywać zyski???
    > Każdy ma swoją ocenę ryzyka. Ja mam swoją i mimo tego , że spadliśmy o 30% to nadal jestem przekonany, że perspektywy branży są bardzo dobre.
    > JS

Tak pisałem -Oczywiście !!!

Autor: ~jack [77.255.78.*] 2021-05-06 16:03

Teraz jeżeli ??? , odbudują relacje na kontrakty zagraniczne , to może przyjdzie jakiś ! zysk .
    Ale na pewno nie duży .
    Zyski to Więcek czerpał kiedy pracowało ileś setek ludzi np. Francja Dunkierka ~ 200 pracowników !!! .( 1 budowa )
    A kolejne 200 -300 Niemcy Szwajcaria itd.

Ale widzisz ? , tutaj podchodziłem trochę optymistycznie do tego zysku .(napisałem - jakiś ! , Ale - nie duży )
    Gdyż aby były konkretne zyski , to trzeba dysponować dużo wyższym kapitałem , niż obecnie posiada ENI .
    Po drugie to trzeba mieć jeszcze kim pracować , a z tego co jest mi wiadome to na chwilę obecną nie dysponują
    zbytnio wystarczającą liczbą specjalistów , z tego względu że nie są konkurencyjni płacowo .
    Pisałem jeszcze że jeżeli ??? , odbudują relacje zagraniczne !!!
    Tylko że Standardkessel - Baumgarte , też nie jest aż takim partnerem , aby Energoinstal miał się rozwijać ,
    poprzez zwiększenie ilości pracowników , gdyż Standard. nie jest wstanie również ENI zapewnić więcej zleceń .

Tak że - raczej nie upadną .
    Ale do dawnej świetności , to ENI długo nie powróci , a może i wcale .
    Jeszcze nie wiadomą jest , co Więcek zrobi z zastawami ???
    I w jakim celu zabieg , w postaci sprzedaży udziałów spółki - córki , tejże spółce !!!

• Re: Projekty Autor: ~znawca [185.188.166.*]
    Jeszcze nie wiadomą jest , co Więcek zrobi z zastawami ???
    I w jakim celu zabieg , w postaci sprzedaży udziałów spółki - córki , tejże spółce !!!

bo wszystko co zdrowe pójdzie do WAM po to są te zastawy, by jakoby za długi przejąć to co ma szanse zarabiać, a plewy porzucić w eni, niech się tym giełda karmi...

WAM to ostoja dla chłopców, po prostu....
    Dnia 2021-05-10 o godz. 20:38 ~znawca napisał(a):

> bo wszystko co zdrowe pójdzie do WAM po to są te zastawy, by jakoby za długi przejąć to co ma szanse zarabiać, a plewy porzucić w eni, niech się tym giełda karmi...
    >
    > WAM to ostoja dla chłopców, po prostu....

Znając Stanisława W. , to na pewno nie zostawi w ENI nic co przedstawia jakąś wartość .(a znam go jeszcze z DDR-u)
    Baza z biurowcem na Roździeńskiego jest jego .
    Kiedy przejmie ENITEC - spółkę córkę od Energiinstalu , to aby nie było niejasności to ENITEC będzie właścicielem
    gruntów , zabudowy oraz maszyn w Porębie (ze zobowiązaniem spłaty rat dla ENI).
    Przejmując jeszcze ZEC Energoservice - Czechowice D., który już przejął montaż i serwis
    na budowach eksportowych , oraz krajowych .
    To na dobrą sprawę Energoinstal zostanie bez siedziby , pozostanie mu tylko -Logo ,które jest przed bramą na Roździeńskiego.

• Re: Projekty Autor: ~znawca [85.221.243.*]
    dokładnie o to chodzi by po cichu wyjść z giełdy która tylko uwiera a pieniędzy już żadnych SW nie przyniesie
    Znając Stanleya , częściowo rozumiemy o co jemu w tym wszystkim chodzi .
    Szkoda tylko tych , którzy wiszą tutaj od dawna z wysoką średnią , oraz tych co dali się ubrać przy ostatniej podbitce .
[x]
ENERGOINS 2,37% 1,73 2021-09-23 16:28:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.