• Umowa Autor: ~Kaz [91.90.176.*]
    Warta 1/8 obecnej kapitalizacji
  • Re: Umowa Autor: ~Inwestor [178.235.180.*]
    http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,470562
  • Re: Umowa Autor: ~nikt [89.64.68.*]
    marża na tym to z 10%,więc...
    ale to dopiero początek, pisałem tu że sama Enea planuje wydać 7mld na sieć
    to będzie złoty wiek dla ELT
  • Re: Umowa Autor: ~ktk [83.20.225.*]
    Rentowność netto sprzedaży ELT (na poziomie jednostkowym) w 2020 roku wyniosła 6,77%. Tak wiec umowa na 9,75 mln zł daje statystycznie 0,68 mln zł zysku netto co daje 0,84 procenta wartości spółki i ok 0,07 zł na akcję.
    Nie ma się co dziwić bo to umowa odpowiadająca zaledwie ok. 5 % ubiegłorocznych przychodów ELT. Jest jednak bardziej pozytywna strona tego komunikatu. To nowy kierunek geograficzny, którego chyba dotychczas spółka nie obejmowała i 2 już w ciągu miesiąca umowa (poprzednia z 12.03) z zachodniopomorskiego. To o tyle ważne, że jest to stosunkowo nieodległy, bardzo dobrze skomunikowany z Wrocławiem rejon i wygląda z komunikatów spółki, że także perspektywiczny.
    Bardzo pozytywny komunikat!
    o to właśnie mi chodziło, o rząd wielkości, tyko dokładnych cyferków nie chciało mi się szukać, bo leniwy jestem. Kudos za cyferki
    Trzeba jednak pamiętać, że rynek każdą zarobioną złotówkę dla spółki wycenia z odpowiednim mnożnikiem. W przypadku ELT to na tą chwilę ok. 5. Tak więc przy założeniu odpowiedniej wyceny oraz tego, że ta umowa daje dodatkową wartość do dotychczasowych wyników można przyjąć ok. ,35 groszy do obecnej ceny. To oczywiście w teorii ale ewentualny wzrost właśnie takim paliwem musi być zasilany. Całkowicie odmienna sprawa to domniemania umowa z PKN na którą rynek czeka drepczac w miejscu...
    Byłoby jak piszesz, ale to dopiero po przekroczeniu poziomu zeszłorocznego przychodu, a do tego jeszcze trochę. Prezes prognozuje zysk przynajmniej na poziomie 2020 co przy P/E <5 daje solidne fundamenty do wzrostu ceny o min. 100% w tym roku, a biorąc pod uwagę perspektywy sektora to i P/E 16 mnie nie zdziwi. Jak sektor zacznie być grany i zleci się ulica, to tu może być jak niedawno jeszcze na fotowoltaice
  • Re: Umowa Autor: ~Inwestor [188.146.32.*]
    Grzanie i wejście ulicy może być tylko pod dużą umowę, super wyniki, wejście w jakąś gałąź na którą jest nagonka. 1 z tych 3 rzeczy moim zdaniem to kwestia czasu. Trzeba być wytrwałym a czy to będzie rok, 2 lata czy kilka miesięcy to kto tam wie, mi się nie spieszy. Wyjmować będę dopiero w okolicach 12zł małymi pakietami. Docelowo liczę na ponowne wybicie ze spodka w okolice 18zł na miesięcznym.
    żadnej gałęzi nie muszą zmieniać, cała sieć energetyczna idzie do modernizacji. Temat bud. energetyki już jest grany, ale po cichu. Zobacz np. STF, wygrywają każdy przetarg z Gaz-systemu, też był P/E 4, wlazł tam FIZ pod modernizacje ciepłowni i kurs mi w rękach eksplodował +15% jednym zleceniem a potem up200%, a na forum pusto... wcześniej herkulesa odpalili. O PXM pisać chyba nie muszę, pozycje są zajmowane, obserwujcie pakietówki
    Oj inwestory. Co wam się za fantazje lęgną w waszych wszechstronnych umysłach. Spekulacja nie potrzebuje żadnych kontraktów do wzrostu. By zejść na poziom jakiegoś setupu. W maju kurs zaczyna rosnąć na 9, 10, 11 i dalej bez newsa i co sobie myślicie. Coś się szykuje nieprawdaż! Pewnie orlen alvo jakieś mega OZE. Przy 12 już jesteście pewni że inni wiedzą lepiej i pakujecie do wora. Robicie z tego 15, bo cóż to za spółka - za parę groszy wiatraki można rozkręcić, że się śmigła pourywają. I co dalej jak myślicie?
  • Re: Umowa Autor: ~Kamil [37.47.35.*]
    A dalej mamy dystrybucję przez mądrzejszych, a ulica siedzi na forum i rozpływa się nad perspektywami spółki podczas ostrego zjazdu na kursie.
    Na jakim wykresie widzisz ostry zjazd? Na dziennym wykres jest w trendzie bocznym i powinno być wyjście z korekty a na weekendowym i miesięcznym jest ewidentny trend wzrostowy.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [37.248.170.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Umowa Autor: ~nikt [89.64.66.*]
    aj waj! i co ja wtedy zrobię! zostanę z kawałkiem spółki, znoszącej złote jaja do 2050r. biedny ja!
    Kamil liczy jeszcze na wejście na zniżce, zapraszamy ale cena już niżej nie pójdzie przy 7,8 była promocja.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [37.47.35.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
    Ty może nie, ale wyobraź sobie, że ludzie dumnie trzymają papiery, które lecą w dół i szczycą się swoją wytrzymałością. A kto wie, może i Ty do takich należysz?
    A biorąc pod uwagę, że macie problem z rozumnym czytaniem to pewnie akurat Wy zostaniecie z ręką w nocniku.
    a któż to tu tak się zdenerwował? Toż to pan Maruda, niszczyciel AF. Kamilku jaja sobie robimy. Miłej końcówki majówki, od wtorku znów każdy każdego stara się wy***ać.. A KGH to chciałbym trzymać od 7pln.
    zauważcie też, że Kamillo nas tu zwyzywał, ale zachował grzecznościową formę zaimków osobowych. Naprawdę nam miło (pewnie homo)
  • Re: Umowa Autor: ~Inwestor [5.173.193.*]
    I kolejna umowa:
    https://www.gpw.pl/komunikat?geru_id=373805&title=Informacja+o+zawarciu+umowy+przez+ELEKTROTIM+S.A.+z+EW+Sp.+z+o.o.+ZOL+Sp.+k.+przy%C5%82%C4%85cze+do+farmy+wiatrowej
  • Re: Umowa Autor: ~ktk [213.155.191.*]
    Chyba kiepska ta umowa jak rynek odebrał ja spadkowo. Chyba, że to chwilowa niedyspozycja.
  • Re: Umowa Autor: ~Inwestor [178.235.187.*]
    Kto mądrzejszy skupuje papier i idzie w górę :) A umów będzie coraz więcej :)
    Jednak chyba zawodowcy jeszcze raz pochylili się nad spółką i stwierdzili że umowa jest dobra i z tego pieca będzie chleb. Podrzucili parę drew, uruchomili znaną gazetę i jechane. Podstawowe pytanie to jaki automat/automaty został/ły uruchomiony/e? Rozegranie jest takie. Spółka dostarcza paliwa, otoczenie dostarcza wizji o transformacji energetycznej, redaktorki tworzą wizję beneficjenta a programy kreślą kreski. Główną zagadką jest co tam w kodach zapisano?
  • Re: Umowa Autor: ~nikt [89.64.67.*]
    ach te złote myśli z bankiera, niewyczerpane źródło LOL contentu. Przypominasz mi taksówkarza, który stał w korku i próbował rozkminić "dokąd te wszystkie ludzie jado?". Ty posiadaczu wiedzy tajemnej ty mój
    Nie chcę Ciebie obrażać i pisać z czy mi się kojarzą takie głębokie analizy. Wysil się i napis coś mądrego. Zerknij do raportu, zrób kweręndę umów. Naprawdę ubogać jakąś mądrą myślą bankiera. Daj dobre świadectwo o spółce - wszakże nie jest wiedzą tajemną, że o spółce świadczy także jej akcjonariat.
  • Re: Umowa Autor: ~nikt [89.64.67.*]
    ale po co, skoro mamy takiego forumowego guru i jego mądrości na które nie zasługujemy. Raz robisz wyliczenia umowy co do grosza, by post później napisać, że umowy nieważne, bo spekulanty. Kurs spada to umowa zła. Kurs rośnie to umowa jednak dobra i enigma kąkuferów. Ja myślałem, że po prostu sobie trolujesz, a ty chyba masz jakieś głębsze problemy. To mogła być ciekawa dyskusja o całej budowlance w obliczu transformacji energetycznej, ale postanowiłeś sprowadzić ją do ścieku

[x]
ELEKTROTI -0,66% 5,98 2021-07-30 17:01:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.