• to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~bosman [80.255.12.*]
    ewidentne pogwałcenie praw mniejszości w realizacji uchwały nt skupu akcji własnych i ogólnie nierówne traktowanie akcjonariuszy mniejszościowych. Piszcie do SII i dzwońcie do QRS i NN, żeby zorganizować akcję ochrony naszego kapitału zainwestowanego w tę spółkę - ja piszę dzisiaj
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~kapitan [89.64.81.*]
    Chyba że ktoś nie czuje się okradziony, to można nic nie robić. Tutaj za (częściowo) moje (i Wasze) pieniądze odkupione zostały od prezesa akcje 20% (teraz już 30%) powyżej rynku. Więc ja akurat okradziony się czuję. Piszcie do SII i KNF! Im więcej osób napisze tym większa szansa że sie tym odpowiednie organy zajmą. Wstyd panie Cegielski!!!
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~bosman [80.255.12.*]
    hehehe... "Panie" Cegielski - ależ kapitanie uprzejmy jesteś.. Może "Panu" Cegielskiemu należy postawić pod bramą zakładu "cysternę prawdy" dla przypomnienia, jak o Prawa i Sprawiedliwą Polskę walczył kilkanaście mcy temu...
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~kapitan [89.64.81.*]
    dawniej taki margines to by wrzucili do smoły i pierza, przywiązali do takiej cysterny wstydu i wystawili na widok publiczny
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~bosman [80.255.12.*]
    jest po prostu hipokrytą - pozuje na bojownika o "lepszą" Polskę i pogromcę "układów", a sam co zrobił...prymitywnie nasikał nam na głowy
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~autor [37.248.152.*]
    ci bojownicy, oni wszyscy tacy są patrz bolek
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~sowizdrzał [31.182.1.*]
    ja dobrze rozumiem, że firma zrobiła deal życia żeby skupić akcje od Prezesa, a w okienku "dywidendy" pusto jak w ulu na przednówku ? Niezłe złodziejstwo. Żałuję, że dałem się wciągnąć kiedykolwiek w tę "perspektywiczną" spółkę. Dla kogo ona perspektywiczna właśnie zobaczyliśmy.
    Ktoś wyprowadzi sztandar ? Bo już niczego wielkiego bym się nie spodziewał po tej firmie. Wszyscy zadowoleni, s-cash-owani, po co tu dalej wiosłować...
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~autor [37.248.152.*]
    ja tu byłem krótko i wyszedłem z minimalną stratą, spółka jest w portfelu PPK NN, czyli niedawno ją kupowali, musiał być jakiś powód skoro w nią zainwestowali a tu takie oszustwo, widać, że ktoś wywala,
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~Nowy [31.0.180.*]
    Obecna wycena jest bardzo niska trzeba poczekać na raport za 1 kwartał
    ktoś postraszył sprzedawał licząc na wezwanie
    zobaczymy jak to się skończy

Spółka miała sporo gotówki nawet bez sprzedaży OTP

myślę że będzie zaskoczenie jeszcze w tej całej zagadce :-)
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~Jamto [5.173.49.*]
    I tak jest to gruby wał, prezes kupuje akcje z rynku, a potem spółka od niego skupuje o 30% drożej, prokuratura tu chyba powinna zacząć węszyć bo to wygląda na przekręciarski numer. A po takim numerze akcje znowu w dół i Cegielski znowu nimi napcha kieszenie i tak w piz.. i w kółko.
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~sowizdrzał [95.175.17.*]
    Dnia 2021-04-27 o godz. 21:44 ~Nowy napisał(a):
    > Obecna wycena jest bardzo niska trzeba poczekać na raport za 1 kwartał
    > ktoś postraszył sprzedawał licząc na wezwanie
    > zobaczymy jak to się skończy
    >
    > Spółka miała sporo gotówki nawet bez sprzedaży OTP
    >
    > myślę że będzie zaskoczenie jeszcze w tej całej zagadce :-)

czekaj tatka latka
    będzie zaskoczenie - pewnie kolejne kółeczko nabyć i sprzedaży akcji przez Pana Prezesa aż do zdrenowania "sporo gotówki".
    szlag człowieka trafia jak patrzy na takie Wały Jagiellońskie. Ale co mnie podkusiło, żeby to kupować i jeszcze się cieszyć z transakcji z Orlenem...

• Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~Jamto [5.173.49.*]
    Jedyne wyjście zasypać KNF zgłoszeniami o niezgodnej transakcji lub jedno z:

• Prawo zaskarżania uchwał walnego zgromadzenia (art. 422 KSH)
    • Actio pro socio: prawo do wniesienia pozwu o naprawienie szkody wyrządzonej spółce (art. 486 oraz 487 KSH) - jeśli spółka kupuje od prezesa akcje powyżej wyceny rynkowej pomijając akcjonariuszy mniejszościowych.
    • Przymusowy odkup i wykup (art. 83 u.o.p. oraz w przypadku istotnej zmiany przedmiotu działalności spółki oraz w przypadku łączenia się spółek art. 416 KSH, 516 § 3 KSH oraz art. 51611 KSH)
    • Prawo do dywidendy (art. 347 KSH) a tu tylko prezes napycha sobie kieszenie.
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~Brutalny_cenzor [5.173.179.*]
    A ja tu wietrzę pomysł na to jak kupić taniej akcje które potem spółka odkupi drożej prosty patent
  • Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~sowizdrzał [5.173.162.*]
    i kolejne 18.693.604,22 zł ląduje w łańcuszku św Antoniego...
    na warunkach rynkowych czyli pewnie 0,5% rocznie :)

• Re: to jest sprawa dla SII !!! Autor: ~ryś [89.64.81.*]
    I ta uchwała o pożyczce została oprotestowana przez Quercusa i najpewniej zostanie zaskarżona do sądu. Co w takiej sytuacji?
[x]
TRANSPOL 5,00% 3,78 2021-09-23 17:01:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.