• Powikłania po COVID-19: niepokojące wyniki badania ozdrowieńców na Śląs Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Dotychczasowe doniesienia dotyczyły głównie fazy ostrej zakażenia, gdzie pojawienie się powikłań kardiologicznych znacznie pogarszało rokowanie chorych. Mechanizmy tych powikłań wiążą się z aktywacją zapalną i burzą cytokinową, zapaleniem mięśnia sercowego, uszkodzeniem serca, dysfunkcją śródbłonka czy destabilizacją blaszek miażdżycowych.

  Konsekwencją może być wystąpienie niewydolności serca, zaburzeń rytmu czy ostrych zespołów wieńcowych. Nierzadko obserwuje się aktywację prozakrzepową z mikro- i makrozatorowością. W skrajnych przypadkach uszkodzenia mięśnia sercowego, np. w przebiegu zapalenia, mogą wystąpić objawy zaawansowanej niewydolności serca i złośliwych zaburzeń rytmu, które wymagają transplantacji tego narządu.

  https://pulsmedycyny.pl/powiklania-po-covid-19-niepokojace-wyniki-badania-ozdrowiencow-na-slasku-1114428

  1-MNA reguluje pracę śródbłonka, ale także pobudza produkcję prostacykliny, która chroniukład sercowo-naczyniowy przed tworzeniem się̨ zakrzepów i zawałów serca. Działa przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo obniżając poziom markerów stanu zapalnego.

  https://twojezdrowie.rmf24.pl/aktualnosci/news-naukowcy-donosza-kolejne-zaskakujace-wlasciwosci-czasteczki-,nId,4537843#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Powikłania po inwestycji na GPW i w PHR Autor: ~sko [188.146.35.*]

  ! i znowu w natarciu i nie na temat ... ?
  Wuju! życzę Ci jak najlepiej, zarazem wyrażam nadzieję że doczekamy takich czasów, kiedy na okoliczność kolejnej okrągłej rocznicy GPW stanie przed nami prawdziwy prezydent [ ;) ] i przedstawi nam rzeczywiście: co ? / kto ? / gdzie ? / i jak ? ...
  ;)
[x]
PHARMENA 3,56% 6,40 2022-05-25 09:00:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.