• Re: OFE Autor: mark33 [89.25.241.*]
    Dnia 2021-04-21 o godz. 11:20 ravcio napisał(a):
    > Co za czasy by o spółce która ledwo buja się koło zera mówić że jest silna . Silna to już by do 100 wróciła ;-)
    > Ale w sumie w porównaniu do CD silna :-)
    >
    Punkt oceny zależy od jednostki czasu :-)
    Ja patrzę w patrzę w perspektywie miesięcy i oba są prawie najwyżej od roku. Biorąc pod uwagę najgorszy rok, pandemię, bliskie zero stopy i nawis ryzyka w postaci franków, to imo są silne. A po wyroku uważam, że będą wyżej bo inflacja przyspiesza i coraz częściej będzie przynajmniej mowa o stopach.

• Re: OFE Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Żart to był trochę bo patrzyłem na dłuższy wykres i widziałem gdzie są. Z Argumentami też w sumie się zgadzam ale czy będą one wyżej. Okoliczności sprzyjają a u nas szału nie ma a takie otoczenie nie będzie trać wiecznie.
    Problem z akcjami u nas to też jest taki trochę że nie tylko fundamenty się liczą zyski i inne. Od czasu gdy gram na FW inaczej na akcje patrzę. Kiedyś patrzyłem na nie okiem inwestora który nie rozumiał instrumentów pochodnych i ich wpływu na akcje i czasem się dziwił dlaczego idą w tym czy innym kierunku mimo wyników, informacji i innych. Teraz to widzę że akcje dodatkowo są instrumentem i narzędziem aby osiągnąć cel na FW. Inwestor patrzy inaczej a spekulant wieże że jak będzie trzeba to daną firmę spuszczą lub wyciągną by cel na FW osiągnąć.
    Jeszcze jedno do ustawiania indeksu najlepszy teraz jest CD bo są na nim duże emocje i łatwo czymś takim się buja.
  • Re: OFE Autor: kat76 [188.146.132.*]
    bujają się ci którzy kupili mercatora po 800 :)
    Kat ty jesteś "stary wyga" to wiesz o co mi chodzi. Świat spekulantów i instrumentów pochodnych jest okrutny i brutalny, nie ma sentymentów bo to gra. Zwykły inwestor mający akcie nie znający FW nie zrozumie tego dopóki nie spróbuje i żyje sobie w nieświadomości ze wycena akcji zależy tylko od fundamentów. Wiem co mówię bo też tak kiedyś myślałem.
    Ravcio stary może tak ,ale wyga raczej nie , też mnie wożą "w te i we wte", ale staram się nigdy nie kupować akcji firmy która urosła 200 czy więcej % w kilka miesięcy bo to się zawsze kończy wiadomo czym....
  • Re: OFE Autor: mark33 [89.25.241.*]
    Dnia 2021-04-21 o godz. 12:03 ravcio napisał(a):
    > Jeszcze jedno do ustawiania indeksu najlepszy teraz jest CD bo są na nim duże emocje i łatwo czymś takim się buja.

Teraz spojrzałem i widzę, że powiększyli pozycję krótką w piątek 16.04.
    Ciekawe po co, może się skończyły akcje które pchali w rynek na zbicie kursu :-)
    Prosta logika podpowiada, że wierzą w dalszy spadek, ale coś mi się wydaje, że nie tak będzie.
    Z KS jest tak że nim opublikują to już mogą zdążyć drugi ruch zrobić na rynku.
    jo mają na to 5 dni :)
    Kat ale miałeś ostatnio jakieś akcje czy tylko kontrakty ?
    miałem tylko cdr-a. kilka razy , a ostatnie oddałem z zyskiem po 2 dniach, choć pierwszego były na minusie :))
    akcje nie gram na koniach
    ale teraz nie ruszam, poczekam troszku, choć może z nim być różnie, ale teoretycznie powyżej 200 pln widzę możliwość powrotu, tylko nie zależy to ode mnie.:)
    Ja ostatni raz akcje miałem jak WIG20 był w okolicy 2600 i to takie długoterminowe. FW mi zapewnia tyle atrakcji że jakoś do akcji mnie nie ciągnie. Choć parę razy miałem w tym czasie symboliczne Fw na jakąś spółkę ale nie podchodzi mi to nie ta płynność co bym chciał.

• Re: Autor: malarz30 [83.238.28.*]
    takie pytanie mam , moze i głupie ale sie zastanawiam nad taka strategia.
    Czy zdarzyło wam się grać w przeciwnych kierunkach na dwóch rożnych rachunkach ? Czy to ma sens? czy raczej grozi samobójstwem;)? Przy duzym zapasie na depozyt jesli chodzi w kanale gora dol gora doł można nie miec stratnych pozycji chyba ze wybije poza konsole . Ma to sens?
  • Re: Re: Autor: kat76 [188.146.133.*]
    Po co na dwóch skoro możesz na jednym? Intra często mam przeciwstawne pozycje
  • Re: Re: Autor: kat76 [188.146.133.*]
    Jeśli na jednym grasz przeciwstawna to depo minimalnie tylko schodzi a na drugim rachunku musisz mieć pełne zabezpieczenie
  • Re: Re: Autor: malarz30 [83.238.28.*]
    Dnia 2021-04-21 o godz. 14:44 kat76 napisał(a):
    > Po co na dwóch skoro możesz na jednym? Intra często mam przeciwstawne pozycje

mam konto w mbanku
    jeśli otworzę pozycje np L i przeciwstawną S to zamknę nią L i jestem bez pozycji
  • Re: Re: Autor: kat76 [37.30.25.*]
    Ja też mam w mBanku w koncie i u brokera, wpisz sobie mforex i zobaczysz z czym to się je, jest też demo, możesz zobaczyć czy warto, na nie narzekam :) przykładowo jeśli za pozycje L wezmą 100pln depo to za przeciwstawna 2 PLN? Taka skala jest mniej więcej.. Gdybyś chciał. Mi oge się zalogować i podam później dokładnie....
  • Re: Re: Autor: malarz30 [83.238.28.*]
    Dnia 2021-04-21 o godz. 15:37 kat76 napisał(a):
    > Ja też mam w mBanku w koncie i u brokera, wpisz sobie mforex i zobaczysz z czym to się je, jest też demo, możesz zobaczyć czy warto, na nie narzekam :) przykładowo jeśli za pozycje L wezmą 100pln depo to za przeciwstawna 2 PLN? Taka skala jest mniej więcej.. Gdybyś chciał. Mi oge się zalogować i podam później dokładnie....

dzięki @kat76 sprawdzę jak to działa
  • Re: Autor: sanholo [89.64.25.*]
    Jak chcesz mieć +2 na jednym i -2 na drugim to równie dobrze w tym momencie możesz być bez pozycji. Prawda? :)
  • dwie sesje na wyjście nad 2010 Autor: 7777777777777 [83.27.174.*]
    TKM :)
  • Re: dwie sesje na wyjście nad 2010 Autor: 7777777777777 [83.27.174.*]
    jest potwierdzony buy z h1 i by test wsparcia na 1970
    kolejne wyjście nad 2030 tp już 2100 nie zatrzyma ?
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [83.23.226.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Autor: jacek303 [83.23.226.*]
    Dnia 2021-04-21 o godz. 14:08 malarz30 napisał(a):
    > takie pytanie mam , moze i głupie ale sie zastanawiam nad taka strategia.
    > Czy zdarzyło wam się grać w przeciwnych kierunkach na dwóch rożnych rachunkach ? Czy to ma sens? czy raczej grozi samobójstwem;)? Przy duzym zapasie na depozyt jesli chodzi w kanale gora dol gora doł można nie miec stratnych pozycji chyba ze wybije poza konsole . Ma to sens?

Można zostawić stratną pozycję ma koniach a skontrować opcjami albo kontraktami na akcje. Doskonale się do tego nadaje np. KGHM. Jak indeks rosnie 1% to Kagieh rośnie 3%, przy spadku jest podobnie. Opcje wygasające w maju mają jeszcze duże premie ale za 2 tygodnie będzie lepiej.
  • Re: Re: Autor: 7777777777777 [188.147.38.*]
    Spx 2200 pkt nad wig20 masakra jakaś
  • Re: Re: Autor: kat76 [37.30.27.*]
    Jeszcze 2 dni ściemy potem idziemy na południe....
  • Re: Re: Autor: kat76 [188.146.160.*]
    Witam,
    jak napisałem wczoraj, po niedzieli, koniec balu panno Lalu, wracamy do rzeczywistości. zrobimy nowe ath na bazowych i po krzyku, kto w porę nie zareaguje nie zarobi.... To moje zdanie, prosze się nim nie sugerować :)
  • Dwie sesję na wyjście nad 2010 Autor: 7777777777777 [188.147.38.*]
    Zdecydowanie nad 2000 milej:)
  • Re: Dwie sesję na wyjście nad 2010 Autor: 7777777777777 [188.147.38.*]
    Na 2013 stoczy się walka o kontynuację?TKM
    Dnia 2021-04-21 o godz. 17:35 jacek303 napisał(a):
    > Dnia 2021-04-21 o godz. 14:08 malarz30 napisał(a):
    > > takie pytanie mam , moze i głupie ale sie zastanawiam nad taka strategia.
    > > Czy zdarzyło wam się grać w przeciwnych kierunkach na dwóch rożnych rachunkach ? Czy to ma sens? czy raczej grozi samobójstwem;)? Przy duzym zapasie na depozyt jesli chodzi w kanale gora dol gora doł można nie miec stratnych pozycji chyba ze wybije poza konsole . Ma to sens?
    >
    > Można zostawić stratną pozycję ma koniach a skontrować opcjami albo kontraktami na akcje. Doskonale się do tego nadaje np. KGHM. Jak indeks rosnie 1% to Kagieh rośnie 3%, przy spadku jest podobnie. Opcje wygasające w maju mają jeszcze duże premie ale za 2 tygodnie będzie lepiej.

dzieki @jacek303
    ogólnie temat zabezpieczenia pozycji jest bardzo interesujacy , zabezpieczenie kontraktu na indeks akcjami lub kontraktami akcyjnymi troche zaczelem czytac na ten temat , są nawet wzory na wyliczenie ilości akcji zabezpieczajacej kontrakty. Nie jest to jescze moj etap ale dla ktogs kto posiada znaczny kapitał strategie oparte na takich zabezpieczeniach sa chyba najlepsze, moze zyski sa mniejsze ale tez ewentualne straty nie uszczuplają mocno kapitau

• Re: Autor: s0bol [85.115.35.*]
    Na bazowych raczej już koniec olbrzymiej korekty. Nowe rekordy wkrótce

• Re: Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Ja nie bardzo widzę uzasadnienie dla grania przeciwstawnymi pozycjami. Rozumiem ktoś kto gra pozycją np. powyżej 100 szt. to trudno ją obrócić ale w moim przypadku nawet jak gram tą większą ta raczej w przedziale 2-3 punktów zazwyczaj jestem w stanie ją pożegnać. A jeśli gram ze SL to raczej stoi on w rejonie gdzie są duże zlecenia. Raczej wolałbym zamknąć obecną pozycję i nową otworzyć. A już kombinacja na pozycje przeciwstawne na dwóch kontach przy szybkiej grze za duże straty czasu.
    Czy koniec korekty ? Chyba jeszcze początku nie było ;-) To co było to takie delikatne cofnięcie ale do korekty coraz bliżej niż dalej.
    Uważam że Bitcoin będzie iskrą ;-)
  • Re: Autor: kat76 [188.146.160.*]
    Ravcio , masz teraz cały czas kontynuację wzrostów, masz zajęte pozycje L , których nie ruszasz od marca zeszłego roku, a grasz kontry S-kami jak masz korektę i w ten sposób dorzucasz do zysków z L -ek zyski z S-ek, w ten sposób ja to widzę ....czyli idziesz z trendem trzymając pozycje i kontra na korektach....
    Nie no rozumiem o co chodzi ale ale nie bardzo mi podchodzi taki sposób gry bo te L musiały by być na bardzo długi termin i szybciej by się seria skończyła. FW na tygodnie trzymania jeszcze jakoś sobie wyobrażam ale nie miesiące. Mieć L i patrzeć jak się rynek cofa 100 pkt. od szczytu i je trzymać ? W międzyczasie S na cofnięcia ok ale możesz wejść i np. 3 razy i na cofnięciu zarobić więcej niż L straci ale można wychodzić szybciej i S nie zarobi na stratę na L. Idea niby fajna ale mi nie podchodzi bo jeszcze gorzej można się w tym zakręcić. Wolę zamknąć pozycję zmienić sposób myślenia i co innego grac.
    Dnia 2021-04-22 o godz. 10:10 ravcio napisał(a):
    > Nie no rozumiem o co chodzi ale ale nie bardzo mi podchodzi taki sposób gry bo te L musiały by być na bardzo długi termin i szybciej by się seria skończyła. FW na tygodnie trzymania jeszcze jakoś sobie wyobrażam ale nie miesiące. Mieć L i patrzeć jak się rynek cofa 100 pkt. od szczytu i je trzymać ? W międzyczasie S na cofnięcia ok ale możesz wejść i np. 3 razy i na cofnięciu zarobić więcej niż L straci ale można wychodzić szybciej i S nie zarobi na stratę na L. Idea niby fajna ale mi nie podchodzi bo jeszcze gorzej można się w tym zakręcić. Wolę zamknąć pozycję zmienić sposób myślenia i co innego grac.

w trendzie wzrostowym akcje lub L etf na indeks tak by nie wygasało jak kontrakt i jako zabezpieczenie lub zwiększanie zysku kontrakt S na cofki indeksu
    Sprzedaż detaliczna 17.1% :) grzeją
    Gospodarka na 4000 pkt a Index po splicie:)
    2100 to powinno że 500 pkt przelecieć od strzału:)
    jo o to chodzi mamy na giełdach cały czas trend wzrostowy, jak pisze 77777777 TKM :)
    grasz L i kontrujesz w korekcie S... Proste :)
    W teorii to zawsze wszystko proste. Gorzej wykonać... W teorii to można i pozycję w punkt obracać .... ;-)
    Jak on wspomni o TKM .... to wiadomo co....
  • Re: Autor: s0bol [85.115.35.*]
    Może być Bitcoin iskrą..zreszta jakoś nie może sie podnieść po ostatnim tąpnieciu.. np. Ethereum już prawie na szczytach a Bitcoin jakoś nie...
    ciężka robota dzisiaj , nawet bazowe wyczekują , ja dzisiaj tylko 45 pkt na daxiku zrobiłem i nic więcej, ale pewnie po openie w usa coś tam się uda więcej udziubać...
    ale faktycznie , idzie korekta, ropę też za chwilę uwolnią jak zacznie lecieć na pysk to i indeksy polecą ... z drugiej strony cena jak przed pandemią a zejście kilka razy mniejsze, wiadomo wydobycie zmniejszyli, ale i tak wycena za wysoka imo....
  • korekta Autor: kat76 [188.146.160.*]
    https://stooq.pl/mol/?id=18555
    nie tylko ja to widze :)
  • Re: korekta Autor: s0bol [85.115.35.*]
    Już o korekcie mówi sie od wielu miesięcy, a ona jakoś nie nadchodzi.
    Może po prostu nie będzie większej korekty w tym roku, bo większości się to nie opłaca...
  • Re: korekta Autor: malarz30 [83.238.28.*]
    Dnia 2021-04-22 o godz. 14:43 s0bol napisał(a):
    > Już o korekcie mówi sie od wielu miesięcy, a ona jakoś nie nadchodzi.
    > Może po prostu nie będzie większej korekty w tym roku, bo większości się to nie opłaca...

pewnie i będzie tylko nie wiadomo czy za kilka tygodni , czy kilka miesiacy czy
    najpewniej wtedy kiedy wiekszosc sie jej nie spodziewa
    skoro wiec wszyscy trąbią ze to treaz to raczej nie jest ten dzien
  • Re: korekta Autor: kat76 [37.30.17.*]
    Ja tam jestem lepiej poinformowany niż Jackowski, także tego :)))
[x]
FW20 0,73% 1 792,00 2022-05-20 17:04:04
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.