• Spółka z perspektywą Autor: ~Mis [45.129.252.*]
  At nie kłamie wsiadać do pociągu na TERMO2PWR
 • Re: Spółka z perspektywą Autor: ~gazownik1 [85.221.129.*]
  Do Twojej analizy dodałbym kilka bardzo istotnych kwestii. To, że wyniki spółki spadły przez ostatni, pandemiczny rok TYLKO tyle, uważam za sukces.

  To nie jest tak, że jak warsztaty są otwarte to powinny gazować samochody i branża autogaz powinna być odporna na pandemie. W tym biznesie ogromny wpływ mają dwie rzeczy;

  - relacja ceny LPG/PB, a właściwie najbardziej wysoka cena PB ( powyżej 5zł). Przez długi czas było poniżej 5zł, teraz dopiero zaczęła rosnąć. Porównaj ceny przed pandemią.

  - ilość sprowadzanych samochodów do Polski i ogólny ruch w handlu samochodami używanymi w kraju. Drugi raz do tego samego samochodu gazu nie zamontujesz, musi być napływ samochodów z europy zachodniej i ze USA. Ludzie muszą wymieniać samochody. W zeszłym roku spadek ilości sprowadzonych samochodów to ok. 20%. Teraz to się odbija, więc szacuje, że już 1Q 2021 będzie bardzo dobry dla spółki

  Nie wspomniałeś także o eksporcie, ponad 50% sprzedaży spółki to eksport, od roku niektóre, bardzo ważne dla rynki są praktycznie wyłączone, są ograniczenia w podróżowaniu. To ma ogromny wpływ na sprzedaż.

  Pandemia ma się ku końcowi, jak obostrzenia zejdą, to będziemy nadrabiać i to ostro. Jestem bardzo dobrej myśli.

[x]
ACAUTOGAZ -0,27% 37,20 2021-07-26 12:00:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.