• To jeden z poważniejszych skutków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  To jeden z poważniejszych skutków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który zgodnie z aktualnymi szacunkami występuje aż w jednej trzeciej przypadków. Koronawirus do namnażania wykorzystuje połączenie z receptorem ACE2, związanym m.in. z komórkami układu nerwowego, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń neurologicznych po przebyciu tej infekcji jest duże i zwiększa się jeszcze bardziej przy ciężkim i długotrwałym przebiegu choroby. Amerykańskie badania potwierdziły, że wynika to z wystąpienia tzw. burzy cytokinowej, czyli nadprodukcji cytokin – białek układu immunologicznego. Pobudzają one komórki układu odpornościowego do określonych reakcji i są wręcz pożądane, ale u wielu chorych na COVID-19 reakcje te są dysfunkcyjne, a poziom cytokin w płynie mózgowo-rdzeniowym znacznie przekracza normę, powodując stan zapalny i dezorientację organizmu. Co ciekawe, COVID-owa mgła mózgowa daje objawy zwykle dopiero po dwóch-trzech miesiącach od zakażenia i trwa nawet przez wiele tygodni lub miesięcy. Ryzyko jej wystąpienia wydaje się (jak dotąd) nie mieć związku z wiekiem ani chorobami współistniejącymi, wzrasta jednak u pacjentów reanimowanych, po długotrwałej respiratoro- czy tlenoterapii. W skrajnych przypadkach rozwija się w depresję, stany lękowe czy zespół stresu pourazowego.
  WAŻNE: Aktualnie mózgową mgłę po COVID-19 próbuje się z obiecującym skutkiem leczyć lekami przeciwzapalnymi i sterydami.

  https://linia.com.pl/2021/04/09/mgla-mozgowa/

  Liczne badania Pharmeny wskazują, iż 1-MNA działa przeciwzapalnie poprzez redukcję poziomu markerów stanu zapalnego w organizmie, wpływa na utrzymanie prawidłowej pracy śródbłonka naczyniowego oraz układu sercowo-naczyniowego.  Cząsteczka 1-MNA została zarejestrowana przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) jako nowa kategoria składnika żywności i występuje w suplementach diety Spółki pod marką MENAVITIN. Menavitin to linia siedmiu innowacyjnych suplementów diety, chronionych prawem patentowych.
  Pharmena, opierając się na perspektywicznych właściwościach cząsteczki 1-MNA, przeprowadziła badania dot. potencjalnych zastosowań terapeutycznych 1-MNA jako doustnego leku systemowego (TRIA-662).
 • Re: To jeden z poważniejszych skutków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Autor: ~KAZIO [89.186.11.*]
  Pięknie i mądrze piszesz i co z tego jak tylko zwalają. A ja chciałbym i te info co piszesz i jak to się ma do finansów.
 • Re: To jeden z poważniejszych skutków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Wszystko na to wskazuje że Menavitin w post-covid19 dobrze się sprawdzi, brakuje tylko reklamy, zanim będziemy mieli lek.
 • Re: To jeden z poważniejszych skutków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 Autor: ~Sputnik [188.146.2.*]
  Zaraz?! Jaki lek?! Przecież od lat tu mamy szereg o wiele bardziej zaawansowanych "kandydatów" na lek, które się nigdy lekiem nie stały?!
  - ALE! z każdego projektu mamy za to skrupulatnie wyliczoną stopę zwrotu [miliardy $$$]
  Co ty tu wuju uprawiasz???
[x]
PHARMENA -6,76% 5,52 2022-07-07 09:57:34
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.