• PEP- jest siła Autor: ~Rado [176.115.82.*]
  Ależ mocny jest ten papier! Idziemy pod prąd w stosunku do całej giełdy. Czasami żałuję, że dywersyfikowałem i nie mam 100% w pep :)
  Można by rzec, że PEP to taki Pudzian GPW
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~takisegostek [89.174.74.*]
  Wypluj te słowa !! Chyba wczoraj zaczęła się p-ko niemu sprawa karna, wprawdzie z oskarżenia prywatnego, ale po co nam smród ?
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~Rado [176.115.82.*]
  Tfuu. Rzeczywiście. No, ale tak, czy siak, to tanio skóry nie sprzedamy!
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~iNFO [217.168.130.*]
  Słuchajcie nie ma co się dziwić że PEP jest tak mocny....

  Jesteśmy obecnie na GPW największą typowo zielono-gazową spółką która tylko czeka na środki z KPO, perspektywy 2021-2027, Funduszu Modernizacji energetyki i wszystkich innych środków zwrotnych i bezzwrotnych. Z tego co kojarzę to żaden dom maklerski takich "gratisowych" środków nie uwzględnił w wycenie, wszystko mamy finansować w formule project finance długiem.

  Jesteśmy w trakcie budowy bardzo dużego majątku a te wielkie inwestycje dopiero przed nami. Kasę mamy w grupie ciągle leży ponad 300 MLN gotówki rynek nam sprzyja. Policzyłem sobie fotowoltaikę po projektach tych które już są bardziej zaawansowane (W gminach uzyskały decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko) i po tym co jest w raportach okresowych i prezentacjach analitycznych polenergii i mi wychodzi że już przekraczamy wg MW zapisy w strategii opublikowanej niecały rok temu..... czyli Strategia już w zasadzie powinna podlegać aktualizacji i wydłużeniu bo kluczowy jest 2025 rok...

  Poza tym patrząc na spółki OZE na świecie i to co piszą domy maklerskie obecnie Spółki są wyceniane na 12xEBITDA czyli my:
  w 2024 mamy sięgnąć prawie 500 MLN PLN EBITDA - wycena na 6 MLD.
  ROK PÓŹNIEJ po wybudowaniu offshore i całego majątku który przy tym powstanie tak z grubego palca szacując będzie dodatkowo z 600 MLN PLN EBITDA, dodatkowo licząc majątek z wodoru i gazu, kolejnego PV i onshore możemy na spokojnie zrobić 1,2 MLD EBITDA czyli wycena na prawie 15 MLD PLN.
  Dodatkowo ja osobiście zakładam ogromną modę na OZE bo dopiero teraz mocno spadają koszty budowy, PIS już nie przeszkadza sektorowi, społeczeństwo tego chce i jest to na tyle konkurencyjne że wszyscy chcą budować a przede wszystkim Unia mówi że musimy musimy musimy...
  Obecnie 25% akcji nie będące we władaniu BIF i Dominiki jest warte 835 MLN :) także jest czym handlować i na czym pompę robić.
  Liczę też na, nazwę to na roboczo, hossę wodorową która wyniesie niektóre spółki ponad wartość fundamentalną ;) :)
  Ja Wam życzę miłego i cierpliwego siedzenia na 4 LITERACH i promowanie fundamentów Polenergii bo musi się to wszystko mielić mielić mielić :) i jak to mówił Pudzianowski cierpliwy to i kamień ugotuje...
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~iNFO [217.168.130.*]
  Poza tym popatrzcie na COLUMBUSA... kosmiczna ilość akcji z konwersji pożyczek na akcje i to jeszcze te warunki... a ludzie grają dalej i mielą papier. Promują się wszędzie gdzie tylko możliwe, odpowiadają na pytania i biznes się kręci... Gdzieś mi nawet przeszło w wywiadzie Dawida który uznał że oni są albo niedługo będą największą pionowo zintegrowaną prywatną grupą energetyczną :) Dominika to prawie z pociągu wypadła tylko BIF ją przytrzymał...

  We wrześniu 2020 r. spółka New Energy Investments z grupy Columbusa zawarła z domem maklerskim BOŚ Bank umowę programu emisji obligacji do 500 mln PLN. W pierwszej emisji obligacje serii A o wartości 75 mln zł objął BOŚ. A dokładnie teraz plasują kolejne 200 MLN PLN...

  Prezes Columbus Energy ocenił, że z całego obecnie rozwijanego przez grupę portfela farm PV, których  potencjał to blisko 6 GW możliwe będzie wybudowanie około połowy, a do tego wg. aktualnych warunków  potrzebne jest pozyskanie finansowania na poziomie blisko 7 MLD PLN. 
  -  Takie projekty m.in. dlatego, że są niskie stopy procentowe dają całkiem niezłą stopę zwrotu. Są bezpieczne, nie ma za bardzo co się zepsuć i działają przez 30 lat. Inwestorzy tacy jak fundusze emerytalne czy banki są zainteresowani właśnie takimi aktywami, bo dzięki temu mogą bezpiecznie lokować kapitał - komentował Dawid Zieliński. 
  - Z tych 7 mld zł myślę, że 6 mld zł będzie sfinansowane zielonymi obligacjami. Dla świata europejskiego 1,5 mld euro na branżę energetyczną, na twarde aktywa to nie są bardzo duże pieniądze. Szczególnie, że ryzyko jest mocno zdywersyfikowane na poszczególne projekty- dodał Dawid Zieliński.

  i tak Dawid kręci lody i kręci biznesem, coś pewnie z tego wyjdzie ale emisje zielonych obligacji na spokojnie mogłaby robić Polenergia przecież dla offshorewind to fundusze wezmą to na luzie...

  Po tym kryzysowym w informacje 2020 roku na WZA padnie taka ilość pytań na papierze do odpowiedzi że dajcie spokój :) :)

 • Re: PEP- jest siła Autor: ~tabs [195.93.223.*]
  Pełna zgoda. Dodam tylko, że porównując wskaźniki czysto fundamentalne PEP do reszty OZE z GPW to PEP pomimo ostaniach wzrostów nadal wygląda bardzo atrakcyjnie. Jasną sprawą jest, że większość OZE z GPW to instalatorzy i porównywanie ich do PEP mija się trochę z celem ale OZE to OZE. Można pozazdrościć Columbusowi tego, że pomimo kosmicznej wyceny ludzie dalej to kupują. Ale z drugiej strony to daje nadzieję, że i u nas kiedyś tak będzie no bo ileż można siedzieć w cieniu żuczków gnojaczków OZE notowanymi na GPW z takimi perspektywami na przyszłość?!. O PEP po prostu misi się zrobić głośno! No ale wszystko przyjdzie z czasem:) Moim zdaniem cierpliwi zostaną wynagrodzeni:)
  A z raportu Columbusa najbardziej podoba mi się szata graficzna:D Umieją się chłopaki sprzedać:P
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~iNFO [217.168.130.*]
  Firmy ciepłownicze będą mogły uwzględniać w taryfach rosnące koszty CO2 - projekt rozporządzenia MK
  2021-03-25 - Ministerstwo Klimatu zezwoli firmom ciepłowniczym na uwzględnianie w taryfach lawinowo rosnących kosztów CO2 - podano w projekcie rozporządzenia zamieszczonym w wykazie prac resortu klimatu.

  No i nasze dwie Elektrociepłownie na plus :)
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~iNFO [217.168.130.*]
  https://www.cire.pl/item,214391,1,0,0,0,0,0,firmy-cieplownicze-beda-mogly-uwzgledniac-w-taryfach-rosnace-koszty-co2.html 

  "Proponuje się umożliwić zmiany taryf dla ciepła, ze względu na istotną zmianę ceny uprawnień do emisji CO2, w sposób szybki, bez konieczności badania i analizowania całej taryfy dla ciepła. Umożliwi to zakończenie postępowania administracyjnego bez zbędnej zwłoki i pozwoli wprowadzić ją do stosowania - co umożliwi pokrycie rosnących gwałtownie kosztów emisji" - napisano.
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~Bebe [62.227.20.*]
  Jutro raport roczny. Jakie przewidania i wasze perspektywy dla kursu. Że spółka super to każdy wie.
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~iNFO [217.168.130.*]
  Piszesz że spółka super to jak ma być z kursem? Odpowiedź już jest zawarta w pytaniu.

  Mamy zarysowany trend na spółce, wszyscy chcą iść w OZE i czystą energię. Rozwijamy cały czas nowe projekty, majątek jest poukładany, finansowanie jest. Wycena idzie wraz z rosnącym EBITDA. Mamy stabilizację i powtarzalność wyników. SPV wypłacają już dywidendy do Spółki matki osiągając bardzo dobre stopy zwrotu. Stan gotówki mamy około 400 mln stabilnie cały czas.
  Partnerów na wszystko co nowe mamy określonych, pozostaje tylko czekać na 4 literach.
  Rynek OZE zastępujący elektrownie węglowe będzie rósł co roku, dodatkowo sam rynek w związku z rosnącym zużyciem energii rośnie. Także sama spółka na rosnącym rynku się rozwija i masę powinna zwiększać w szybkim tempie bo zmiany dzieją się TERAZ.
  Napływa kasa z UE w kosmicznej ilości na inwestycje w transformację energetyczną.

  Miasta już nawet chcą się tak promować...
  https://www.cire.pl/item,214646,1,0,0,0,0,0,enea-ma-dwuletnia-umowe-na-dostawy-zielonej-energii-dla-gminy-krakow.html 
 • Re: PEP- jest siła Autor: ~Jakor [89.74.113.*]
  I tanio skóry nie sprzeda
[x]
PEP -1,24% 79,60 2021-10-15 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.