• Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Niedokrwienie tkanek to częste i niebezpieczne powikłanie u chorych z COVID-19. Podawany w tej sytuacji tlenek azotu (NO) nie tylko jednak rozszerza oskrzela i naczynia krwionośne, ale też w bezpośredni sposób niszczy wirusa SARS-CoV-2! To jedyny środek o takim działaniu, a na dodatek niedrogi, dostępny dla chorych i całkowicie bezpieczny!

  link

  1-MNA powoduje również zwiększone wydzielanie NO w hodowli komórek ludzkiego śródbłonka stymulowanej agonistami endotelialnej syntazy tlenku azotu (acetylocholina lub jonofor wapnia A23187) (Rysunek B).
  Rysunek B. Wpływ stężenia 1-MNA (A) i czasu inkubacji z 1-MNA (B) na pik uwalnianego z hodowli komórek ludzkiego śródbłonka tlenku azotu (NO) w odpowiedzi na 1 µmol/l jonoforu wapnia (CaI) lub 1 µmol/l acetylocholiny. Komórki inkubowano przez 30 minut z różnymi stężeniami 1-MNA (A) lub ze stałym stężeniem 1-MNA (10 µmol/l) przez różny czas, następnie stosowano agonistów eNOS (Domagala i wsp., 2012 – Literatura  >>).
  link 
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  c.d.
  Tlenek azotu (NO) to gaz rozszerzający oskrzela i naczynia krwionośne, podawany m.in. pacjentom szpitalnym z niewydolnością płuc. Ze względu na wyjątkowe właściwości NO, jego wdychanie należy do najbardziej obiecujących metod leczenia infekcji koronawirusem.
  O skutecznym zastosowaniu gazu u pacjentów COVID-19 naukowcy informowali już w maju, teraz natomiast wnioski te zostały poparte wynikami badań szwedzkich.
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~Sokol [83.5.185.*]
  Bo to jest wojna tylko tylko ludobojcy sie nie ujawniaja .....
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  ??????
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~Takaprzyszlosc [46.134.110.*]
  To chyba rośnie pod ten tlenek azotu
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Dziś o tym była mowa w faktach TVN24
 • Re: Tlenek azotu leczy COVID-19! Autor: ~wuj [94.251.235.*]
  Zarejestrowana w Vancouver firma podała, że produkowany przez nią środek trafi do aptek w Izraelu i Nowej Zelandii tego lata i może być sprzedawany bez recepty.
  Informacjom firmy zaprzeczyło jednak nowozelandzkie ministerstwo zdrowia, mówiąc że produkt nie uzyskał jeszcze zgody na użytek, a jedynie został wpisany do bazy danych regulatora, co nie jest jednoznaczne z uzyskaniem aprobaty.
  Głównym składnikiem sprayu sprzedawanego pod nazwą Enovid jest tlenek azotu, który według twórców ma zabijać wirusy w jamie nosowej, nie pozwalając na dalszy rozwój patogenów i przedostawanie się ich do płuc.
  Dotychczasowe wyniki badań kliniczne fazy II w Kanadzie i Wielkiej Brytanii sugerują, że środek skutecznie i szybko redukuje ilość wirusa w organizmie u zakażonych osób, o ok. 95 proc. w ciągu 24 godzin i 99 proc. w ciągu 72 godzin. To z kolei pozwala na zatrzymanie transmisji wirusa, skrócenie choroby i złagodzenie jej przebiegu. 

  Tu mamy prosto do płuc

  W przeprowadzonym badaniu wyznaczona została maksymalna tolerowana dawka kandydata na lek 1-MNA w podaniu dotchawiczym. Obecnie, ze względu na nowe zastosowania kandydata na lek 1-MNA, rekomendowaną formą podania preparatu jest forma wziewna. Z tego też powodu konieczne było przeprowadzenie badań określających maksymalną tolerowaną dawkę, a więc najwyższą dawkę leku, która nie powoduje niedopuszczalnych działań niepożądanych jako kandydata na lek w zwłóknieniu płuc oraz infekcjach wirusowych, w szczególności w infekcjach skutkujących powstaniem zapalenia dróg oddechowych (m.in. infekcja wirusem Sars-CoV-2, grypa, zapalenie płuc, oskrzeli).
[x]
PHARMENA 0,00% 5,94 2022-07-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.