• Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~glosSumienia [212.160.172.*]
    Podsumuje wam aktualna sytuacje.

1. Nie warto grać długoterminowo bo wszyscy już przygotowują się do drugiej fali kryzysu w tym roku gdzie giełdy zaliczą większą korektę niż to co było w zeszłym roku albo w 2009. Jeżeli nie umiesz grac na spadki S to lepiej mieć gotówkę na koncie i czekać aż wszystko spadnie. Zawsze są dwie fale 2007 i 2009. Tutaj pandemia wszystko przyspieszy.

2. Na dużych spółkach gra się pod komunikaty - jak był zapowiedziany dobry komunikat pod wojsko to rosło aż do jego podpisania. Jak został podpisany to ktoś sprzedał dużo akcji (pożyczonych) i gra na negatywny komunikat który pojawi się 31 marca o stratach w wynikach za zeszły rok. Straty zostały już zapowiedziane w prognozach. Czyli do 31 marca będzie powoli spadało aż 31 marca po komunikacie będzie mocne tąpnięcie aby gruby mógł odkupić akcje, które sprzedał jako pożyczone.

Grasz za oszczędności to sobie skalkuluj czy warto je stracić. Nie przeliczaj zysków w głowie jakie możesz zarobić bo to blokuje racjonalne myślenie.

Zasada
    1. Jeżeli akcje wchodzą w widełki to nie po że ktoś chce kupić tylko po to aby przyciągnąć naiwnych. Po takich działaniach lepiej nie kupować akcji bo jest duże ryzyko straty.
    2. Minimalizuj ryzyko jeżeli grasz za oszczędności. Czyli jeżeli jest więcej minusów niż plusów, które jesteś wstanie wymienić na temat danej spółki to nie kupuj akcji.
    3. Ryzykuj tylko tymi pieniędzmi które możesz stracić nie oszczędnościami, bo na 100 osób tylko 1% z takich osób zarabia i na pewno nie będziesz to ty.
    4. Jeżeli zarobiłeś a dużo tematów na forum jest że będzie rosło to sprzedaj.
    5. Kupuj akcie gdy na forum przewaga opinii jest negatywna a spóła miała dużą przecenę.
    6. Główny wiodący na forum nigdy nie mówi prawdy.
    7. Nawet jak akcje PKP wzrosną to ryzyko straty pieniędzy jest większe niż zarobku - czy stać cie na takie ryzyko.
    8. GPW to szulernia i nie gra się pod stan spółek czy przyszłość. Liczą się potencjalne komunikaty i to czy idywidualni są zapakowani czy nie. Jak indywidualni się zapakuja to cena spółki spadnie. Gdyby teraz indywidualni sprzedali akcje to akce zaczna rosnać. Ale nie sprzedają i dlatego musi spaść.

Nie przywiązujcie uwagi do moich nicków bo one dla mnie nie maja znaczenia i wpisuje co chce.

• Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~derp [165.225.207.*]
    i zasada najważniejsza - nie sugerujcie się żadnymi opiniami z forum. W tym oczywiście ww. i moją. Dzisiejsza sesja utwierdza mnie w założeniu, że wpływ forum na kurs PKP jest większy niż wielu zakłada. Nastroje sugerowały ryzyko wirówki, do tego dyskusje o SL. Obroty wskazują, że potencjał wirówkowy słabnie i daleko mu do zeszłotygodniowej sesji. Chcecie utrudnić życie trollom i innym hienom - wystawcie wysoko zlecenie sprzedaży ważne do anulaty. Nie musicie mówić na jakim poziomie.
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~miro [212.160.172.*]
    Aby indywidualni kupili 3 000 000 po 22 zł z akcje wystarczy 3000 osób które zainwestują około 20 000. Tutaj indywidualnych będzie około 10 000
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~stek [212.160.172.*]
    Dla przypomnienia
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~oli [212.160.172.*]
    Jest taki kawał który pokazuje logikę indywidualnych, którzy zainwestowali w Cargo i w wiele innych spółek.

W miasteczku żył bardzo wierzący Pan (to coś jak ci co wierzą że będzie rosło)
    Pewnego dnia miasteczko zlała powódź i wszyscy zaczęli uciekać.
    On stwierdził że nie będzie uciekał bo jest wierzący i Pan Bóg go uratuje i zaczął się modlić.
    Pierwsze przyjechała amfibia żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    Potem przypłynęła łódź żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    Po godzinie przyleciał helikopter żeby go zabrać ale on się nie zgodził bo Pan bóg go uratuje.

I potem utonął.

Poszedł do nieba i z pretensjami do Boga i mówi
    "Dlaczego mnie nie ratowałeś a ja w Ciebie tak wierzyłem"
    a Bóg na to "Jak to nie ratowałem? Trzy razy po Ciebie posyłałem ratunek"

• Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: realista7201 [77.255.165.*]
    Dnia 2021-03-11 o godz. 11:02 ~oli napisał(a):
    > Jest taki kawał który pokazuje logikę indywidualnych, którzy zainwestowali w Cargo i w wiele innych spółek.
    >
    > W miasteczku żył bardzo wierzący Pan (to coś jak ci co wierzą że będzie rosło)
    > Pewnego dnia miasteczko zlała powódź i wszyscy zaczęli uciekać.
    > On stwierdził że nie będzie uciekał bo jest wierzący i Pan Bóg go uratuje i zaczął się modlić.
    > Pierwsze przyjechała amfibia żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    > Potem przypłynęła łódź żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    > Po godzinie przyleciał helikopter żeby go zabrać ale on się nie zgodził bo Pan bóg go uratuje.
    >
    > I potem utonął.
    >
    > Poszedł do nieba i z pretensjami do Boga i mówi
    > "Dlaczego mnie nie ratowałeś a ja w Ciebie tak wierzyłem"
    > a Bóg na to "Jak to nie ratowałem? Trzy razy po Ciebie posyłałem ratunek"
    >

NowszyR vel Egon, znowu ty na jeszcze jednym nicku. Czy ty cale zycie poswiecasz na zakladanie nowych nickow zeby naganiac na spadki na PKP? Lubie puente "i utonal". Bardzo... bardzo .... strategiczne. Kto tu myslisz inwestuje? Idioci sami?
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~czarmar [88.156.214.*]
    muszę to sobie wydrukować i powiesić na ścianie ! dzięki
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: realista7201 [77.255.165.*]
    Dnia 2021-03-11 o godz. 11:21 ~czarmar napisał(a):
    > muszę to sobie wydrukować i powiesić na ścianie ! dzięki

o juz widze koledzy Januarego z rowerkow sie tu zbiegli. Dobrze, dobrze, mam nadzieje ze mi tanio oddacie akcje:)\

Wazne ze PKP jest grane, tylko sie wy wszycy krotcy niepozabijacie o to kto oddaje akcje, bo nie bedziecie mieli czego zbierac :):):)
    Jak tu zyc?
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~wiocha [212.160.172.*]
    To jest tylko dla tych co grają za oszczędności. Reszta może tracić kasę.

Tu już prawie nikt nie pisze że będzie źle a to zawsze oznacza że będzie spadać.

Jak taksówkarz mówi już o Cargo to znaczy że trzeba uciekać.

Ja pozbyłem się wszystkich akcji i nawet jak Cargo spadnie do 15 zł to i tak go nie kupie bo jak cały rynek zacznie spadać to spadnie o wiele niżej.
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~drezyna [178.159.162.*]
    A skąd wzieliście target na 15 ziko?
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~reko [212.160.172.*]
    A jeszcze jedna rzecz. Cargo porusza się zawsze z trendem JSW i Bogdanki z małym opóźnieniem. Można sprawdzić co dzieje się na JSW.
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~miro99 [212.234.13.*]
    Czyli jak mam po 12 PLN to mogę spać spokojnie :)
    Żartuję ... mam po 12,50 PLN.
    Z tymi kryzysami to bym nie przesadzał, ale temat następnego jest do obserwacji.
    Dodruk kapusty w USA jakoś musi sie rozlać na świat tym bardziej, że po zmianie prezydenta nikt nie będzie już walczył o powrót produkcji do USA.
    Giełda bije rekordy, a ceny akcji sa z kosmosu.
    Dostaniemy rykoszetem, więc trzeba tylko wyczuć moment i wyskoczyć jak na początku pandemii.
    Ci co inwestują na długo (nie chodzi mi tu konkretnie o CARGO) mogą nawet nie odczuć tego, że był kryzys.
    Zależy czy inwestujesz w spółki typu value i dywersyfikujesz investycje.

• Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~bezos [212.160.172.*]
    Dnia 2021-03-12 o godz. 10:32 ~miro99 napisał(a):
    > Czyli jak mam po 12 PLN to mogę spać spokojnie :)
    > Żartuję ... mam po 12,50 PLN.
    > Z tymi kryzysami to bym nie przesadzał, ale temat następnego jest do obserwacji.
    > Dodruk kapusty w USA jakoś musi sie rozlać na świat tym bardziej, że po zmianie prezydenta nikt nie będzie już walczył o powrót produkcji do USA.
    > Giełda bije rekordy, a ceny akcji sa z kosmosu.
    > Dostaniemy rykoszetem, więc trzeba tylko wyczuć moment i wyskoczyć jak na początku pandemii.
    > Ci co inwestują na długo (nie chodzi mi tu konkretnie o CARGO) mogą nawet nie odczuć tego, że był kryzys.
    > Zależy czy inwestujesz w spółki typu value i dywersyfikujesz investycje.
    >

Prosta logika
    Ty kopiłeś akcje po 12,5 np 10 000
    Inna osoba kupiła po 17 też 10 000

Normalna osoba, która ma choćby malutki rozum sprzedaje jak akcje wchodzą w widełki lub dzień po - czyli po średniej 21 zł

Czyli inna osoba zarobiła 40 000

ty nic nie zarobiłeś. Jak spadnie do 15 zł ty możesz zarobić już tylko 25 000 a mogłeś zarobić 90 000
    Tacy jak ty i tak sprzedają zazwyczaj gdy cena zbliża się do ceny zakupu aby ratować się przed startą.

• Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~Piotr85 [37.248.177.*]
    Do maja, czerwca będzie dzida póki co
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~felek [212.160.172.*]
    przypominajka
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~black944 [78.11.154.*]
    Super - dzięki = fajnie i mądrze napisane
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~lol [85.117.1.*]
    PKPCARGO nie ma krótkiej sprzedaży, tak że kolego sympatyczny teoria nic nie warta. Tuj było tyle teoretyków i wujków dobra rada, co kolejny wpis to większą głupota.
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~dlaDawcow [212.160.172.*]
    Dnia 2021-03-24 o godz. 19:07 ~lol napisał(a):
    > PKPCARGO nie ma krótkiej sprzedaży, tak że kolego sympatyczny teoria nic nie warta. Tuj było tyle teoretyków i wujków dobra rada, co kolejny wpis to większą głupota.

Tak jak pisałem, kto się nie zna na S to nie powinien inwestować w GPW i trzymać pieniądze na koncie.

Tym wpisem pokazałeś że nie masz podstawowej, minimalnej wiedzy (tzw minimum 16 latka) o GPW i dlatego trzymaj pieniądze na kocie.

Co według ciebie oznacza stwierdzenie "PKPCARGO nie ma krótkiej sprzedaży" jak to opiszesz to może stać się "hasłem roku".

https://www.youtube.com/watch?v=oVajfaZoCYs

:)))
    Hmmm . . .
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~edt [46.134.129.*]
    Nie warto grać długoterminowo?
    a co z #fitfor55 ?
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: bankier55 [85.221.141.*]
    Ale jest historia są akcje i notowania więc GRUBY SIE POBAWI I ZAROBI MILIONY. A my małe leszcze możemy do nich się przykleić i coś zarobić. Komu się uda to gratuluję. NA TYM POLEGA GIELDA.
  • Dla tych co kupili akcje Autor: ~black944 [78.11.154.*]

Dnia 2021-03-11 o godz. 11:02 ~oli napisał(a):
    > Jest taki kawał który pokazuje logikę indywidualnych, którzy zainwestowali w Cargo i w wiele innych spółek.
    >
    > W miasteczku żył bardzo wierzący Pan (to coś jak ci co wierzą że będzie rosło)
    > Pewnego dnia miasteczko zlała powódź i wszyscy zaczęli uciekać.
    > On stwierdził że nie będzie uciekał bo jest wierzący i Pan Bóg go uratuje i zaczął się modlić.
    > Pierwsze przyjechała amfibia żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    > Potem przypłynęła łódź żeby go uratować ale on się nie zgodził bo Pan Bóg go uratuje.
    > Po godzinie przyleciał helikopter żeby go zabrać ale on się nie zgodził bo Pan bóg go uratuje.
    >
    > I potem utonął.
    >
    > Poszedł do nieba i z pretensjami do Boga i mówi
    > "Dlaczego mnie nie ratowałeś a ja w Ciebie tak wierzyłem"
    > a Bóg na to "Jak to nie ratowałem? Trzy razy po Ciebie posyłałem ratunek"
    >

• Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~SMK5 [89.229.208.*]
    słuszna racja, ależ tutaj ludzi zrobili w banbuko, brali po 18-19 zł a teraz liczą straty i kwiczą
  • Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~Krab [5.173.97.*]
    "6. Główny wiodący na forum nigdy nie mówi prawdy"
    A który tu jest głównym wiodącym?
    Jakieś propozycje?
  • Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~Pks [31.61.162.*]
    Najwięcej się tu produkuje qgen i wali jeden post za drugim jak z Kałasznikowa
  • Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~black944 [78.11.154.*]
    :)))
  • Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~black944 [162.158.103.*]
    Dnia 2021-12-05 o godz. 14:37 ~Krab napisał(a):
    > "6. Główny wiodący na forum nigdy nie mówi prawdy"
    > > A który tu jest głównym wiodącym?
    > > Jakieś propozycje?

=============================

ELO :))

• Re: Dla tych co kupili akcje Autor: ~black944 [172.70.59.*]
    Hmmm . . .
  • Re: Dla tych co kupili akcje za oszczędności Autor: ~Nowy [31.61.189.*]