• Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 10 Autor: 7777777777777 [83.27.17.*]
    czekamy :)
    https://funkyimg.com/i/3br51.png
  • Re: KOMENTARZ FUTURES TYDZIEŃ 10 Autor: gar-fild [188.147.105.*]
    Nie gram tam jednak proponowałbym zamykać przy 3590 albo przynajmniej bacznie obserwować. Nadmienię że raczej masz źle rozpisane fale ostatnią 5ke - niekoniecznie muszę mieć rację (nie będę polemizował).
    https://www.tradingview.com/x/AG6j06OH/
    na oparach się trzyma ?
    https://1.bp.blogspot.com/-OcwL81puPOI/YEemW561R9I/AAAAAAAAK_w/kjhD0lp1l7YImdrkNAzzwJ2EK2N1uqMmQCLcBGAsYHQ/s1585/ES%2B5-Hr%2B20210309%2Bwave%2B%2528iv%2529.png
    No prędzej bym optował za właśnie tym co wyżej (poprzedni był chyba inny-albo źle kojarzę), z tym że oznaczyłbym jako abc -3ka goniąca- i dlatgo4ka prosta obecna z 5cioma podfalami. Pierwotna wersja jest mało prawdopodobna bo 3ka nie może być najkrótsza. Wersja 2ga to główna 3cia jest złożona z 5ki. 928 na pewno nie może być przekroczone nie wiem czy 914 może.
    Z innego systemu jeżeli jutro np zrobią maks w okolicach 925 może być wyłamany czas/cena i ryzyko solidnie wzrasta w moim przekonaniu - ciezko będzie utrzymać ten sygnał ale może się włączyć korba.
    Elliot jest jaki jest genezy nie masz i może teraz na prawdę trwa -skończyła się- 3 z wewnętrznymi 3korekcyjnymi i dalej jazda.
    Obecnie licząc od grn podaż powinna zejść pod 77 wtedy potencjalna 5ta z zasięgiem 48pkt może nie przekroczy25 -zakładając że nie było już małych 5ciu
  • @trx Autor: zosia3005 [77.255.68.*]
    Oczywiście jestem przekonana , ze giełdy spadną , zwłaszcza nasz banan ,
    choćby z tego prostego powodu , że w warunkach rosnącej inflacji a jednocześnie zerowych stóp
    inwestowanie w akcje nie opiera na zyskach z danej spółki - bo dywidend nie będzie
    a jeśli jakieś będą to śladowe , które z pewnością nie wygrają z inflacją .

Zysku z akcji obecnie oczekuje się tylko w oparciu o to , że sprzeda się drożej
    pomimo , że ogromne przewartościowanie akcji jest wiedzą powszechną
    czyli .... oczekiwanie na jelenia ... to raczej dziecinna podstawa inwestycji.

Inflacja to wyższe ceny , a to wyższe koszty produkcji i ceny końcowe
    czyli ........dalsza inflacja .
    Zazwyczaj dało się tą spiralę zahamować wysokimi stopami ....
    no ale w obecnej rzeczywistości to odpada .
    W takich okolicznościach nie będzie chętnych na długi emitowane
    przez państwa - chyba , że będą atrakcyjnie oprocentowane
    tak jak np. obligacje indeksowane inflacją .. no ale koszt
    takiego długu ( obligacji ) jest dla państwa wysoki , więc długi się powiększą
    i żeby je spłacać trzeba nakładać nowe podatki , opłaty , akcyzy , daniny .....
    a to kolejny raz podbije inflację .... i tak w koło ...

Moim zdaniem z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia - musi być krach,
    jeśli widzisz inne rozwiązanie - chętnie się dowiem .

• Re: @trx Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Wieczorne umocnienie PLNa to efekt czego ? Korekta osłabienia czy trwalszy zwrot ?
  • Re: @trx Autor: kat76 [188.146.129.*]
    Witam,
    imo dalszych spadków na giełdach dzisiaj... :)
    Wczoraj po 16 zeszli do 1986 dziś na otwarciu ten sam poziom i to by było na tyle cofki ? Znów zaczynają jak wczoraj niby niepozornie ale może plan jest podobny. Choć wiecznie tego samego grać nie będą. Ale czy dziś zmiana ?
    Widzieliście w RKS nową firmą na CD ? To jest sprawca ostatniego spadku na CD ?
    Znów grają wczorajszy schemat. Ciekawe do ilu tak dojadą. W sumie jakby zawrócili teraz to byłby podwójny szczyt. Ale czy to realne ?
    Jak zejdą pod 2002 to może znów miś by zaczął walczyć ale obecnie to oddaje wszystko bez walki. I Jak tu się kolegować z mięczakiem co nawet nie walczy ;-)
  • Re: @trx Autor: jak41 [91.231.60.*]
    moga powtórzyc ten sam manewr z CDP co wczoraj a Obajtek idzie jak przecinak, chyba 70 pyknie do rozliczenia a potem co 100? czy 40?
    Na CD coś grubszego rozgrywają. Chyba by nikt nie wchodził w KS na CD na tak niskim poziomie tylko dla samego CD. Mam złe zdanie o CD ale jednak to zbyt nisko. Może CD zatopią by osiągnąć cel na FW i nim indeks bronić przed wyjściem w górę.
    Obajtek ... a czy wzrost na nim to nie efekt zamykania KS ? Ktoś zszedł ostatnio w rejestrze poniżej progu ale moze dalej wychodzi.
    Tydzień do rozliczenia to muszą już kombinację robić. Jeden ciągnie Ojatkiem drugi zbija CD i zobaczymy kto mocniejszy. Ten od wzrostów walczy z rana od spadków po 12.
    Mogło by się cofnąć na bazowych to byśmy widzieli czy na to reagują i jak mocny ten od wzrostu.
    Śledzi Ktoś daxa, tak się zastanawiam ,dokąd zmierza.....?w sumie teraz to wygąda jak sapina przed miesiącem, czyli BO...
    Dax to trochę jak rakieta która wyrwała się już z przyciągania ziemskiego i dryfuje w nieznane.
    Wydaje mi się że najważniejsze pytanie co z NASDAQ po wczorajszym wyskoku. Czy to chwilowy zryw czy koniec spadków.
  • Re: @trx Autor: 7777777777777 [188.147.33.*]
    200
    200 czego złotych, euro, rubli... :))
    77777777777777 co z tym 200 ?....
  • Chińska jaskółka Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Chińskie źródło presji inflacyjnej
    https://stooq.pl/mol/?id=17717

W nocy o godz. 2:30 naszego czasu w Chinach opublikowano wskaźniki rocznej inflacji CPI oraz PPI za luty. Na uwagę zasługuje szczególnie ten drugi odczyt na poziomie +1,7 proc., a więc powyżej konsensusu wynoszącego +1,5 proc. Chińskie ceny producentów skaczą, zwiększając ryzyko globalnej inflacji, czego ostatnio najbardziej boją się rynki.
  • Polski orzeł lata wyżej Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Polski orzeł oczywiście jest lepszy i mamy najwyższą inflację w Europie
  • Amerykański bielik zapewne też zmierza wysoko Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Przekonamy się przed końcem tygodnia :-)
  • Re: Amerykański bielik zapewne też zmierza wysoko Autor: robs24 [46.238.222.*]
    Jak wybije 2025 a powinno to następny poziom 2130? tam też się ostro mieliło z tego co pamiętam
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: kat76 [188.146.129.*]
    a czy inflacja jest zależna od nas bezpośrednio.....?
    Na to nie mamy wpływu, przynajmniej wielkiego....bo jakiś tam mamy, np. nie kupuję czegoś co jest drogie lub drożeje....
    Rynek sam reguluje ceny, co nie znaczy ,że nie można tego wykorzystywać....
    a Chińczyk podaje ,że ma inflację 1.7 % ......to oni głównie są odpowiedzialni za inflację na świecie...
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: zzzzzzzz [83.4.217.*]
    kurde nie ogarniam. swego czasu był płacz, że jest ryzyko deflacji i będzie dramat. teraz rośnie inflacja i też łola boga dramat. o co chodzi? owszem w idealnym świecie najlepiej jak by była 0 inflacja, ale w idealnym nie żyjemy, dlatego o ile się nie mylę, za optymalną uznaje się inflację w granicach 2%, a inflacja do 5% jest ok. w stanach jeszcze 2% nie ma, w chinach też, a 5% to nikt nie przewiduje, więc o co ten raban?
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: ravcio [212.160.230.*]
    No jak o co... Zawsze musi być coś co się nie podoba i coś o czym się rozmawia ;-)
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: zosia3005 [165.225.200.*]
    Wytłumaczę to w prostych , żołnierskich słowach .
    Nigdy w historii nie było takiej rozbieżności - jest wysoka inflacja ,
    rośnie i będzie rosła ( sprawiły to puste pieniądze rzucane z helikopterów ) a stopy % są zerowe
    i takie pozostaną ze względu na zadłużenie państw.
    Oznacza to , że DEWALUACJĘ pieniądza w tym oszczędności .

Jak ludzie mają chronic swoje pieniądze - są 3 wyjścia
    1. albo kupować obligacje - gdzie znana jest stopa zwrotu a zwrot gwarantuje państwo ,
    2. albo kupować rozgrzane balony ( akcje, nieruchomości , krypto ,itp )
    3. surowce , zwłaszcza metale w postaci fizycznej .

Wśród takich możliwości , wariant 2 wypada najgorzej , bo jest
    najbardziej ryzykowny i grozi ogromnymi stratami .

Krótko mówiąc - banki centralne wywołały inflację
    i teraz same zaczynają stawać się jej zakładnikiem !
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: robs24 [46.238.222.*]
    Muszą drukować. Bo za co mają utrzymać armie urzędników? Tylko teraz coś musi się zmienić, nie można brać kasy i nic nie robić, ktoś z tej pracy musi ich/nas rozliczyć. Jeśli nie zrobi tego szef to zrobią to wyborcy. Inflacje może zatrzymać dobrze wyedukowana i zarządzana kadra. Kowalski może ograniczyć wydawanie coraz mniej wartych papierków z nadrukowanym nominałem ale to tylko przesunięcie problemu w czasie. Musi wydawać coraz więcej, ale też i mądrzej a wspierać go ma w tym dobrze skonstruowany system prawny, który wyeliminuje lichwę! W Polsce zapewne i nie tylko to wszystko szwankuje - ja nie wiem jak My z tego wyjdziemy, będziemy prosić UE ale z chwilę okaże się, że np Francja ma już tego dość i Au revoir EU.
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: zzzzzzzz [217.97.72.*]
    zosiu zgadzam się z Tobą, że dodruk pieniądza to nie jest zły pomysł, jednak na dzień dzisiejszy inflacja to bardziej niewygoda niż groźba krachu. owszem gdyby w największych gospodarkach inflacja zbliżała się do 4% to zaczęło by się robić ciepło, ale jak na razie się na to nie zanosi. no chyba że uważasz że grozi nam hiper inflacja w tedy to już zupełnie inna bajka. na razie się jednak na to nie zanosi. chyba...

z tą dewaluacją pieniądza to też bym nie przesadzał. jeśli wzrost pensji będzie się trzymał wzrostowi inflacji to dla przeciętnego kowalskiego nie będzie miała ona większego znaczenia.

a co do giełdy to absolutnie się z tobą nie zgodzę. przy niewielkiej inflacji i zerowych stopach warto inwestować na giełdzie bo inflacja wynika z tego że firmy (również te giełdowe) sprzedają towar drożej, a skoro tak to mają większe przychody i potencjalnie zyski. inna sprawa obligacje czy lokaty niskie stopy sprawiają że to właśnie one są nieopłacalne. czy na prawadę lokata bankowa 2% jest taka konkurencja stosunku do giełdy? w drugą stronę, to gdybyśmy mieli dzisiaj 5% stopy to czy uważasz że ktoś by na giełdzie nie inwestował skoro można mieć bezpiecznie przyzwoity zysk?

• Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: zzzzzzzz [217.97.72.*]
    miało być że dodruk pieniądza to zły pomysł - mój bład
    Dnia 2021-03-10 o godz. 14:46 zzzzzzzz napisał(a):
    > miało być że dodruk pieniądza to zły pomysł - mój bład

OK - no właśnie - już się wystraszyłam .
    To FATALNY pomysł , zaprzecza prawom wolnego rynku ,
    demobilizuje i demoralizuje społeczeństwo .. no i niszczy pieniądz
    dewaluuje czyli zmniejsza jego wartość .

Świat robi się coraz bardziej socjalistyczny
    a ludzie pracowici , oszczędni i zapobiegliwi
    wychodzą na głupków .. bo muszą się zrzucać na tych co nie pracują
    albo na "matczyne emerytury" , bony wakacyjne , czy inne takie dziwolągi
    to nas nie zaprowadzi do niczego dobrego

• Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: kat76 [188.146.130.*]
    Zosiu ale to wg Ciebie ten wariant jest najgorszy, a drobni widzą to inaczej... Co pewnie skończy się utrata kasy dla min. 70%, ale ja też uczyłem się na błędach...
    Jasne - dlatego drobnych Grubasy wykolegują jak przyjdzie na to pora .
    Ja też się uczyłam i frycowe zapłaciłam.
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Obajtek konta CD. Ciekawe co bardziej się da Obajtak wiecej wyciągnąć czy CD zdołować.
    Jednak nie szarpnęli za bazowymi po danych. Choć w sumie dane bez zaskoczeń ale DAX na wszystko szybko reaguje. A u nas spokojnie bez nerwowych ruchów. Byk się nie śpieszy a miś nie ma sił na kontratak.
  • Re: Polski orzeł lata wyżej Autor: jak41 [91.231.60.*]
    no i Obajtek jest juz prawie przy 70 tu mielam wchodzic w ski ale niestety za wczesnie dla mnie zrobili ruch wiec czekam spokojnie do przyszlego tygodnia
  • Re: Chińska jaskółka Autor: kat76 [188.146.130.*]
    Sapina nie może wyjść powyżej 3901...
  • Re: Chińska jaskółka Autor: gar-fild [188.147.105.*]
    Trzepnięcie na sp na 73 to tylko straszak respektowana to 83 więc jak nic będzie szło na 925 928 pytanie tylko co dalej.
    Gar-fild a jak widzisz daxa bo mam chęć zapodać s - a ale. Na razie. Nie widzę poziomów żadnych konkretnych... Teoretycznie strefa14550-600 ale....nie wiem co dalej....
    Nie mam danych na dax skończyłem aktualizować gdzieś w styczniu a obecnie skończyła się możliwość od tak ściągania na yahoo-trzeba trochę pokonwertować. Sp miałem na świeżo - idzie teraz 1.0xF1 do 1.27 zasięg 1 był do 868 zasięg poprzedzającego spadku był(wg mnie raczej na 90%) do 832 ale nagonili do 820. Jak zarespektuje opór to spadek należy poobserwować przy 3765-8(ewentualna f1=f5) zanim poleci na 3500-3577-3590
    Oczywiście mam na myśli close, bo nie napisałem...
    Wszystko jest zawsze skorelowane. U nas też trzymają na adekwatnych poziomach co pokazuje sp czy dax -ja tak to widzę.
  • Re: Chińska jaskółka Autor: 7777777777777 [83.27.187.*]
    światła jupiterów miały być wywiady reportaże :) a jest jak zwykle :)
    Dzięki Gar-fild:)
  • Re: Chińska jaskółka Autor: ravcio [212.160.230.*]
    Jak to jest kluczowy moment na rynku a mi zdechnął tuż przed otwarciem Janków system DM i dalej nie działa. Od biedy przez strone bym zlecenie złożył ale aplikacja nie działa. Dbają o mnie abym coś przypadkiem głupiego nie zrobił a może jednak bym mądrze zagrał. Wnerwia mnie taka sytuacja. Bo to już kolejny raz.
    Kto zlecenia widzi ? ubyło coś z zapór w okolicy 2004 i w dół czy dalej tak samo dużo pilnuje ?
    1982 do testu poproszę :)
    Jak wyłamią 925-928 u janków to może być różnie i sl po pkcu się mogą zamknąć "parę" pkt wyżej. Jakby ktoś miał możliwość opcji to kojące mogłoby być takie zabezpieczenie w razie W.
    Dobra idę sobie bo nie potrafię tak spokojnie siedzieć i nie mieć wglądu w notowania.
    mnie to depo zabezpiecza nie polecam ! :)
[x]
FW20 0,13% 2 241,00 2022-01-27 17:04:28
Brak wiadomości dla danej spółki
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.