• UE wykłada kasę Autor: jacek-graniecki [89.64.71.*]
  Unia Europejska wykłada pieniądze na testy dla nowych wariantów, wspieranie sekwencjonowania genomu w państwach członkowskich (75 mln EUR) oraz przyspieszenie badań i wymiany danych na temat wariantów COViD-19 (150 mln EUR). 

  Dodatkowo uruchomiona zostanie sieć badań klinicznych w zakresie COVID-19, tzw. VACCELERATE. Projekt ten obejmuje 26 partnerów z 16 państw członkowskich (AT, BE, CY, DE, DK, EL, ES, FR, IE, IT, LT, NL, PL, PT, SE, SK) i 5 krajach stowarzyszonych (CH, IL, NO, RS, TR), która będzie wymieniać dane i obejmie stopniowo również dzieci i młodych dorosłych jako uczestników badań klinicznych.

  (Źródło: link)

  Połączmy fakty:

  -UE zaczyna rozumieć, że nowe mutacje są problemem, więc sypie kasą na badania nowych mutacji
  -diagnostyka, czyli największa w Polsce sieć laboratoriów w Polsce, zwiększa zaangażowanie w gx1 po informacji, że ma powstać sieć badań klinicznych w zakresie nowych mutacji covid-19
  -rana nadzorcza kupuje akcje

  Wszystko układa się w piękną całość, najbliższe dni (może tygodnie) będą bardzo ciekawe. Podkreślam słowo najbliższe, ponieważ zgodnie z podanym źródłem: „Ważne jest rozpoczęcie działań już teraz, ponieważ nowe warianty wciąż się pojawiają…”

  Uważam, że obecnie nie ma na polskiej giełdzie spółki z większym potencjałem, niż gx1, jeśli chodzi o „wstrzelenie się” w plany UE związane z pandemią koronawirusa. 

  I jeśli ktoś powie, że „PRZECIEŻ TOROX SPRZEDAJE, COŚ MUSI WIEDZIEĆ!!!”, to grzecznie przypomnę, że w maju ubiegłego roku Systexan sprzedał ponad 22 mln akcji (prawie 20%) XTB w ABB po 6 zł. Tego samego roku w lipcu kurs latał po 28 zł. Nie wiemy co się dzieje dokładnie w środku danego funduszu, nie wiemy jakie mają limity, założenia i wewnętrzne problemy. Najważniejsze, że akcje poszły w ręce Diagnostyki i władz gx1. 

  Pozdro kochani, widzimy się wyżej :)
 • Re: UE wykłada kasę Autor: ~GX1 [88.156.132.*]
  I oto jest właśnie gra. Jak już pisałem wystarczy tylko poskładać te puzzle w całość żeby zrozumieć te wszystkie zagrywki które miały ostatnio miejsce
 • Re: UE wykłada kasę Autor: ~Umoczony [37.249.252.*]
  Fundusz brał w emisji po 6.xx. po 25zł skrócił pozycję i pewnie dalej wrzucili kasę, dziwne nie ?. Spółka jest naprawdę w porządku u daje solidne fundamenty. Przecież równie dobrze mogli to wysypać w ulicę na kilku sesjach... Czekamy na duże umowy.
[x]
GENXONE -6,89% 19,20 2022-01-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.