• Próba przejęcia firmy o podobnym profilu co REMOR SOLAR Autor: ~Long [5.173.169.*]
  Jak widać nie tylko ja widzę potencjał w tym segmencie branży.

  Raport bieżący 7/2021
  Zarząd PGF Polska Grupa Fotowoltaiczna S.A. z siedzibą w Zielonej Górze (dalej : "Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu 18 lutego 2021 roku podpisał list intencyjny dotyczący ustalenia warunków potencjalnego nabycia przez Emitenta spółki K500 Sp. z o.o. (dalej: "K500") działającej na terenie Polski w branży odnawialnych źródeł energii.

  Spółka K500 zajmuje się produkcją gotowych rozwiązań montażowych do układów fotowoltaicznych, posiadając m.in. autorskie konstrukcje aluminiowo-stalowe do paneli solarnych i fotowoltaicznych, platformę internetową do dystrybucji (prowadzoną pod adresem: www.k500.pl), sieć sprzedaży, bazę klientów, technologię związaną z rozwiązaniami fotowoltaicznymi oraz know-how z branży OZE.

  Rozpoczęcie negocjacji zakupu spółki K500 wpisuje się konsekwentnie w realizowany rozwój Spółki poprzez inwestycje w branżę odnawialnych żródeł energii, w szczególności projektowania i montażu systemów fotowoltaicznych.

  Ewentualne przejęcie K500 pozwoli na pozyskanie nowych kompetencji i know-how w zakresie rozwiązań z dziedziny projektowania i produkcji aluminiowo-stalowych konstrukcji do montażu paneli solarnych i fotowoltaicznych. Dodatkowo wykorzystanie platformy internetowej K500 umożliwi Spółce dalszy dynamiczny rozwój w obszarze OZE, w tym szczególności poprzez sprzedaż podzespołów do fotowoltaiki w formule e-commerce.

  Strony zgodnie ustaliły, iż będą prowadziły negocjacje dotyczące zasad i warunków przeprowadzenia rozważanej transakcji. Ostateczna decyzja co do nabycia i ustalenie ceny nabycia spółki nastąpi w wyniku badania due diligence, którego zakończenie Strony wstępnie zaplanowały na koniec lutego 2021 roku. Zawarcie umowy przyrzeczonej zakupu K500 planowane jest do końca I kwartału 2021 roku.

  Źródła finansowania potencjalnej transakcji będą przedmiotem dalszych ustaleń Emitenta, przy czym brane są pod uwagę wszystkie dostępne formy finansowania. Między stronami potencjalnej transakcji nie zachodzą żadne powiązania osobowe i kapitałowe.

  Zarząd uznaje niniejszą informację za istotną z uwagi na wstępną szacunkową wartość transakcji, a także na strategiczny charakter potencjalnej umowy zakupu spółki.

 • Re: Próba przejęcia firmy o podobnym profilu co REMOR SOLAR Autor: ~Long [37.7.97.*]
  Po tej informacji akcjonariusze PGF zachwyceni kurs urósł 33%. Akcjonariusze Remor Solar jeszcze nie w pełni zdają sobie sprawę jaką spółkę posiadają.
 • Re: Próba przejęcia firmy o podobnym profilu co REMOR SOLAR Autor: mari00 [78.10.210.*]
  Kurcze po cichu liczyłem że dokupię poniżej 5,5 ale chyba już nie ma szans na to.
  Będę zbierał małymi pakietami i tyle.
  Gorzej jak po wynikach za 4Q przyciągnie większe grono (mało która spółka OZE ma rekordowy wynik za 4Q a Remorowi sie to udało)
 • Re: Próba przejęcia firmy o podobnym profilu co REMOR SOLAR Autor: ~Long [37.7.97.*]
  Im się będzie zwiększać skalę z kwartału na kwartał. Rynek Farm w 2021 to będzie kosmos więc masz lekką zapowiedź co będzie się działo. 1,2,3 kwartał razem 7 mln przychodu sam 4 kwartał 10 mln. 4Q to tylko przedsmak szaleństwa 2021,2022 i kolenych lat. Mocowania są niezbędne a najwiecej ich idzie na farmach - a one właśnie rozpoczynają swój boom dlatego masz już leki prognostyk w Q4.
[x]
REMORSOL -5,91% 4,14 2021-12-03 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.