• jazz Autor: ~chyba [178.42.178.*]
    sobie wyszedł/wychodzi. Tak czy inaczej ponownie dobrane Dzięki !!!
  • Re: jazz Autor: ~Mraptor [31.135.192.*]
    Mógł napisać, to też bym się ustawił :/
  • Re: jazz Autor: ~jazz [37.30.25.*]
    Te kursy dzisiaj po 40 pln to nie ja. W sumie sprzedałem w od początku lutego 2,4 k w cenach 42 - 48.
    To bez sensu dalej... kurs spada. Po 30 zł sprzedać wszystko - to nie sztuka. Tylko po co ? To dobra spółka, z przyszłością. Moje obawy co do ewentualnej bessy na świecie znacznie się zmniejszyły Tak jak pisałem, pakiet pomocowy w USA na 1,9 bln $ klepnięty, w drugim półroczu wchodzą pakiety pomocowe Unii / fundusz odbudowy /. Tak więc liczę na dobrą koniunkturę w tym roku na gpw . Jeśli NWO nie zrobi kolejnego kryzysu powinno być dobrze. Jak ktoś ma więcej to najlepiej chyba zakopać do końca roku, ja chyba też tak zrobię.
    Moje oczekiwania co do BIP na ten rok : zysk netto 8 - 10 mln ( może nie będzie takich kosztów wynagrodzeń - 3 mln w tym roku )
    maximum roczne kursu 80 - 90 pln , poza tym przydałaby się dywidenda w tym roku, liczę
    na 0,6 pln brutto na zachętę :) . Skoro w zeszłym roku płacili 0,33..
    Jakie jest Wasze zdanie. Czy to jest realistyczne ?
    Towar w sklepach jest, nawet u mnie na wsi. Kasze eko, płatki owsiane i takie tam różne...
    Pozdro

• Re: jazz Autor: ~to [178.42.178.*]
    znaczy, że ktoś realizuje zysk, może ma inny cel. Ja uważam, że będziemy wymnażać 100 i to już w tym roku. Zyski nie są z mojego punktu teraz najistotniejsze. Chodzi o to aby być na rynku jak Dino, szybko rosnąć i być najlepszym wyborem, robić obroty. Dzisiaj wszedłem na stronę BIO. Lawinowo rośnie paleta nowych dostawców i produktów. To ma wpływ na obrót i ceny ze względu na pojawiającą się masowość. Ja takie okazje jak dzisiaj zamierzam wykorzystywać. Nie boje się o płynność, bo ta z czasem powinna rosnąć, a choć w mojej ocenie będzie więcej takich , którzy nie będą chcieli pozbywać się papieru, który jest pomimo "znacznego" wzrostu, nadal na początku drogi.
  • Re: jazz Autor: m.post [5.185.19.*]
    Nikt nie wychodzi tylko kurs spada... Zabawne.

A to kochani naturalne, po ruchu w górę są korekty, na wszystkich spółkach. W każdym trendzie!!!
    Problem tu jest taki, że spółka jest na gównianym rynku czyli New Connect, gdzie i zagranica i fundusze praktycznie są nieobecne.
    I mimo, że BIP jest fantastyczną spółkę, to i w prasie i wśród analityków o niej cicho.
    Żeby były obroty - musi przejść na główny parkiet - a kapitalizacja jest odpowiednia. Zatem to ruch po stronie Zarządu.
    Ponadto trzeba spółką zainteresować analityków i dziennikarzy, by od czasu do czasu napisali coś, co się tu dzieje.
    Nie chodzi bynajmniej o pompowanie oczekiwań i kursu. Ale rzeczowe artykuły.
    Czy ktoś z was przeczytał w Pulsie Biznesu czy Parkiecie, że otwarli nowe centrum magazynowo- logistyczne? Bo ja nie.
    Nie jest to też wina do końca Zarządu, bo jest tylko 2 osobowy i zajęty po prostu rozwojem firmy. Może nie ma doświadczenia i nie wie, że należy również znaleźć czas, zrobić konferencję, zaprosić dziennikarzy biznesowych, opowiedzieć o wynikach itd.
    To praca - na którą być może nie mają czasu.
    Kto choć odrobinę zetknął się z branżą spożywczą o tak potężnej logistyce i tak wielkiej ilości towarów importowanych, eksportowanych i dystrybuowanych jak w BIO PLANET - to doskonale wie o czym mówię.
    Wzrost wynagrodzeń R/R to po prostu pewnie Zarząd wziął premię za sukces. Za rekordowe wyniki. I to też jest normalne.
    Dodatkowe rezerwy zaś też 3 mln, to wyjdzie w raporcie rocznym, z pewnością jest jakiś powód. a jak to będzie coś pozytywnego?
    Do wszystkiego dojdziemy z czasem.
    To nie jest tak, że z 10 zł rośniemy nieprzerwanie, przypomnę że w trakcie roku był wystrzał z 15 na 30 i potem powrót pod 20 i dalszy wzrost do ponad 30, konsolidacja 25 i ruch na 50, teraz cofka z 55 na 40.
    To naturalne i nie ma czym się ekscytować.
    Kto chce niech kupuje, kto chce sprzedać - droga wolna.

Tylko nie panikować mi tu. To nie jest forum dla płaczek.

A Jaaz jak sprzedał 25% i kupował po 10 zł faktycznie, to zabezpieczył sobie pozycję, zostawił tylko zyski, wiec sprzedawać nie powinien, choć jak widzę zmianę jego sposobu komunikowania, to sądzę, że on za tym stoi.

• Re: jazz Autor: ~obserwator [88.220.45.*]
    warto poczytać raport Organic Farma Zdrowia SA, też obecni na NewConnect
    https://newconnect.pl/ebi/files/127197-raport-za-iv-kwartal-2020r.-organic-farma-zdrowia-s.a.-jednostkowy-i-skonsolidowany.pdf
    to da obraz branży (mają detal i hurt i 25% Bio Planet do nich należy oraz 100% Eko Wital - też sprzedawca Bio ) dla tych co się wahają kupić / sprzedać

• Re: jazz Autor: ~obserwator [88.220.45.*]
    może te te premie Zarządu w tych rezerwach :)
    patrząc na układ Zarząd = Właściciel :)

a tak serio, czekamy na raport roczny bo te 3,6 mln to naprawdę zastanawiające (gdzie w 2019 zaledwie 0,5 mln), bo jak wypadnie chociaż z tego część to z 5,5 mln zysku robi się już 7,5 mln a to potencjalna wartość na akcję wzrasta

także cierpliwość
  • Re: jazz Autor: ~John [83.30.22.*]
    Jazz nie chciałeś mi sprzedać po 40zł to znalazł się ktoś inny, który chętnie sprzedaje. Mam już spory pakiecik to ustawię się niżej z zakupami.
  • Re: jazz Autor: m.post [5.185.20.*]
    Wyjść każdy może - kiedy chce, to wolny kraj. Tylko czy jak wyjdzie, to odkupi to taniej?
    Wątpię.
    BIP w drodze do pierwszej setki.

[x]
BIOPLANET -0,62% 32,00 2021-10-22 14:50:21
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.