• Chciałem zapytać Autor: ~defenetre [87.239.175.*]
  Jaka będzie reakcja, jeśli na te konstrukcje zaczną wkładać panele i podłączać do sieci? Na razie robią robotę chłopa pańszczyźnianego, a hrabia kasuje zyski.
 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~Tomto [5.173.121.*]
  Nowy Columbus X2 (bo bez drukowania)
 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~Umon [89.65.168.*]
  Opis firmy na Facebooku:
  (...) W jej skład wchodzi REMOR Solar oferujący kompleksowe instalacje fotowoltaniczne oraz mocowania systemów PV, REMOR Planting, który dostarcza usługi nakładania powłok galwanicznych, oraz REMOR Marine – wykonawca konstrukcji stalowych do wyposażenia statków.

  Kompleksowe instalacje fotowoltaiczne.
 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~Umon [89.65.168.*]
  Oraz na ich stronie opis:
  (...) Remor S.A. oferuje kompleksowe instalacje fotowoltaiczne oraz mocowania systemów fotowoltaicznych wraz z usługą montażu systemów fotowoltaicznych (...).

  Wiele firm tylko montuje to co klient kupi albo oni oferują produkty innych i montują.

  Ale mało firm robi WŁASNE mocowania. Remor jest mieszany, bo montuje panele innych producentów, ale mocowania robi całkowicie WŁASNE.
 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~Mahal [120.21.170.*]
  Ja Cię już lubię
 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~defenetre [87.239.175.*]
  Remorsol nie instaluje paneli. Firmy montujące instalacje voltaniczne kasują 3 200 zł za zamontowany 1 kWhp. Byłem na obiedzie po zainstalowaniu instalacji 10 kWhp za 35 000 zł . Cena nie zawierała konstrukcji, bo to było zadaszenie parkingu i cena nie była jeszcze wystawiona. Wszyscy uczestnicy jednoznacznie określili,że to "super tanio". Ja nie miałem zdania.
  Proponuję teraz obliczenie kontraktów Remorsol według tego komunikatu, który obrazuje ich niezmienny poziom cenowy:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/REMOR-SOLAR-S-A-Zawarcie-umowy-na-montaz-konstrukcji-oraz-montaz-modulow-dla-farm-fotowoltaicznych-o-lacznej-mocy-ok-19-MW-8045251.html,

  Zgodnie z tym komunikatem, oraz innymi komunikatami koszt montażu 1 kWhp w Remorsol wynosi 102,78 zł za 1 kWhp, czyli 30 razy taniej. Nie może więc ta cena obejmować całości instalacji, lecz jedynie cenę konstrukcji.
  Te ceny jednostkowe będą dążyły do cen rynkowych i cena od Columbusa będzie biegła w kierunku ceny Remorsol, a cena Remorsol będzie biegła w kierunku cen Columbusa. Ostateczna cena będzie ceną rynkową, a ci co żyłowali klientów znikną z rynku. Takie są prawa dżungli.

 • Re: Chciałem zapytać Autor: ~defenetre [87.239.175.*]
  Miło usłyszeć, że Remorsol oferuje wykonanie całości usługi. Dla mnie to jest miód.
[x]
REMORSOL -1,65% 4,76 2021-11-26 16:41:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.