• Short Squeez na srebrze Autor: ~Toa [178.217.197.*]
  Zatacza coraz większe kręgi podobna akcja jak na Game Stop

  https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/l68ill/the_biggest_short_squeeze_in_the_world_slv_silver/
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~Hehehe [89.64.45.*]
  Coś słabo im to idzie. Znowu powrót do bazy.
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~slvcd [83.23.89.*]
  Łatwo nie będzie, ale nie zaszkodzi spróbować, nastroje na świecie są sprzyjające. Prawie każdego stać na kupno jednej czy dwóch monet, wielu stać na kupno tuby lub dwóch, czemu nie zachęcić rodziny/znajomych żeby zrobili to akurat w najbliższym tygodniu?
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~Golden_Live [178.37.197.*]
  Kolejny teoretyk ......
  Jak się zaczną masowe zakupy fizycznego srebra, to momentalnie w magazynach braknie towaru, a jak się znów pojawi to będzie 3x droższy. A jak już wszyscy się zaspokoją po cenie 3x wyższej, to srebro spadnie do poziomów sprzed pandemii.

  Tak bowiem działa tzw. wolny rynek .... hehehehhehehe
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~slvcd [83.23.89.*]
  Cała koncepcja na tym polega, by nie dopuścić do spadków. Wzrosty nie muszą być spektakularne, ważne żeby były systematyczne. Wzrost detalicznego popytu na fizyka i na "papierowe srebro" pompuje cenę, ETFy muszą dokupić fizyka żeby spełnić % wymóg pokrycia papieru, co dalej winduje cenę. Shorty będą oczywiście drukować certfikaty "papierowego srebra" i pokrywać straty, ale gdyby udało się przekroczyć masę krytyczną, może im to nie wystarczyć. W teorii mogą drukować w nieskończoność, w praktyce walka na kilku frontach może zachwiać stabilnością tego ich perpetuum mobile. Dołóż do tego zainteresowanie opinii publicznej zjawiskiem "naked shorting" na różnych rynkach, pojawia się presja i nagle może się okazać, że wszystko się sypie, a rynek metali zostaje uwolniony od manipulacji. Nie twierdzę, że będzie łatwo, ale taki scenariusz nie jest niemożliwy.
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~Toa [178.217.197.*]
  Różnie może być. Ja nie zachęcam ani nie polecam - akcja się po prostu dzieje i zatacza coraz większe kręgi. Na twiterze to najpopularniejszy #tag w wielu krajach więc mocno się nakręca a to dopiero 3 dni.
  Rynek srebra jest mały - jednak sporo większy niż akcje GME ale też dostęp do kruszca jest globalny.

  Na teraz widzę ruch na https://ftx.com/en/trade/SLV/USD - wzrosty pod 30$.

  Zobaczymy najbliższe dni ale ja uważam, że 50 $ złamie srebro w lutym. A co będzie docelowo to zobaczymy - w opowieści o 1000$ bym nie wierzył ale różnie może byc.

  A przy okazji znalazłem w sieci z 2013 roku analizę zagrożen rynku srebra w wersji PL:

  http://dlibra.umcs.lublin.pl/Content/20618/czas9547_47_3_2013_2.pdf
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~ph [94.254.144.*]
  Na wykresie jesli ktos usilnie chce zauwazyc to zobaczy spodek ktory sie rysuje? +- 15$ tj ponad 40$ czyli niedaleko juz do szczytu szczytow a tam kolejny spodek tj +- 40$ niemozliwe?
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~silverhair [5.173.237.*]
  ja również nie zachęcam ani nie zniechęcam.
  Z jednej strony ci ludzie od srebra zachowują się trochę jak sekta która od 10 lat czeka na koniec świata i widzą wszędzie spisek. Pokazują zegary długów dodruk dolarów itp. ale fakty są takie ze srebro nie rośnie, tłumaczą to tym ze to spisek banków które shortują, ale na końcu liczy się fizyczny metal. Tesla kupi do samochodów metal a nie papier na comexie, może nie ma spisku tylko po prostu na ten metal nie ma popytu żeby dociągnąć do 100$.
  Z drugiej strony dodruk jest faktem, inflacja też, srebro jest potrzebne w przemyśle, wykres miedzi wygląda jak schodki do nieba, wykres srebra jak schodek z 15 na 25 i na tym koniec. duże banki zbierają srebro, terminy dostaw po 20-30dni.... a cena bez zmian.
  Ktoś to umie wyjaśnić?
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~Oilman [178.235.176.*]
  Dnia 2021-04-25 o godz. 18:31 ~silverhair napisał(a):
  > ja również nie zachęcam ani nie zniechęcam.
  > Z jednej strony ci ludzie od srebra zachowują się trochę jak sekta która od 10 lat czeka na koniec świata i widzą wszędzie spisek. Pokazują zegary długów dodruk dolarów itp. ale fakty są takie ze srebro nie rośnie, tłumaczą to tym ze to spisek banków które shortują, ale na końcu liczy się fizyczny metal. Tesla kupi do samochodów metal a nie papier na comexie, może nie ma spisku tylko po prostu na ten metal nie ma popytu żeby dociągnąć do 100$.
  > Z drugiej strony dodruk jest faktem, inflacja też, srebro jest potrzebne w przemyśle, wykres miedzi wygląda jak schodki do nieba, wykres srebra jak schodek z 15 na 25 i na tym koniec. duże banki zbierają srebro, terminy dostaw po 20-30dni.... a cena bez zmian.
  > Ktoś to umie wyjaśnić?

  To ze Srebrem manipuja duze instytucje finansowe, jest faktem. Wystarczy sobie przesledzic dzialalnosc J.P. Morgan, za ktora zostal nawet ukarany:)

  Przyznali sie bo zostali zlapani za reke:) Teraz sa madrzejsi:)
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~silverhair [85.221.159.*]
  ha tylko co znaczy mądrzejsi, akumulują dalej ? jeśli tak to po co? cena jest 20+-5 od lat,
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~Oilman [178.235.176.*]
  Bo niebawem bedzie wybicie gora:) Srebro zachowuje sie podobnie jak podczas ostaniego kryzysu 2008-2009:)

  Pakowac do wora i cierpliwie czekac:)
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: ~aha [37.47.35.*]
  dokładnie
 • Re: Short Squeez na srebrze Autor: joyoung [58.152.47.*]
  Tears came to my eyes as I realized what I had been a fool to judge Al as a failure.top free vr porn sites 
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl