• z zewnatrz Autor: ~Kapral [213.52.102.*]
    Obserwuje te spolke od jakiegos czasu i zastanawiam sie, czy zdywersyfikowac portfel o nia. W praktyce biznes dochodowy, generujacy regularne przeplywy. Struktura bilansu zdrowa i stabilna. Wycena smieszna.

Czego jej brakuje? Patrzac z zewnatrz:
    - strategia wydaje sie bardzo ostrozna, ale przez to nie nastawiona na rozwoj
    - wlasciciele zapewne juz dawno osiagneli zwrot z inwestycji
    - mam watpliwosci czy biznes nie jest aby jednak schylkowy
    - w przeszlosci w zasadzie kurs niczym nie zaskoczyl. Aktualna cena to 1/3 ceny z poczatkow notowan (fakt, ze nie wstrzelili sie z momentem wejscia na gielde)

Po prostu spolka zapomniana przez rynek?
    Cos tu sie moze kiedykolwiek wydarzyc?

Bede wdzieczny za luzne mysli.
  • Re: z zewnatrz Autor: ~odp [37.249.86.*]
    Tu od dłuższego czasu jest wyprzedaż akcji i nic się nie dzieje.
    Ja sprzedałem coś w okolicy 14 PLN, wszedłem na RAWLPLUG, RELPOL i już zarobiłem.
    Już lepiej daje zarobić PEKAO, PKN Orlen itp.
  • Re: z zewnatrz Autor: ~WlodekzGdyni [89.64.116.*]
    Być może inwestorzy szukający spółki z potencjałem wzrostu zwrócą uwagę na niezbyt wysoki współczynnik c/z oraz niski c/wk Spółki. Wiele innych spółek po spektakularnych wzrostach jest postrzeganych jako ryzykowne - tu wydaje się ryzyko niezbyt wysokie.
    W ramach dywersyfikacji portfela wydaje się sensownym wyborem chociaż nikogo tu nie namawiam.
  • Re: z zewnatrz Autor: ~Kapral [213.52.102.*]
    Dnia 2021-02-04 o godz. 09:45 ~WlodekzGdyni napisał(a):
    > Być może inwestorzy szukający spółki z potencjałem wzrostu zwrócą uwagę na niezbyt wysoki współczynnik c/z oraz niski c/wk Spółki. Wiele innych spółek po spektakularnych wzrostach jest postrzeganych jako ryzykowne - tu wydaje się ryzyko niezbyt wysokie.
    > W ramach dywersyfikacji portfela wydaje się sensownym wyborem chociaż nikogo tu nie namawiam.

Mysle tylko i wylacznie o dywersyfikacji. Dobrze miec w portfelu spolke stabilna i silna finansowo. Szkoda tylko ze nie przeklada sie to na cene akcji, bo ta, nawet patrzac wstecz, idzie znacznie ponizej i tak slabego indeksu WIG i to mowimy o horyzoncie 10-letnim, w ktorym spolka zarobila fure kasy!

Ponawiam wiec pytanie: spolka 'tylko' zapomniana przez inwestorow, czy moze jednak biznes schylkowy?
  • Re: z zewnatrz Autor: ~pararyszard [185.240.96.*]
    Moim prywatnym zdaniem, które nie jest rekomendacją kupna ani sprzedaży spółka po prostu została zapomniana przez rynek, mała kapitalizacja mały wolumen, brak zainteresowania ze strony inwestorów inst.

Nikogo nie namawiam, każdy podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność, ale moim zdaniem spółka jest atrakcyjnie wyceniona pod względem c/wk, c/z, zadłużenia, gdyby kiedyś wypłaciła dywidendę byłaby to pewnie dwucyfrowa stopa zwrotu.

W dłuższym terminie widać też że reaguje na zachowanie szerokiego rynku o czym świadczą odbicia w 2012 i 2016.

Moim zdaniem nie ma też czegoś takiego jak biznes schyłkowy, oczywiście są pewne trendy, ale nawet jak powstawała kolej, minęło sporo czasu aż zniknęli producenci dyliżansów :) Wystarczy spojrzeć na takie spółki jak JSW czy energetykę, czym większy hejt tym większe prawdopodobieństwo, że rynek przesadza z niską wyceną. Od dołka zaliczyły już spore odbicie.

Zastanawiają mnie tylko te informacje o transakcjach przez osoby z zarządu z listopada 2020, ktoś ma jakiś pomysł jak to interpretować?

Życzę mądrych decyzji, chętnie poznam inne opinie, moją proszę się nie sugerować :)

Pozdrawiam wytrwałych.

[x]
SECOGROUP 0,00% 15,50 2021-10-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.