• Potencjał do wzrostu Autor: ~Ja [83.23.242.*]
    Będzie ciekawie na projprzemie.Spółka wykresowo i fundamentalnie wygląda bardzo dobrze
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: pitmaster88888 [46.112.177.*]
    wszystko się zgadza, rosnące przychody, zyski...i nadal jest tanio.
    boom na systemy przeładunkowe będzie trwał jeszcze, pandemia zmieniła nawyki ludzi
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: 2blackraven [89.64.73.*]
    Jest tanio i fundamentalnie perspektywicznie, co już jest też powoli dostrzegane przez rynek (vide ostatnie duże "zbieranie" i wzrost kursu). Wynik za 2020 będzie z pewnością rekordowy, wg. moich ostrożnych szacunków przychody będą ponad 300mln, zysk powinien być na poziomie z roku 2018 lub lepiej. Wskaźnikowo też jest dobrze, P/BV jest w okolicach 1 (w chwili pisania posta nawet nieco niżej). Spodziewam się też przyzwoitej dywidendy za 2020r., może nawet rekordowej, jeśli zysk za Q4 dopisze.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ciro [188.47.75.*]
    Art. w Forsal.PL

Grupa Kapitałowa Immobile (GK Immobile) pracuje nad kolejnymi przejęciami w segmencie budowlanym i przemysłowym, poinformował ISBnews prezes Rafał Jerzy.  
    "Spółki z naszej grupy cały czas pracują nad ewentualnymi przejęciami zarówno w segmencie budowlanym, jak i przemysłowym. Przede wszystkim szukamy firm z tych segmentów, które uzupełniają nas produktowo".

Kiedy info od PJP?
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ja [83.23.242.*]
    Ależ tu cisza.Zero obrotów.Może coś się przykonsoliduje w okolicach 18 zł A później wybicie tak pod 25.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ciro [188.47.48.*]
    To taka cisza przed burzą.
    Uważam, ze wybicie będzie co najmniej na 30 zł.. 25 zl., to już było przy znacznie słabszych wynikach.
    Wyniki za 2020r. będą najlepsze w historii Spółki (to już widać po trzech kw.). Oj - będzie się działo.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Mrs [178.73.8.*]
    Tak, też jestem ciekawa.. W e-commerce dużo się dzieje, a w PJP są firmy, które w tej branży działają (wózki widłowe, przeładunki).
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~mowaofinansach_pl [37.225.36.*]
    31 marca wyniki. Jaki wynik przewidujecie?
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: 2blackraven [89.64.74.*]
    310 mln przychodu, ok 10-11 mln zysku i dywidenda w okolicach 1zł na akcję (to później). Może się dodatkowo miło zaskoczę, jeśli nie trafię :) W sumie wnioskując po ostatnim podcaście zarządu PJP to jest to całkiem niewykluczone :)
    Nie namawiam, nie naganiam, zainteresowani niech się przyjrzą spółce, raportom i perspektywom i wyciągną własne wnioski.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ja [37.248.168.*]
    Obstawiam dywidendę na poziomie 1zł.Stabilny akcjonariat stąd totalny brak ruchu na papierze.A szkoda
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Romano74 [37.47.190.*]
    Na jakiej podstawie merytorycznej jest Twoje obstawianie? No to dla nieswiadomych: dywidenda wyplacana jest z zysku netto, ktory do odczytania jest w sprawozdaniu JEDNOSTKOWYM, a nie skonsolidowanym. Po trzech kwartalach 2020 roku PJP mialo STRATE 2 685 000 zlotych, co w przeliczeniu na jedna akcje daje 45 groszy STRATY.
    Posiadam akcje PJP i dla mnie oczywistym jest, ze spolka ma przed soba dobry okres. Walcze natomiast z glupota i naganianiem na forum. Sprawozdania i umiejetnosc ich czytania to podstawa.
    Pozdrawiam RomanoZ4
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Bdg [37.248.218.*]
    Informacyjnie: dywidende mozna wyplacic rowniez z kapitalu zapasowego ( zysku lat ubieglych ). Mysle, ze trzeba poczekac do sprawozdania. Moze zarzad bedzie cos rekomendowal.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Romano74 [37.47.190.*]
    Tak, zgadzam sie. Tak robilo Immobile wyplacajac dywidende i dlatego ostatnia byla duzo nizsza.
    Co do PJP, kapital zapasowy na dzien 31 grudnia 2019 to zaledwie 2 933 000 zl (9 strona jednostkowego). Jesli sie myle to mnie popraw.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ja [31.0.79.*]
    Chyba ty wyplacasz z jednostkowego.
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Ja [31.0.79.*]
    I o jakim naganianiu Ty piszesz czlowieku
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~Romano74 [37.47.187.*]
    No to na chwilę wracam do wątku z marca. Różne historie tutaj słyszałem, ale mało czytałem wpisy osób "zorientowanych". Mamy propozycję tylko 34 groszy brutto, a i tak uważam, że należy się cieszyć z tej wartości.

Pozdrawiam akcjonariuszy (tych mniej zorientowanych w czytaniu sprawozdań również i procesach zachodzących w spółce również).

Niestety obowiązki nie pozwalają w tym roku udać się na WZA. Szkoda.

Z wyrazami szacunku
    Romano74
  • Re: Potencjał do wzrostu Autor: ~nn [188.47.78.*]
    Czemu dywidenda nie może być wypłacona ze skonsolidowanego?
[x]
PROJPRZEM 0,00% 15,20 2021-10-22 14:40:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.