• Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Emitent [195.42.249.*]
    Ciekawe jaki powód? rekomendacja, dobre wyniki, czy ogólnie szerszy rynek (może fund?) zaczyna dostrzegać niedowartościowanie Eurotelu? :) A kto się załapał po 2x,xx , tanio skóry nie sprzeda... 8)
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~John [188.252.91.*]
    Będzie dywidenda 7 zł, to co mają nie zbierać:)
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Emitent [195.42.249.*]
    ambitne założenie... ;) Ja szacuję na jakieś 4zł, aczkolwiek jest to dość konserwatywne... ;)
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Inwestor_dywidendowy [5.173.105.*]
    Skąd ta wartość? Pozdrawiam. Dywidendowy
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Kruger [156.17.226.*]
    Eurotel zawsz chciałem mieć w portfelu, ale coś sprawiało, że zawsze czekał w kolejce na swoją kolej. Ostatecznie kupiłem po 25zł i wciąż jestem zdziwiony, że cena po 2 miesiącach to tylko 30zł.
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~vov [31.6.158.*]
    skoro tak tanio to kupuj dalej dostaniesz 7 zł dywidendy
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Kruger [156.17.226.*]
    Ale skąd pieniądze nabrać jak już po brzegi załadowany w inne tanie spółki izostal, arctic, nawet jakieś lotosy i pekao trzymam z państwówek, od których zawsze stroniłem.
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~vov [31.6.158.*]
    masz dobre spółki możesz spać spokojnie
    Skąd ta wartość, jak wyżej? Pozdrawiam. Dywidendowy
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Emitent [195.42.249.*]
    pytasz o 4zł czy 7zł ? :P
    Pytam o 7 zł. Pozdrawiam. Dywidendowy
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Emitent [89.64.70.*]
    argumenty za dywidendą 7zł:
    1. stopa wypłaty dywidendę z zysku jak z ostatniego wypłacanego roku, czyli 75%
    2. zysk w Q4 2020 mniej więcej taki jak w Q3
    3. skumulowana wypłata za 2019 i 2020
    >> wychodzi około 6,80zł

moje założenia i obliczenia za dywidendą ok. 4zł :
    3. jw
    2. jw
    1. przy skumulowanej wypłacie za 2 lata trzeba będzie trochę jednak zostawić więcej w kasie,bo czasy jeszcze nadal trochę niepewne, chyba że któryś z głównych akcjonariuszy ma prywtnie nóż na gardle, to wtedy all in... Obstawiam 45% za2019 + 2020 czyli ~ 4.00 - 4.50zł

zaznaczam, że są to tylko moje domysły a nie jakieś rekomendacje... nie mam szklanej kuli, nie wiem jak będzie, ale tak czuję (tzn. obstawiam scenariusz II )... no chyba że jest jakiś trup w szafie firmy albo inny czarny łąbądź zbliża się na rynku, wtedy to padaka po całości...

chętnie poznam spodziewane projekcie zysku Q4 i dywidendy 2020 oraz 2019 innych forumowiczów, a w szczególności twoje, Dywidendowy 8)

• Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Inwestor_dywidendowy [178.37.206.*]
    Jak dla mnie za dużo niepewności w założeniach. Mi wystarczy jak wrócą do systematyki wypłat z wzrostem dywidendy jak średnia z 5 lat. Pozdrawiam. Dywidendowy
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Inwestor [81.219.151.*]
    Jestem przerażony jak czytam komentarze w stlylu "dywidenda 7zł", "w najgorszym wypadku 4 zł", "jedziemy"

Sam mam akcje Eurotel, ale nie znosze nabijania w butelke i bicia piany. Kilka faktów
    1) spółka nie wypłaciła zadnej dywidendy w 2020 - nie dlatego ze zapomniała, tylko dlatego ze przy lock-downie i pandemii zarzad musi być gotowy na cieżkie czasy
    2) ciezko znaleźć spółke z wiekszą ekspozycja na pandemie niz Eurotel - zamkniete centra handlowe gdzie spółka ma swoje salony, czynsz w EURO które umocniło się do złotówki, do tego obniżone wydatki konsumetów
    3) dywidenda nie jest gwarantowana, nigdy - nie traktujcie jej jak gwarantowane 5% rocznie które jest lepsze niz 1% na lokacie - to nie lokata
    4) dywidenda, fakty: za 2017, 2018, 2019 dywidenda to była odpowiednio 1.9zł , 1.9zł , 2,2 zł - nie roztaczajcie wizji o 7zł za akcje, bo to sie nie zadzieje. Na razie nie wiadomo czy dywidenda będzie w ogole.
    5) spółka ma część biznesu który jest schyłkowy (obsługa salonów operatorskich) - żeby utrzymać płaski wynik, Eurotel musi znacząco rosnąć w pozostałych segmentach.
    6) od kilku miesiecy nie było żadnego raportu, nie wiadomo nic o wynich za 4kw, nic o nowych kontraktach - po prostu nic. W tym czasie trwa pompowanie kursu do historycznych maksimów, które od kilku dni są z nia na dzień przebijane.
    7) przed pandemią akcje byly po 20-25zł, teraz o 50% wyżej - czy na fundamentalnie podczas roku pandemii tez biznes poprawił się o 50%?

Zaznaczam ze sam mam akcje, ale czytajac takie naiwne wypowiedzi ciezko nie napisać "ody do rozumu". Nie martwia mnie ani wzrosty ani spadki bo jestem "traderem" / spekulantem.
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~ben [5.60.27.*]
    też obserwuje z dużym zaskoczeniem ostatnie sesje na eurotelu.
    Do wymienionych już czynników prowzrostowych dla kursu należy dodać zmianę jaka zachodzi w świadomości tej oszczędzającej części społeczeństwa za sprawą:
    stóp procentowych, które za chwilę będą ujemne,
    lokat, które przynoszą realne straty
    jeśli nawet promil tej kasy będzie przepływał na rynek akcji to akceptowalna div yield będzie się obniżać, a spółki takie jak eurotel, ferro zyskiwać na wartości
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Inwestor [89.64.70.*]
    Poprawka: mialo byc *nie jestem traderem ani spekulantem:)
  • Re: Niezłe zbieranie ostatnio... Autor: ~Krzych [46.128.61.*]
    Jako ze wlasnie z Eurotelu wyszedlem z bardzo dobrym zyskiem dodam od siebie ze wszystko zalezy od ceny. przy 20 zlotych za akcje Eurotel byl niedowartosciowany, nawet patrzac na specyficzny rok 2020. Co do samej pandemii to nie jestem pewny czy przy drugim lockdownie ich sklepy nie byly dalej otwarte bo jak sprawdzalem, to "uslugi telekomunikacyjne" mialy byc wyjete z przymusu zamkniec. Oczywiscie wciaz to mniej klientow ogolem, bo nikt nie jedzie specjalnie do galerii zeby zmienic abonament, ale nie bylo chyba tak, ze obroty calkiem zamarly.

Nie zgodze sie w kwestii wydatkow. Pieniadze nie wydane na urlop czy niedostepne uslugi poszly w duzej mierze na dobra fizyczne, m.in. elektronike uzytkowa - i podejrzewam, szczegolnie patrzac na wyniki sprzedazy innych spolek sprzedajacych elektronike, ze tu byly wzrosty, ktore napedzaja teraz cene akcji. Mozna spojrzec na ceneo ile ocen maja Mimarkt i Idream.

Zgadzam sie natomiast co do czesci biznesu, ktory jest schylkowy. To bedzie powolna smierc, bo co prawda sporo ludzi wciaz woli wizyte w salonie zamiast porownania ofert online, to powoli bedzie ich coraz mniej. Jest tu tez troche innych ryzyk o ktorych dlugo mozna by dyskutowac.

Moja wycena akcji przy tych zalozeniach byla przy okolo 34-35 zlotych, dlatego wlasnie wyszedlem, choc wyglada na to, ze po dwoch kolejnych raportach czyli za Q4 i Q1 znow tu zajrze. jesli cena nie poszybuje za wysoko.
[x]
EUROTEL 1,23% 49,20 2021-05-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.