• Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~Manfred [89.64.100.*]
  Witam wszystkich bardzo serdecznie.
   
  Chciałbym na wstępie powiedzieć, że byłem akcjonariuszem Amrest od września do połowy grudnia w czasie największego załamania kursu. Wierzyłem w powrót spółki na właściwie tory (co potwierdził bardzo dobry Q3) i postawiłem na to niemałe pieniądze, co w konsekwencji - głównie dzięki sprzyjającym okolicznościom na szerokim rynku - opłaciło się. Początkowo miałem zamiar trzymać akcje Amrest długoterminowo jednak niesprzyjający rozwój sytuacji związany z pandemią, skłonił mnie do sprzedaży akcji spółki, którą bardzo lubię.
   
  Ale do rzeczy. Chciałbym odnieść się przede wszystkim do sytuacji finansowej Amrest. Patrząc na sprawozdanie finansowe sytuacja wygląda, mówiąc delikatnie, nie najlepiej. Kiedy wchodziłem w spółkę we wrześniu i konsekwentnie uśredniałem pozycję przy nurkującym kursie, również byłem tym zaniepokojony, jednak umowa z bankami dotycząca zadłużenia, spodziewany dobry Q3, a także pieniądze ze sprzedaży Glovo sprawiały, że krótkoterminowo nie było specjalnych powodów do obaw.
   
  Niestety pandemia przybrała na sile. Co prawda zaczęła się już akcja szczepień, jednak Q4 i Q1 można już spisać na straty. Patrząc na ostatni Q3 można również oczekiwać, że powrót do sytuacji sprzed pandemii również zajmie trochę czasu. Sukcesem spółki jest oczywiście nowa umowa z bankami w sprawie dotrzymania kowenantów, ale nawet jeśli przyjmiemy, że spółka sobie poradzi za spłatą wszystkich zobowiązań, to patrząc optymistycznie pandemia zatrzymała spółkę w rozwoju na co najmniej półtora roku, a realistycznie nawet na dłużej.
   
  Amrest w ostatnich latach był prężnie rozwijającą się spółką gastronomiczną, jednak timing związany z zaciągnięciem nowych zobowiązań na inwestycje i wybuchem pandemii był bardzo nieszczęśliwy. Amrest, nie dość, że działa w jednym z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią, to już przedtem był jedną z najbardziej zadłużonych spółek patrząc na cały WIG20 oraz mWig40. W przypadku problemów z płynnością, które mogą wystąpić ze względu na spodziewane słabe następne kwartały, spółka nie ma praktycznie możliwości jeszcze większego zadłużenia się, emisja obligacji również nie wchodzi w grę, a pieniędzy ze sprzedaży Glovo już nie będzie. Pojawiły się już tutaj wątki dotyczące emisji akcji jednak były one w formie rzucania hasłem bez żadnych merytorycznych argumentów. Jest oczywiście możliwość jakiejś interwencji przez Gonzaleza, to poważny inwestor, który na pewno łatwo się nie podda.
   
  Dlatego chciałbym zadać otwarte pytanie do innych akcjonariuszy, a także bacznych obserwatorów, co sądzą o obecnej sytuacji spółki i jakie widzą możliwości poradzenia sobie z tą trudną sytuacją? Proszę o merytoryczne i przemyślane wpisy. Szanujmy się i spróbujmy trzymać dyskusję na przyzwoitym poziomie. Tego na forum bardzo brakuje.
   
  Pozdrawiam serdecznie
 • Re: Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~Tony [83.23.254.*]
  Obstawiam ze bedzie odwrot inwestorow z sektora bankowego po upadku Idea banku. Do tej chwili wiekszosc osob inwestowalo w banki uwazajac ze to bardzo bezpieczna przystan bo rzad nie dopusci do upadku banku. Tu mamy natomiast inna sytuacje bo banki zwolnily Amrest z obowiazkow splaty zadluzenia na najblizszy okres. Jesli bedzie taka koniecznosc lecz to wcale nie oznacza ze firma koniecznie musi sie zadluzac. Moim zdaniem bezpieczna inwestycja a czy firma bedzie sie zadluzac czy generowac dochod to sie w przyszlosci okaze. Napewno nie skonczymy jak akcjonariusze Idea banku. Jesli chodzi o realizacje zyskow to mi sie nie spieszy. Moge to zrobic na jesien 2021 roku. Choc cena bedzie bardzo wysoka po otwarciu resteuracji. W obecnej chwili nie mysle o sprzedazy lecz o tym zeby dokupic.
 • Re: Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~Grom [217.97.94.*]
  Uważam że Amrest wyjdzie podwójnie silny po pondemii. Wiele firm padło więc cześć klientów przyjdzie do Amrestu. Obroty wzrosną a więc i zyski też. Dlatego ja trzymam do jesieni albo do ceny około 40 zł. Pozdrawiam cierpliwych.
 • Re: Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~mer [89.64.72.*]
  To jedna z ostatnich spółek, która da rade zarobić x2 w krótkim czasie, wystarczy że otworzą knajpy, a to jest kwestia tuż tuż.
  Otwarcie kredytu przez banki oznacza, że widzą potencjał Amrestu, pamiętajmy, że banki to najbardziej restrykcyjne zrodło finansowania i robią to tylko jak widzą małe ryzyko braku spłat. Poza tym, wystarczy że Amrest ograniczy otwieranie nowych knajp i już będzie ładnie zarabiał - dotychczas zyski + lewar szedł na inwestycje.
 • Re: Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~jurek1234 [5.173.56.*]
  Chcesz znać odpowiedź o kondycję firmy - jedź do najbliższego KFC i zobacz czy mają klientów i sam sobie odpowiedz na tak nurtujące cię pytania . A jak jeszcze pociągniesz z język obsługę to już wszystko będziesz wiedział .
 • Re: Merytorycznie o ogólnej sytuacji Amrest Autor: ~Kamil [90.168.87.*]
  Bardzo ciekawy wpis. Niestety nie moge sie wypowiadac merytorycznie w temacie, bo nic nie wiem.
  Pozdrawiam. Zycze wysokich zwrotow z inwestycji
[x]
AMREST 3,61% 32,12 2021-10-15 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.