• Sytuacja bez precedensu Autor: ~Kibic [94.254.144.*]
    Pierwsza spolka krypto i pierwsza spolka w historii gpw, ktora wyplaci dywidende we wlasnej kryptowalucie. Juz uznane finansowe portale powinny o tym pisac, a wakuja tylko temat CDR :)
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~Sok [213.7.204.*]
    KNF na 100% się do nich przywali bo KNF chroni interesy tych z GPW , a oni chcą dogonić BPC. To - tradycyjnie podetną im skrzydełka. Obsmarują - tylko czekać. Już za chwile będzie nagonka. GPW ma układy a BPC nie. Będą atakować metodami poniżej pasa , ale ostro. Mają narzędzia - KNF. Konkurencje opóźnią to zdążą z własnymi projektami Krypto .
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~banxa [5.173.177.*]
    na szczęście McAn wchodzi do Chin więc mogą im ....BPC ma walutę i nie długo może tfi
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~Hehe [85.221.133.*]
    Podatku nie wezmą z dewidendy i to jest proble
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~mee [80.55.44.*]
    Pewnie, że wezmą.

Trzeba będzie zgłosić w PIT-ie fakt otrzymania kryptowaluty (taki jest obowiązek), bądź kupna.

O ile nie powinno być problemu jeśli będziemy chcieli zapłacić podatek dochodowy po sprzedaży o tyle może być problem po kupnie wykazania kosztów jak np. sprzedasz za 2-3 lata.
    Ale tak z każdym krypto jest.

Ja nie jestem ekspertem, ale z tego co się orientowałem tak to działa.
    Ale ew. otrzymane waluty w picie za 2021r trzeba wskazać.

Swoją drogą to co robią z Orlenem, PZU i innymi państwowymi molochami woła o pomstę do nieba...
    Przecież Ci gł.....pcy zarządzając pocztą Polską przynosili miliony strat mając monopol, placówki, sortownie dosłownie WSZYSTKO.
    Teraz tylko potrafią się sądzić czy mogą swoje paczkomaty nazywać "paczkomaty" bo chcą kopiować biznes Inpostu.

To zagraniczne firmy kurierskie dzierżawią magazyny, wynajmują budynki / lokale. Nie mają tak rozbudowanej sieci dystrybucji i zarabiają krocie a PP...

A i drożej niż w PP nie nadamy chyba paczki nigdzie....

Ale może kiedyś..... nasi włodarze BPC stworzą prywatny Bank Centralny kryptowalut i przejmą władzę w kraju ;)
    Mój głos mają.

• Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~miczurin [89.64.95.*]
    nie wiem co ma tu do rzeczy ORLEN, ale sprawy podatkowe z krypto sa juz zdefiniowane.
    podatek od darowizny -brak
    podatek od sprzeazy -cała belka bez odliczen
    jesli osoba prawna -cit
    vat-brak
    tyle...
    doprecyzuje!
    podatku od darowizny nie będzie gdy w dniu objęcia darowizny nie da się zdefiniować jej wartości.
    a nie da się jej zdefiniować gdy przy przydziale nie będzie opisu ,że darowizna na dzień świadczenia ma konkretną wartość we FIAT money.
    dslej- jeśli dostaniesz swoje 2 mcany to dostaniesz , ale jeśli kiedykolwiek bpc będzie chciał zrobić odpis z tego powodu na konkretne pln-y to masz kłopot bo to będzie świadczyć o konkretnej wartości jednostkowej całej operacji z darowizną.
    jaśniej nie umiem....
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~mee [80.55.44.*]
    Podziękował
    no troche przeoczyłem , jest jeszcze case rachunku maklerskiego.wtedy belka , ale jeśli to nie wskoczy na r m . to zasady ogólne i pit 5 oczywiście bez kosztów.czyli pełne stawki.
  • Re: Sytuacja bez precedensu Autor: ~Kilimanjaro [89.185.76.*]
    Nic nam nie podetną - mamy ostrzejsze noże. Chociaż wiadomo, że próbować będą. My wiemy jak jest i o co walczyć - o wolność i o przyszłość
[x]
BPC -0,64% 0,31 2022-07-01 15:00:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.