• Czy ta spółka nie powinna przynosić zysków? Autor: ~Johnny [5.184.17.*]
    Chociażby ze względu na powszechnie montowaną dziś fotowoltaikę?
  • Re: Czy ta spółka nie powinna przynosić zysków? Autor: ~lelek [89.64.33.*]
    Amerykę odkrywasz, ta spółka przynosi stałe zyski i to w granicach ok. 15% rocznie na akcję (przy tych cenach akcji co obecnie).
    Który bank zapewni taką lokatę. Fundusz Rockbridge sprzedaje akcje, bo ma duże straty (ok. 10%) na funduszu akcji małych spółek, ludzie umarzają udziały w funduszu i fundusz musi mieć pieniądze na wypłaty. Inni piszą o tym obszernie, ale ja dodam, że to dotyczy też innych spółek w których fundusz siedzi jak VINDEXUS, IZOSTAL, COMP, pewnie jeszcze inne. Jak ma mniej niż 5% akcji to chyba nie musi raportować o zmniejszeniu udziału. Ja się napasłem w miarę możliwości IZOSTALEM i RELPOLEM bo taka sytuacja to okazja inwestycyjna i tzw. "bezpieczna przystań" (to są spółki dywidendowe i cena już dużo nie spadnie). Na inne brakuje już kasy. Ale kto lubi ryzyko to niech te spółki omija szeroko i kupi CDProjekt, lub inne ze słowem "GAME" lub "med" w nazwie, może być też CCC???? zadłużone 7-miokrotnie. Analitycy mogą chwalić takie spółki bo fundusze zależne od ich banków kupują, lub kilka lat wcześniej nakupiły akcji i teraz chciałyby wyjść z inwestycji, więc analityk musi podciągać wyceny, żeby go nie wywalili z roboty.
    Obowiązuje zasada, myśleć samodzielnie, analizować parametry finansowe i dopiero inwestować, tylko, że wtedy nie ma szans na duży zysk, ale i ryzyko straty jest ograniczone.
    Pozdrawiam i życzę zdrowia.
  • Re: Czy ta spółka nie powinna przynosić zysków? Autor: ~SGHDoktor [91.198.217.*]
    to prawda, Relpol przy tej cenie za akcje to okazja inwestycyjna. Bez ryzyka można śmiało wchodzić.
[x]
RELPOL 0,00% 6,00 2022-06-28 17:00:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.