• Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~fqwdebg [195.93.143.*]
    Pisze o tym czwartkowy Puls Biznesu, SZOK!!!!

Widać zyski są oszukane, być może byłyby kompletnie inne, dużo niższe
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~efrgtv [195.93.143.*]
    "Wynik postępowania niszczy zaufanie do spółki" - mówi sam prezes! Skoro sam tak stwierdza, ja nie mam więcej pytań, firma musi isć na dno.
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~MN [89.228.85.*]
    nie musi i nie pójdzie. spółka stabilna z zyskiem na poziomie 3 zł na akcję. poprostu mamy rok w plecy i tyle. jeśli sąd trochę pomyśli i faktycznie to było tylko promile umów to powinni zmniejszyć karę.
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~Berni [176.103.75.*]
    Panowie trochę doświadczenia w bojach z organami naszego wspaniałego państwa mam i powiem tak: lepiej ścigać firmę z pokaźną kasą na koncie niż przestępców. Po pierwsze jest wymierny efekt po drugie bezpieczniej. Łatwiej oskarżyć i ukarać taką Telestradę, która wiadomo ile ma gotówki niż np ścigać jakiś mafiozów, którzy ukrywają kasę gdzieś na Kajmanach a oficjalnie nic nie mają. No i bezpieczniej, bo nie wiadomo co takiemu mafiozowi odwali, jeszcze coś zrobi krzywdę jakąś. Także takie firmy jak Telestrada są łatwym celem, mają gotówkę, a paragraf zawsze się znajdzie. W takim państwie niestety żyjemy. Bezprawie i Niesprawiedliwość
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~MN [89.228.85.*]
    popytałem prawnika. Mowił że Sądu zazwyczaj zmniejszają kary od Uokik. Sąd bada jaką korzyść osiągneła spółka z rzekomych nielegalnych działań. Prezes mówił ze Uokik znalazł całe 50 umów w których miało dojsc do nieprawidłowości. To jest jakiś promil promili przychodów. Skala zysku dla spółki na tym minimalna. Zobaczymy co sad o tym powie ale uważam ze kara 8 mln za 50 umów pewnie za maks 50 zł to trochę przy dużo nie uważacie. Ja tam widzę tu drugie dno. Lajt mobile telestrady ma w tej chwili ofertę nie do przebicia i może to kogoś uwiera.
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: maeterlinck [89.67.87.*]
    Doczytałem artykuł i tak tam piszą:

– Rzecznicy praw konsumentów otrzymali w latach 2018-2019 mniej niż 50 skarg, podczas gdy zawarliśmy około 30 tys. umów – skala ewentualnych nieprawidłowości jest więc znikoma. Finalnie UOKiK uwzględnił poczucie zostania oszukanym mniej niż 200 konsumentów. Chcieliśmy wypłacić im odszkodowania, ale urząd był nieprzejednany. Nie prowadzimy sprzedaży bezpośredniej już od marca i nie zamierzamy do niej wracać – mówi prezes Telestrady.

Ogólnie rzecz biorąc wielki absurd.

Źródło: Telestrada nie składa broni przed UOKiK - Puls Biznesu - pb.pl 
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~fun [37.47.3.*]
    Dnia 2020-12-19 o godz. 14:09 maeterlinck napisał(a):
    > Doczytałem artykuł i tak tam piszą:
    >
    > – Rzecznicy praw konsumentów otrzymali w latach 2018-2019 mniej niż 50 skarg, podczas gdy zawarliśmy około 30 tys. umów – skala ewentualnych nieprawidłowości jest więc znikoma. Finalnie UOKiK uwzględnił poczucie zostania oszukanym mniej niż 200 konsumentów. Chcieliśmy wypłacić im odszkodowania, ale urząd był nieprzejednany. Nie prowadzimy sprzedaży bezpośredniej już od marca i nie zamierzamy do niej wracać – mówi prezes Telestrady.
    >
    > Ogólnie rzecz biorąc wielki absurd.
    >
    > Źródło: Telestrada nie składa broni przed UOKiK - Puls Biznesu - pb.pl

Prezes widocznie nie płacił haraczu mafiosom z PISu. Prezes Słabodrzewny z Urzędu Ogranicznia Konkuremcji po tym jak kazali mu dowalić Gazpromowi milionpięćset sto dziewięścset mld euro kompletnie odjechał. .Gdzie my żyjemy?
    co zrobi osoba która nie czyta umów i potem płacz panie ja myslalem ze to telekomunikacja ? składa skarge do uokik ze umowy nie dostał i te kapitalisty go oszukały. Uokik juz zaciera rączki na kare. W jakim świecie my żyjemy kto podpisuje cos i nie bierze kopii umowy dla siebie albo chociaz zdjecia. ciekawe jak telestrada miała udowodnić ze ta osoba umowy np. nie wywaliła do kosza albo nie zjarała w piecu. powie ze nie dostała i tyle. absurd !!!!
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: maeterlinck [89.67.87.*]
    Oczywiste jest, że kara powinna być proporcjonalna do przewinienia. W tym przypadku chodzi o wprowadzenie w błąd mniej niż 200 klientów. Jakie to mogą być szkody? Łącznie może 200 tysięcy złotych? Kara wynosi ponad 40 razy tyle. To tak jakby za kradzież batonika w sklepie, zamknąć człowieka na 20 lat do więzienia.
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~fun [5.184.38.*]
    Dnia 2020-12-21 o godz. 11:30 maeterlinck napisał(a):
    > Oczywiste jest, że kara powinna być proporcjonalna do przewinienia. W tym przypadku chodzi o wprowadzenie w błąd mniej niż 200 klientów. Jakie to mogą być szkody? Łącznie może 200 tysięcy złotych? Kara wynosi ponad 40 razy tyle. To tak jakby za kradzież batonika w sklepie, zamknąć człowieka na 20 lat do więzienia.

Dział sprzedaży bezpośredniej już dawno jest zlikwidowany. Firma zdobywa klientów konkurując ceną i jakością obsługi. Skoro ilość klientów od 2 lat rośnie i dalej zostają to widocznie są zadowoleni.!00 klientów płacących ok.35 zł to przychody 3.5 tyś zł miesięcznie i to z reguły nie straty a oszczędności z mniejszych rachunków .Jakaś aberracja.
  • Re: Oszukiwanie klientów, podszywanie się pod innych operatorów Autor: ~Sanhose [37.248.138.*]
    Trochę duża kara. Sam jestem klientem i nie mogę powiedzieć złego slowa
[x]
TELESTR -4,04% 19,00 2022-05-17 09:56:50
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.