• 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Jack [94.172.41.*]
    14.97zl dla przypomnienia drugie tyle plus bonus na początku roku
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Tomi [31.0.65.*]
    To się w końcu opłaca czy nie wchodzić po te 32 zeta ?
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: zachary [31.0.180.*]
    Kupujesz 100 akcji po 32 za 3200 dywideda1500 spada na 17 czyli masz 1700 w akcjach i 1500 w gotówce druga część dywidendy w 2021 jeżeli kurs będzie na tym poziomie to już akcję wychodzą na dzień dzisiejszy 2-3 złote. Możesz po odcięciu dywidendy dokupić jeżeli będą po 17 przykładowo za tą kasę aukcji i będziesz miał jakieś 190 akcji po 17 złotych i zostaje jeszcze druga część dywidendy która może dać drugie 15 złotych czyli 190x15 2850 i masz akcję które są dalej w obiegu a zainwestowałeś 3200 a wtedy akcje mogą być po 2-3 zł a równie dobrze po 32 złote. Firma istnieje od dawna ludzi zatrudnia ma zyski więc 0 nie może kosztować. A po trzecie ma 80% akcji razem z funduszami to chyba sama sobie w głowę nie strzeli.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~ddd [88.156.183.*]
    I tu popełniasz duży logiczny błąd. Masz po odcięciu dywidendy 1700 w akcjach (jak rynek jest efektywny), ale nie masz 1500 w gotówce tylko 1200, bo zapłaciłeś natychmiast podatek od dywidendy. Powtarzam to do znudzenia, dywidenda to fajna rzecz, w normalnych, stabilnych i rosnących biznesach to utwierdza w długofalowych perspektywach. Tu natomiast dywidenda o takiej skali i w tak średnio szczęśliwym momencie (tj. koniec roku gdy się robi strukturyzację podatkową) to trochę problematyczna rzecz. Dlaczego? Bo przecież inwestor, który dostanie dywidendę (pomniejszoną o podatek), będzie chciał zrobić podatkową stratę na koniec roku. Zatem musi sprzedać akcje mając na to tylko 4 dni giełdowe i odkupić. Jeśli saldo sprzedaży i odkupu będzie podobne to ok, ale jeśli ktoś nie odkupi to może się wytworzyć taki dodatkowy nawis podażowy i może być ciekawie.

A co do zysków proszę spójrz w dane finansowe. Zysk operacyjny 2017 = minus 4,2 mln PLN, 2018 = minus 0,2 mln PLN, 2019 = plus 0,6 mln PLN, 9 m 2020 = plus 0,7 mln PLN. Przychody spółki też każdego roku z roku na rok maleją (od 2014 roku każdego roku mniej), dlatego ja w swoich wyliczeniach wartości zawsze kalkulowałem wartość (bez Pep) po aktywach netto (2 PLN), to po prostu więcej raczej nie jest warte.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~123 [89.64.101.*]
    Zobaczysz raport za 2020 to cie z butów wywali.
    Przepraszam, ale co ma mnie wywalić? Przecież to jak przykładowo jako pierwszy podałem tu info, że jest zgoda UOKiK i wtedy kurs wzrósł o 17%. Uwierz mi, całkiem dobrze wiem w co inwestuję, zdradzę ci też tajemnicę...raport roczny w marcu 2021 pokaże ok 236 mln zysku netto, ale cicho sza....
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Mack [205.201.55.*]
    Pytanie jest takie czy i w jakiej wysokości w będzie druga część dywidendy. Koniecznie poszukuje odpowiedzi na te pytania. Jestem zapakowany na rachunek IKE. Na zwykłym nie mam, wciąż się zastanawiam.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Jim [94.172.41.*]
    Jak zaliczka jest 50% czyli MAX to reszta bedzie drugie tyle. Logiczne
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Maxck [205.201.55.*]
    Zaliczka jest max % zysku a nie 50% max dywidendy.. to jest jednak różnica. Może sie skończyć na zaliczce i koniec.
    To prawda ale to samo zapłacisz przy rozliczeniu rocznym. Jak to powiedział Benjamin Franklin - Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
    Masz trochę racji. Ale wtedy akcje będą po ? Bo zostanie im druga część zysku. Mogą być po 20 a równie dobrze 32
    Wiesz, zakładając, ze być może akcje będą po wypłacie dywidendy także 32 PLN, oznacza to również, że zakładasz, że rynek składa się z całej masy idiotów. Można i tak. Ja jednak wolę przyjmować, że przy tak w miarę klarownym i łatwym ustaleniu wartości spółki (oczywiście przy tej wiedzy którą mamy teraz o niej), rynek będzie z grubsza efektywny. Tj. np. przy 32 PLN w 18 XII, po weekendzie 21 XII notowania będą w okolicy 17.
    Jak urosną do 18 grudnia do 50 to może i idioci zarobią i będą po 35
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Dse [188.146.225.*]
    Aha, czyli musza sie teraz w tym tygodniu tylko pojawić idioci, którzy wywindują do 50, jakie to proste....
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: zachary [194.36.205.*]
    To ty napisałeś, każdy tutaj sam ocenia w co kasę włoży. Jeżeli tobie nie odpowiada taki schemat to nie kupuj. Ja kupowałam spółki dla dywidendy i nie żałuję. Ale każdy ma rozum i swój sposób na zarabianie na giełdzie. Nie ma tu zasad i w tym cały szkopuł. Rynek kieruje się swoimi prawami.
    Jak zrobisz sobie stratę to w kwietniu sobie to odliczysz, ale szkopuł polega na tym że podatek od dywidendy płacisz teraz, i tymi 300 już nie możesz obracać. Tu chodzi o wartość pieniądza i możliwości inwestycyjne przez 4 miesiące, które przepadają przez wcześniejszą płatność podatku.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Jim [94.172.41.*]
    Strate musisz zrobic do 31 grudnia.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~pytanko [91.212.223.*]
    Czy jak kupię akcje 22.11.2020, to będę miał prawo do dywidendy czy nie???
    Czy tu obowiązuje zasada D+3??? i trzeba kupić 18.12.2020???
    Obowiązuje zasada D+2, musisz mieć akcje na koniec notowań 18 grudnia by nabyć prawo do dywidendy
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~OK [91.212.223.*]
    Dnia 2020-12-16 o godz. 11:03 ~ddd napisał(a):
    > Obowiązuje zasada D+2, musisz mieć akcje na koniec notowań 18 grudnia by nabyć prawo do dywidendy

No właśnie .....dzięki za odpowiedź...
    Nie rozumiem, co Wy piszecie o odcięciu dywidendy od ceny akcji......nie ma czegoś takiego ...O Prawa poboru tak..jest odciecie, ale od dywidendy to już wycenia rynek....
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: primoi [5.173.32.*]
    wciaż baton po prawej i wciaż szarpnięcia zakupu po 5k i 10 k . To ciekawe czy nudne?

Bo najbardziej śmieszne są te "sterowania" kursem wolumenem 1-10 sztuk.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Tomi88 [77.95.236.*]
    "Bo najbardziej śmieszne są te "sterowania" kursem wolumenem 1-10 sztuk.

No właśnie jak to możliwe ?

• Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Tomi [37.248.160.*]
    No ciekawe w którą stronę kurs pójdzie do piątku....
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~al [195.242.64.*]
    nie ma chętnych do sprzedania i do kupowania jak na razie zbierają po 30,80 i zobaczymy czy jutro ruszy. przy tej cenie i tak sie opłaca zgarnąć dywidendę i zostawić akcje. Szybciej odpalą w górę.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~al [195.242.64.*]
    nie ma chętnych do sprzedania i do kupowania jak na razie zbierają po 30,80 i zobaczymy czy jutro ruszy. przy tej cenie i tak sie opłaca zgarnąć dywidendę i zostawić akcje. Szybciej odpalą w górę.
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Tomi88 [83.28.220.*]
    No liczę że to ruszy do jutra lub w piątek :)
  • Re: 5 sesji do zaliczki dywidendy Autor: ~Analityk [89.64.70.*]
    Zaptaszam na Pragma Faktoring - jest ogloszone wezwanie przez fundusz Enterprise Inwestors, z duza szansa na podniesienie ceny w wezwaniu. Cena rynkowa jest 1-2% ponizej ceny wezwania, wiec nie mozna stracic a w sytuacji podniesienia ceny przez fundusz, do zarobienia jest 10-20%.

Inna ciekawa spolka do przesiadki po dywidendzie to Summa Linguae, fundusz przejal pakiet 80%, pewnie bedzie wezwanie, w miedzyczasie spolka szybko sie rozwija, dzis oglosili przejecie innej spolki z branzy tlumaczen w Wielkiej Brytanii, to kolejne przejecie po Kanadzie i USA.
[x]
OPTEAM 2,82% 16,40 2021-09-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.