• Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Abc [89.64.77.*]
  Taki ze skoro w wezwaniu cena ktora placili to 24.5 zl, wiec musiala byc to cena rynkowa i godziwa, to dlaczego teraz mieliby robic emisje po nizszej cenie? Co sie zmienilo w spolce zeby uzasadjic nizsza cene? Nic, wiec byloby to dzialanie na szkode akcjonariuszy, a to sie wlasnie zaskarza.
 • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Inwestor [81.219.151.*]
  Podniesienie ceny w wezwaniu jest juz w cenie. Od grudnia ręce zmieniły akcję wystarczające do zablokowania squeez - out'u, tzn min 5%. Do tego na samym forum nieodpowiedzenie potwierdziło 41 osób które łącznie posiadają 3% akcji.
   
  Widać po arkuszu że ktoś daje zlecenie kupna po 24.4 o wartości 1.5m złotych (kolejne 3%). Przy tej cenie i odpowiedzi na wezwanie po 24.5, zarabia 0.41% - co nie pokrywa dwóch prowizji: wejście i wyjście. Podniesienie ceny jest juz oczekiwaniem rynku.

  Nie mówiąc juz o tym ze po ogłoszeniu wezwania spółka opublikowała wyniki za listopad i grudzień, gdzie każdy z nich był historycznie najlepszym wynikiem spółki - fundusz przejmuje PragmaGo bardzo tanio, tuż przed tym jak w wynikach będzie widoczny wpływ z umowy z Allegro. Mają cene ustaloną z akcjonariuszem wiekszościowym, który będzie miał jeszcze pakiet manadżerski i bonus od wyniku, wiec muszą dać też premie mniejszościowym.
 • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Posiadacz [37.248.250.*]
  Jesteśmy planktonem, gdyby rynek wyceniał wyżej, byłaby taka cena, chciałbym się mylić ale obawiam się że nie otrzymamy należnej premii
 • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Inwestor [89.64.70.*]
  Kolego zgadzam sie, ale gielda jest tez dla inwestorow indywidualnych i podniesienie progu squeeze out’u z 90 do 95% daje jasny sygnal regulatora ze to nie Rosja i praw sie chroni. Przy takim wymogu, na prawde najmniejsi decyduja - przy tej spolce wystarczy akcji za 2.5m zlotych zeby zablokowac squeeze out. To raptem 4 mieszkania czy jeden duzy dom nad morzem - w kontekscie nawet polskiej gieldy to bardzo malo. Ziarno do ziarnka...
[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.