• Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Inwestor [81.219.151.*]
    Wlasnie fundusz Enterprise Investors oglosil wezwanie na akcje po 24.5zł. Cena jest znacząco poniżej wartości akcji, nie ma mowy o zdjęciu tej spółki z giełdy poniżej 35zł. Trzymać papier i nie oddawać, jak nie uzbierają 95% to nie zrobią przymusowego wykupu!

Trzymać się twarto w najbliższych tygodniach, jedna z ciekawszych sytuacji na giełdzie!
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Inwestor [81.219.151.*]
    Cena w wezwaniu jest nieistotna, wazne jest za ile zgodzą się sprzedać inwestorzy.

W wiekszości wezwań dochodzi do podniesienia ceny, czasami kilkukrotnie. Zdarza się też że pojawia sie drugi inwestor i zaczyna sie licytacja jak na PCM

https://www.pb.pl/czwarte-wezwanie-na-pcm-959039
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Pragmatyczny [89.64.48.*]
    24.5 no trochę sobie z nas żarty zrobili. Jak podniosą cenę w wezwaniu do 35+ to będzie fair price. Moich tak łatwo nie dostaną
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Mars [83.24.150.*]
    A jak to działa w praktyce?
    Nasze akcje też chcą?
    Co te wezwanie w praktyce oznacza, że w każdej chwili możemy je sprzedać po 24.5zł, ale jak nie to jest szansa, że podniosą stawkę?
    Pierwszy raz się z czymś takim spotykam stąd tyle pytań.
    Mars sytuacja wygląda w ten sposób. Chcą spółkę ściągnąć z giełdy muszą to zrobić poprzez wykup akcji. Wykup takiej ilości powyżej 66% wymaga formy wezwania do sprzedaży. Co ważne jako akcjonariusze posiadający te akcję nie musisz odpowiadać na to wezwanie jeżeli cena w wezwaniu cię nie satysfakcjonuje (tak jak np. mnie). Natomiast jeżeli inwestorowi lub głównemu akcjonariuszowi uda się zebrać ponad 90% głosów w akcjach to może zrobić przymusowy wykup i wtedy nie masz wyjścia i twoje akcję zostaną sprzedane po określonej cenie z wezwania. To jest pierwsze wezwanie i ja liczę że nie ostatnie, mam nadzieję że nie dojdzie do skutku po tej cenie.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Matwro [83.2.50.*]
    Teraz chyba 95% a nie 90
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~PRF [37.7.169.*]
    Dokładnie, na przymusowy wykup potrzebują 95% i nie może być niższy niż cena jaką płacili w okresie poprzedzającym, więc w tym przypadku reszty poniżej 24,5 też nie wykupią. Jutro cena oczywiście idzie na okolice 24,5 i jak się skończą zapisy trzeba patrzeć ile akcji zostało oddane. Ponad 18% free floatu jest, więc 13% mniejszych akcjonariuszy musi sprzedać żeby resztę mogli wycisnąć.
    Faktycznie jest 95%, to nawet lepiej dla nas. Ciekawe jaki procent mamy tu na bankierze ? :P
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~New [195.189.89.*]
    Sorki. Jestem tu nowy i trochę tego nie ogarniam. Czy to znaczy że warto teraz dokupić akcje poniżej ceny 24.50 zł ???
    Oczywiście że warto, tylko pytanie czy ktoś.sprzeda poniżej tej ceny, raczej jutro mamy otwarcie w.okolicach 24
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Mars [83.24.150.*]
    OK, czyli hipotetycznie jutro kurs idzie na 24.50zł i ile tam się będziemy kisić? Zakładając, że nie wycisną z nas tych 95% akcji, to do kiedy będą nas męczyć i blokować nam kurs? Będziemy się przepychać kto pierwszy zmięknie czy jest jakiś termin?
    Ok. Dzięki za odpowiedź. A jak sprawa wygląda w przypadku takiego wezwania do sprzedaży akcji tzn. jak mam je odsprzedać w takim wezwaniu skoro jest napisane że obsługuje DM PKO BP a ja mam te papiery w innym DM. Pytam hipotetycznie bo ja też zamierzam trzymać papier.
    Jak chcesz je odprzedax to musisz dostać z domu maklerskiego na którym masz akcję dokument stwierdzający depozyt tych akcji pod wezwanie i ztym dokumentem wybrać się do POK wskazanym w wezwaniu
    Dziękuję. Wiesz może ile kosztuje wydanie takiego dokumentu w DM mBanku i Alior i czy przez internet to załatwię?
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Autor [89.64.77.*]
    Dokladnie tak samo do tego podchodze, od 35 za akcje jest o czym rozmawiac.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Jan [89.64.84.*]
    Hold Hold Hold ja trzymam :)
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Jacek [37.225.5.*]
    Teraz jak niedługo zacznie działać mega umowa z allegro to chcą skupić akcje od drobnych po 24,50

Cwani są, pytanie czy wycisną drobnych po 24,50 czy będą musieli dać wyższą cene.

Jeszcze jedno teraz PragmaGO bez umowy z allegro ma zysk kwartalny 1,5 mln * 4 to 6 mln ... a umowa z Allegro zacznie działać tuż tuż
    Obecna kapitalizacja to 57 mln.

Wiedzą, że na umowie z allegro zarobią krocie.

Nawet jakby dawali 30 zł to ich tak dla nich świetny interes.

Pytanie zasadnicze, czy wycisną drobnych po 24,50 czy drobni zawalczą o wyższą cenę.
    Mam nadzieję że drobni nie wypuszczą akcji z garści bo wielu kupowało pod dywidendę a kurs wtedy był dużo wyższy niż 24,50 zł.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Mars [5.173.129.*]
    Za 50zł mogę im sprzedać :)
    Dokładnie, przecież nie po to kupowaliśmy te papiery żeby wyjść na nich na zero a ktoś inny będzie teraz spijał śmietankę z umowy z allegro.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Mars [5.173.129.*]
    Otóż to. Tylko jak będzie wyglądać ta nasza "licytacja" z nimi?

W Pragme zainwestowałem na longa więc czas mam.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [188.147.102.*]
    Nie zapomnijcie że w wezwaniu wyraźnie napisane jest że po zakończeniu wezwania jeśli nie uda się im zdobyć 95 procent zamierzają dokapitalizować spółkę a więc rozwodnienie emisja bez prawa poboru po dużo niższej cenie . Przynajmniej jasno i uczciwie o tym mówią więc należy się zastanowić czy zostać z akcjami to taka dobra sprawa. Cena 24.5 to prawie minimalna jaka mogli dać bo średnia z 3 miesięcy jest wysoka. Do tego większościowy sprzedaje po 18 a reszta dostaje 24.5 bo nie mają innego wyjścia muszą tyle dać więc nie bardzo widzę tu podniesienie ceny bo po co ? Kto nie sprzeda zostanie rozwodniony i tyle jasno to zapowiedzieli. Zresztą te sugestie o tym że będą się dogadywać z tymi co nie sprzedadzą to nic innego jak dogadanie się za pomocą bata jak nie sprzedacie to macie emisję.
    Zawsze grubi straszą drobnych a to przymusowym wykupem, wycofaniem z giełdy, czy emisją akcji.

Zaś cena z punktu widzenia kupującego jest bardzo atrakcyjna.

Przypomnę, że min cena w wezwaniu to wyższa średnia z średnich 3 miesięcznej i 6 miesięcznej. Dziś to 23,85 ... Dlatego dali 24,50. Czyli prawie minimalną cenę po jakiej mogli ogłosić wezwanie.

Dla mnie akcje PragmaGO dzięki umowie z Allegro są dużo więcej warte niż 24,50 które oferują.
    PragmaGo może być za rok warta 50-70 zł dzięki realizacji umowy z allegro.
    Dlatego zrobią wszystko aby wykupić drobnych.

Kupują po 24,50 bo wiedzą, że na tym zarobią.

W najgorszym wypadku wycisną nas po 24,50.

Ja w wezwaniu akcji nie oddam nawet jak cena byłaby 30 zł ... to i tak darmo przy umowie z allegro

Przypomnę, że PragmaGO w tym roku wypłaciła 3,90 zł dywidendy, a rok temu 1,50 zł dywidendy.
    I to bez umowy z Allegro.

Te akcje są dużo więcej warte niż 24,50.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~ewweww [31.182.231.*]
    proste czekac dzis open 24 i wg mnie podniosaa wyzej
    Być może są więcej warte pewnie nikt się spierał nie będzie . Chodzi bardziej o to że to nie jest najważniejsze istota sprawy jest kto co może jakie ma prawa i jakie może wykonać ruchy. Akcje energii są więcej warte niż daje Orlen i co z tego nic wazne co można zrobić w świetle prawa i robi to nawet państwowa spółka a co dopiero prywatni . Po prostu takie rzeczy jak przymusowy czy wyjście z giełdy się odbywają często i to na spółkach z np .0.3 wartości księgowej i z pewnymi stałymi dochodami. Nikt nic z tym nie może zrobić ludzie się odgrażają straszą sądami piszą po forach organizują się i co i nic. Każdy ma nadzieję że to nie jego dotyczy nie jego spolki że tak nie zrobią .... a robią. Tu jest przewidziane rozwodnienie a więc utrata wartości akcji i jeśli będzie trzeba to po prostu to zrobią. Tak na razie cena jest bezpieczna 24.5 nie do ruszenia kasa zdeponowana to jest jak w banku może się zdarzyć że jeszcze podniosą cenę fundusze często bardziej skłonne są do tego niż jakieś Grażyny czy janusze polscy biznesmeni. Ale z tym zostaniem z akcjami to po prostu należy dobrze rozważyć.
    Czas jest do 29 stycznia, można się wstrzymać i zastanowić
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~BJJ [91.206.211.*]
    a co mają napisać? że jesli nie skupią to podniosą cene? sory, to zagranie negocjacyjne
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [188.146.4.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: aggnieszkaa [83.24.85.*]
    A czy mają prawo , po przekroczeniu tych nierealnych 95%, zmusić do odsprzedania, po kolejnym wezwaniu, nawet jeżeli jest to ze stratą dla akcjonariusza?

Pozdrawiam, ciekawa sytuacja
    Jak będą mieć 95 procent to kaplica przychodzi dzień wykupu i zamiast akcji masz pieniądze nic się nie robi akcje zmieniają się w pieniądze i tyle. Jeśli chodzi o samo wezwanie to dziś robi się to właściwie jednym telefonem do domu maklerskiego . Widzę że rynek ocenia że żadnego podniesienia ceny nie będzie . Dość często jeśli jest prawdopodobieństwo podniesienia ceny w wezwaniu cena oscyluje powyżej wezwania np obecnie polenergia wezwanie 47 cena obecna 50. Widzę że dziś sporo akcji sprzedane poniżej ceny wezwania więc mało kto liczy na podniesienie .
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~As [81.219.151.*]
    Kolego, kupując za 24 zł dziś robisz bardzo mądry ruch: w najgorszym wypadku po kosztach transakcyjnych sprzedasz w wezwaniu po 24.50 zarabiając po prowizjach ok 2% w 2 miesiące. Nie ma gorszego scenariusza, a na te 2% na lokacie poczekasz 3 lata a nie 2 miesiące.

A jest duża szansa ze będzie podniesienie ceny wezwania. Obecna pramia to 3% ponad średnią ostatnich 3 miesięcy, gdzie historycznie było to 10-30% (czyli odpowiednio na 27-31 zł za akcje.

https://home.kpmg/pl/pl/home/media/press-releases/2020/07/media-press-wyzsza-premia-za-przejecie-kontroli-oraz-wycofanie-spolki-z-gieldy.html

W przypadku niskich premii (jak na PragmaGo), średnia dodatkowa premia z ostatnich 10 lat to 19%, co tutaj dawałoby 28.6zł / akcje, wiec nie dziwie sie wysokim obrotom dzis :)

"W przypadku wezwań z podniesieniem ceny, pierwsza zaproponowana premia wynosiła średnio ok. 5%, ostatecznie jednak, aby osiągnąć sukces, inwestor musiał zapłacić łącznie prawie 19% premii – mówi Tomasz Regulski, dyrektor w dziale Deal Advisory w zespole wycen w KPMG w Polsce."

• Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Krakus [150.254.163.*]
    Wcześniej padło pytanie o to jak załatwić tę sprzedaż spółce jeśli ma się w innym DM, ja również mam ale nie zamierzam tak tanio sprzedać. Czy ktoś się orientuje jeśli dojdzie już do tego przymusowego skupu to będę musiał też załatwiać jakieś papiery? Rozumiem, że skoro to jest przymusowy skup, to spółka już powinna to załatwić osobno z każdym DM.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~EinarTheSad [95.160.158.*]
    Chyba ich pogrzało z tą ceną; niżej 30 będą musieli wydrzeć te akcje z mojego zimnego trupa
    Ciekawe jak z prowizją od sprzedaży akcji pod wezwanie. Kto ją pokrywa od takiej transakcji?
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [188.146.65.*]
    Ty pokrywasz i do tego jest ona wyższa niż standardowa bo około 1 procent i do tego jeszcze około 30 zł za świadectwo depozytowe
    No to są jakieś jaja. To taki indywidualny kupił akcje na long time z myślą że to dobra inwestycja i zarobiłby z pewnością gdyby nie taka akcja z wezwaniem do sprzedaży i nie dość że zastała go strata to jeszcze ma koszty transakcyjne ponosić choć chętnie by sobie jeszcze papier potrzymał. Niech fundusz sobie pokrywa koszty skoro je chce. To istne złodziejstwo.
    Nie no nie musisz odpowiadać na wezwanie zostajesz z akcjami i nie płacisz żadnych prowizji wezwanie to Twoja wola. Jeśli zdobędą 95 procent i będzie przymusowy to wtedy nie ma żadnych prowizji . Więc wszystko jest w porządku. Jak się nie zapiszesz i nie zdobędą 95 procent to wszystko zostaje tak jak było więc będziesz dalej miał akcje firmy i będziesz mógł sobie siedzieć z nimi na longa i patrzeć jak wartość ich wzrasta. No a plany nowego właściciela o emisji dodatkowych milionów akcji po cenie pewnie z 5 zł to już inna kwestia .
    Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. To załóżmy że jednak zdobyli te 95% to wtedy jeszcze raz ogłaszają wezwanie do sprzedaży akcji tym razem przymusowe i jak wtedy wyglądają formalności oraz czy też pzymusiwe jest po cenie 24.50 czy mogą zmienić cenę?
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~szaszki93 [85.198.211.*]
    Mogą zmienić, ale nie mogą dać niższą
    Minimalnie 24.5 mogą dać w przymusowym i tyle dadzą. Jak zdobędą 95 procent to już żadnego wezwania się nie robi . Procedura jest taka że ogłaszają dzień wykupu GPW zawiesza notowana i w ten dany dzień na koncie pojawiają się pieniądze zamiast akcji nie robisz nic zresztą nic nie możesz zrobić . Obecnie taka sytuacja jest na elemental zdobyli 95 procent głosów i mają prawo do przymusowego . Obecnie jeszcze nie ogłosili terminu ale to kwestia czasu. Istnieje teoretyczną możliwość że nie zrobią przymusowego wtedy można żądać samemu żeby odkupili ale to tylko teoria bo wszyscy robią przymusowy. Jest też jeszcze możliwość wyjścia tylko z samego GPW wystarczy 90 procent głosów na walnym i wycofują Ci spółkę z GPW zostajesz z akcjami ale nie są notowane na GPW i kupców szukasz sobie sam i to na umowy cywilne. Dużo jest takich przykładów spółek które tak kombinują . Tu widzę że wzywający nic nie napisał w wezwaniu o takiej możliwości ale kto wie co im strzeli do głowy.
    No dzięki wielkie, dużo mi rozjaśniłeś w głowie. To chyba narazie najrozsądniejszym jest trzymać akcje i obserwować co się będzie działo, do 29.01.2021 jest czas, a najwyżej potem przymusowy i tak po cenie 24,50 zł -przynajmniej na prowizjach się zaoszczędzi.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [188.146.36.*]
    Tak póki co do 29 stycznia nie można stracić więc jak nie ma ktoś innego pomysłu na inne akcje albo nie potrzebuje zrealizować stratę lub zysk ze względu na podatek i koniec roku to może sobie bezpiecznie czekać wezwania nie można odwołać .
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~zorro [89.64.77.*]
    Do podjęcia uchwały delistingowej (zniesienie dematerializacji akcji bez wykupu) potrzeba 90% glosów na WZA.

Akcjonariusz większościowy ma akcje uprzywilejowane, dlatego akcjonariusz większościowy i zarząd posiadają łącznie 86.39% głosów na WZA (https://stooq.pl/q/h/?s=prf); Nawet jak nikt nie odpowie na wezwanie przy podniesieniu kapitału o 60 mln PLN próg 90% będzie osiągnięty bez problemu, przy istotnie niższej od oferowanej cenie emisyjnej próg 95% również.

Jak dla mnie pozamiatane.

• Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [37.30.51.*]
    Mi tu sam delisting nie pasuje . Po pierwsze bo nie ma o nim mowy w wezwaniu a żeby dostać zgodę KNF oprócz ogłoszenia wezwania zapewne trzeba poinformować o tym akcjonariuszy a nie informują. 90 procent na walnym to oni mają już bo nigdy wszyscy mniejszościowi się nie stawiają. Nie delisting tu jednak nie pasuje bo spółka jest przejmowana przez inny podmiot dopiero po przejęciu mógłby ogłosić jeszcze jedno wezwanie w celu spełnienia wymogu do delistingu. Tutaj kwestia jest taka czy oni wola coś dołożyć do tych kilkunastu procent akcji czy ryzykować pozostanie na giełdzie i ewentualne zaskarżanie nowych emisji i jakieś ewentualne sprawy sądowe. Pewnie to też kwestia jak zachowają się mniejszościowi ja mam małą wiarę w podniesienie ceny ale z drugiej strony te dopłacić i przepłacać to tych kilku procent akcji to nie jest tak dużo a ma się święty spokój . A w innym przypadku to możliwe problemy z mniejszościowymi . Nie wiem na ile jest tu wojowniczy akcjonariat ?
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~zorro [89.64.77.*]
    Myślę, że wiekszość jest świerzutka, wchodzili przy newsie o allegro (stąd płacz, że cena w wezwaniu im nie da zarobić), a starzy drobni wyszli właśnie wtedy zarobieni. Jak ktoś wchodził więcej niż pół roku temu będzie zadowolony z 24.5.

Najbardziej pradowopodbny scenariusz to ten z ogłoszenia - emisja po znacząco niższej cenie i squeeze-out.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Abc [81.219.151.*]
    Tyllko ze nie ma takiego scenariusza jak emisja i sqeeze-out. Emisja akcji wymaga zgody walnego. Uchwała o emisji na pewno będzie zaskarżona przez mniejszościowych, wystarczy jedna akcja aby zaskarżyć.

Fundusz w wezwaniu napisał "straszak", aby ludzie odpowiedzieli i zapisali sie na wezwanie. Nie mogą jednak po tym jak kupowali akcje po 24.5zł, po miesiącu zrobić emisji po cenie 5 czy 10 zł - to nie są gangstrzerzy tylko fundusz private equity i nie opłaca im się zaoszczędzić 5m zł żeby później 3 lata spędzić w prokuraturze. A o 5m zł mówimy, co dla funduszu który zarządza 400m EUR (1.6 miliarda PLN) jest gra nie wartą świeczki.

Zobacz jak wygląda to wyliczenie:
    Od zarządu/Pragma Inkaso kupują ok 82% akcji po 18.1zł, dokladnie akcji w rekach Pragma Inkaso jest 2,233,848, za które zaplacą łącznie 40.4m zł.

Do skupienia z rynku pozostaje 18%, dokladnie 518,332 akcji, przy czym muszą skupić łącznie minimum 13% zeby łącznie dojść do 95% i oglosić wykup przymusowy.

Teraz, płacąc za te 18% za akcje 24.5zł, średnia wychodzi im 19.3zł - wiec bardzo mało czego wszyscy są świadomi. Biorąc pod uwagę jak daleko im do 95% i jak niską mają średnią cenę, mają dużo miejsca do podnoszenia ceny.

Nawet teoretycznie odnosząc cenę do 40 zł za akcje, średnia i tak wychodzi im 22zł za akcje, wiec wciaż znacząco poniżej fair value.

Jest duzo miejsca do wzrostów, moim zdaniem, a niech każdy kto chce odpowiedzieć na wezwanie lub sprzedać na rynku niech tak zrobi, są chętni którzy chętnie kupią po 24zł :)
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [37.30.41.*]
    Tak tak możesz sobie zaskarżać emisję ale ciekawe kto to zrobi to pierwsza sprawa. Druga to taka że trzeba mieć powody do zaskarżania . Zazwyczaj zaskarza się emisję po rażąco niskiej cenie jak ktoś robi emisję po np 0.2 wartości księgowej itp. tutaj zrobią Ci emisję po 15 zł np i jakie będziesz miał argumenty? Wyemitują 4 mln akcji po 15 zł i wtedy już sobie dociągną do tych 95 procent. A takiej emisji nie podwazysz nie będzie ona rażąca . Zresztą widać to po cenie obecnej naprawdę nikt poważny nie spodziewa się podniesienia bo by brał jak leci a obecne poziomy skupowania to typowe poziomy tych co zbierają dla tych 2 procent zysku. A wychodzą Ci co im się czekać nie chce 2 miesięcy żeby mieć 2 procent więcej. Ja tego nie wykluczam ale są tak naprawdę małe szanse na podniesienie ceny rynek to czuje.
  • Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Jacek [37.225.8.*]
    W ciągu 2 dni poszło 95 tys akcji po 24 zł przy FF 472 tys akcji.

Ktoś mocno kupuje po 24 zł

Sprzedając po 24,50 jest 2% zysku za dwa miesiące . Całkiem nieźle.
    Jest zaś szansa, że cena w wezwaniu może być podniesiona co da ekstra zysk.

Jak widać kupo po 24 zł to jest dobry interes.

Jeśli zaś 24 zł skupuje ktoś gruby np 50 tys akcji to wtedy z taką pozycją można negocjować wyższą cenę dla siebie, czy bawić się blokowanie uchwał WZA (stać go na prawników). Jeśli ktoś ma 1 czy 2 tysiące akcji to jego siła przetargowa jest niewielka.

O czym należy pamiętać.
    O terminie sprzedaży, sprzedając akcje w tym roku po 24 zł musimy zapłacić podatek do 30 kwietnia, zaś sprzedając akcje w styczniu zapłacimy rok później.
    Teraz pewnie wiele osób wyskakuje po 24 zł przesiadając się na inne akcje. Czy dobrze zrobili okaże się za pół roku.

Jakby nie patrzeć spółka zostanie zdjęta z giełdy, pytanie czy po 24,50 czy może jednak po wyższej cenie.

Na miejscu funduszu poczekałbym na wyniki wezwania po 24,50 a potem podniósł cenę aby dokupić brakujące akcje do 95% i pod to grają kupujący po 24 zł.

• Re: Wezwanie - PragmaGo Autor: ~Kulawy [37.30.41.*]
    Tak po 24 to dobry biznes na pewno nie będzie straty . Nie zdarzyło się tak żeby zaraz po zakończeniu wezwania wzywający robił jeszcze jedno wezwanie . Zresztą według przepisów musiał by wyrównać wszystkim od których kupił w wezwaniu. Generalnie jako defensywna inwestycja bez ryzyka to napewno dobra opcja . Ja się interesuje wezwaniami nie ma szałowego zarobku ale jest gwarancją braku straty. Choć nie powiem w tym roku było takie wezwanie dzięki któremu robiłem bank i wyszło 500 procent a w wezwania pakuje się zawsze dość duzym jak dla mnie kapitałem bo nie ma ryzyka . Chyba że wezwania są warunkowe. Dziś np jest wezwanie na Polnord i jestem ciekawy jak tam się ukształtuje cena jutrzejszą i spodziewam się że będzie na rynku wyższa niż cena w wezwaniu bo będzie spodziewane podniesienie ceny. Tutaj właśnie martwi to że są tylko zbieracze 2 procentów na 2 miesiące to duża różnica do wezwania kompletnie nikt się nie spodziewa podniesienia. Oczywiście cena powoli będzie wzrastać w miarę zbliżania się do celu .
[x]
PRAGMAFA 0,00% 24,30 2021-06-16 09:37:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.