• Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~trabant_de-mucha [77.111.247.*]
    Toż to tyle co nic ! Kto się ma wyleszczyć?
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~nm [89.66.168.*]
    ulica nie ma już pieniedzy widac to chocby na JSW
    wczoraj koks 13% up
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~Emeryt-ryb [81.102.168.*]
    A bedzie gorzej ,obroty spadna a kurs jak lawina spadnie nie bedzie juz leszczy co beda chcieli kupowac ,po ostatniej podbitce duzo inwestorow odpadnie
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~trabant_de-mucha [77.111.247.*]
    No właśnie nie. Ten kto rozpoczął spadki czyli wyprzedaż, liczył że po nim ruszy lawina wyprzedaży a więc i obroty były by wyższe. Na podbitkach obroty były 10 razy wyższe. Tymczasem nie wiadomo, czy ten kto sprzedawał na początku to zdążył odkupić pod koniec. Gdyby nastąpiła panika to podaż byłaby wyższa i możliwe, że kurs spadłby mocniej. Pinokio może jutro ogłosić coś ważnego i będą jeszcze spadki.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~Eskimos [31.60.97.*]
    Naprawdę myślisz, że tu panują takie zależności ?
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~Emeryt-ryb [81.102.168.*]
    :-) dobre
    Póki co nie spada, bo Stany uratowały kurs.
    Oprócz tego ludzie ciągle pamiętają szybki wzrost po szybkim spadku wiosną. Liczą na replay.
    Zreszta dziś Merkel powiedziała, że firmy objęte lockdownem dostaną! 75 % przychodu z innego miesiąca( jeszcze się nie zapoznałem czy z poprzedniego czy z listopada 2019...tego nie wiem...kurde nic tylko zostać objętym lockdownem, zero kosztów i wzrost zysku, przyjmując ze koszty to 50% taka firma na większy zysk niż przy normalnej pracy bez koronawirusa:)
    Najbardziej zainteresowani spadkami są szorciarze z dźwignią. Lockdown wspiera te spadki. Kto wie? Może nawet Eskimosie to twoja robota? Ja nie jestem milionerem żeby bawić się w coś takiego. Trzeba przeczekać i ewentualnie korzystać z promocji.
    Dziewczyny mogą pomóc zakończyć ten stan wyjątkowy, bo nareszcie młodzież zrozumiała, że nie mogą nie interesować się wyborami. Właśnie obudzili się nowi wyborcy którzy wcześniej nie głosowali. I tak jak kiedyś władza walczyła ze studentami, tak teraz sytuacja się powtarza. Młodzież już zakodowała sobie że PIS jest wrogiem społecznym nr 1 tak jak kiedyś wrogiem społecznym był PZPR. Szkoda, że zrywu nie było wcześniej jak likwidowano OFE jako zabezpieczenia emerytalnego. Jak przyjedzie do Warszawy jutro jakaś łobuzeria stadionowa pt damscy bokserzy, będę pomagać dziewczynom.
    I tutaj chcę Ciebie wyprowadzić z błędu- też chcę przeczekac spadki, ponieważ myślę, że przez następne 2 miesiące nie będzie optymizmu odkladam zakupy na koniec roku.
    Lubię twoje posty, bo zawsze madrze bronisz swojego zdania , zastanawiałem się dlaczego dostajesz tyle czerwonych łapek, to chyba z bezsilności przy próbie podważania twoich argumentów.
    Co do stanu wyjątkowego- to chyba dopiero początek kłopotów.
    Europa się zamyka, PiS nie jest aż taki mocny, żeby sterować wydarzeniami na świecie- mogą co najwyżej podskoczyć z węglem...
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~krak [89.64.40.*]
    Póki co łobuzeria to te właśnie panienki.
    Najbardziej aktywne są aktywistki których nikt by kijem nie dotknął nawet przez szmatę.
    Próbowałem z taką dyskutować- ,,chyba nie wierzysz w covid, bo jak można wierzyć w cos czego nie ma..." Oczywiście ci pod respiratorami to symulanci.
    Zagonic wszystkich do roboty to im przejdą wczasy na koszt podatnika!

Wczoraj widziałem na żywo jedną chorą, wygladala jak upiór.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~normalny [5.173.211.*]
    Eskimos, Trabant mądrze broni, ale jak na swoje możliwości, bo niech obroni swoje epokowe odkrycia np.:
    1. ... że wirusy to żywe istoty,
    2. ... że zachodzi jakaś synteza jąder,
    3. ... że CZAJKA pękła bo była przeciążona dołączeniem osiedla Białołęka. Tylko dodam, że Białołęka była jeszcze przed uruchomieniem oczyszczalni a jakieś ewentualne późniejsze podłączenia były za zgodą urzędasów Czajkoskiego Gangu Olsena. Niech obroni argumentację, że rezerwowa rura, która była tylko na wypadek awarii to też pękła z przeciążenia.
    J też zauważyłem jego aktywność i to, że się stara - ale z różnym skutkiem.
    A co do Twojej opinii o covidzie to pełna zgoda.
    W temacie aborcyjnym i dodałbym złą ustawę o ochronie zwierząt to Kaczyński popełnił ogromne błędy i powinni się z tego wycofać. Wsadzili kij w mrowisko i dali znudzonej młodzieży okazję do ulicznych wybryków i to wczasach wszechobecnej zarazy.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~Eskimos [31.60.114.*]
    Nikt nie jest ekspertem we wszystkim.
    Trabant też nie.
    Czajka była chyba jeszcze uruchamiana za czasów Gronkiewicz-Waltz.
    Poza tym chętnie zapoznaje się z jego zdaniem, wprowadza nowe konteksty i ożywienie na forum, również intelektualne.
    Chętnie bierzesz udział w dyskusjach z trabantem, co świadczy o tym , że jego posty też przyciągają Twoją uwagę.
    Lepiej tak niż odwrotnie- kontrowersje budzą reakcje.
    Trabant jest kontrowersyjny, ale bardzo logiczny.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~mkjb [94.158.224.*]
    Czajka była budowana za czasów Lecha Kaczyńskiego.
    Lech niestety nie znał się na niczym, bał się wychylać, aby się nie wydało.
    Rury przesyłowe na ścieki były zbudowane z kształtek wciskanych jedna w drugą i niczym nie umocowanych.
    Dla pewności zalano wszystko betonem. Zły pomysł, to nie pomogło.
    Sam projekt był dziełem jakiegoś amatora od oszczędzania kosztów.
    Co do PiSu.
    Większość nie rozumie problemu.
    Tu nie chodzi o PiS.
    Tu chodzi o promowanie kłamstw, nieuczciwość, zachłanność, kradzież ( jeżeli ktoś mi coś zabiera nie dając w zamian nic to jest to kradzież), niekompetencje, butę, pozbawianie ludzi ich oszczędności ( spójrz na siłę nabywczą pieniądza na przestrzeni chociażby roku), niegospodarność, głupie przepisy...

Aborcja mnie nie dotyczy, ze względu na moją płeć, ale jeżeli pójdę z wykrywaczem metali do lasu to grożą mi dwa lata paki.

Dochodzi traktowanie ludzi jak zgrai durniow ( , Polacy to mądry naród" hlehle...) I próby opodatkowania wszystkiego co się da- ostatnio podatek od cukru...mkzva argumentować że Francja też to wprowadziła, zamiast cukru mam we Francji 7 g w coli a reszta to jakieś dziwne środki chemiczne.
    Masz rację, że nikt nie jest ekspertem od wszystkiego, ale też nie ma obowiązku wypowiadać się w temacie w którym nie ma się wiedzy. W szkole za to stawiają pały. Dorosły człowiek powinien o tym wiedzieć.
    Ja rzeczywiście zabieram głos po jego postach, ale tylko po to by dementować jego herezje.
    A odnośnie polityków to każdemu można wytknąć sporo bo do polityki idą ludzie /w każdej partii/ nie potrafiący żyć z pracy twórczej. Politycy byli , są i będą. A którzy to są to zależy to od nas i możemy ich wymieniać, ale przy urnie / już za 3 lata/ a nie na ulicy.
    Swoją droga to ciekaw jestem kogo z tej ulicy widziałbyś w rządzie i po czym byś wybierał - przecież one nawet porządnych cycków nie pokazały.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~niePiS_dzielec [159.205.243.*]
    Dnia 2020-10-30 o godz. 10:56 ~normalny napisał(a):
    > Masz rację, że nikt nie jest ekspertem od wszystkiego,
    > Swoją droga to ciekaw jestem kogo z tej ulicy widziałbyś w rządzie i po czym byś wybierał - przecież one nawet porządnych cycków nie pokazały.

Cycki masz u Kryśki co w sejmie żre sałatki i inne zmusza do rodzenia bo ona jest od "prawa tworzenia"
    Konto założyła jak jej przestali wypłaty dawać do łapy

W Sejmie nie żre się ani sałatek, ani też baboli / a może insektów/ wyjętych z włosów przyp. Klaudii J.
    Dnia 2020-10-30 o godz. 11:36 ~normalny napisał(a):
    > W Sejmie nie żre się ani sałatek,

To ty zacofany jakiś jesteś ,"dobrej zmiany" nie dostrzegasz .
    Teraz już się żre wpuszcza się też psy .Brawo wy
    Bezpieczeństwo musi być na najwyższym poziomie - przekonywał w RMF FM marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W ten sposób tłumaczył, dlaczego służbę w straży marszałkowskiej rozpoczęły dwa specjalnie przeszkolone psy.

https://lelum.pl/wp-content/uploads/2019/07/krystyna-2.png

https://ocdn.eu/images/pulscms/NTA7MDA_/fb2fc4d2-9e7e-4ff4-a790-a83d57e73b4d.jpeg
    Ogólna awersja do polityków.
    Myślę, że to jest jedna wielka zaklamana banda oportunistow.
    Znam osobiście jednego posła na sejm- facet miał fabrykę, która splajtowala i to w momencie gdy jego koledzy z branży dorabiali się wielkich bogactw.
    Gdy go zapytałem jak to jest możliwe facet odpowiedział, że on się na biznesie nie zna bo jest humanistą.
    Wybory odbywają się na zasadzie ktory jest zły a który jeszcze gorszy.
    Ewentualnie kto lepiej obiecuje.
    System jest do bani- bo nikt z polityków nie odpowiada własnym majątkiem za błędy i niedotrzymanie obietnic.
    Wygrywa ten kto ma media w kieszeni.
    Przydałby się nam jakiś Henry Ford.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~szczery [159.205.243.*]
    Dnia 2020-10-30 o godz. 11:18 ~Eskimos napisał(a):
    > Ogólna awersja do polityków.
    > > Myślę, że to jest jedna wielka zaklamana banda oportunistow.

Oportunizm (łac. opportunus dosł. (wiatr wiejący) w kierunku portu; przychylny, korzystny, wygodny)

Zauważ że oportunizm to np na giełdzie oznacza grę z trendem
    W państwie konserwatywnym oportunizm nie ma negatywnych konotacji
    W Polsce ze względu na rozbiory okupację a potem komunizm to słowo brzmi jak obelga

W połączeniu z zakłamaniem odpowiedniejsze byłoby słowo hipokryci ,
    zwłaszcza w odniesieniu do obecnej ekipy -
    bezdzietni obrońcy życia ,rozwodnicy biorący drugi ślub kościelny
    związkowcy czyli socjaliści nazywający się prawicą ...

Toteż ja właśnie to miałem na myski- politycy to ludzie którzy wykorzystują swoją szansę na błyskawiczne polepszenie swoich finansów.
    W porównaniu z mamejem , który jest wykształcony ( ekonomia) ale głupi i nadęty i badziewiakowy, który jest niewykształcony ale też nadęty trabant znajduje się kilka klas wyżej.
    Często czytam to co napisze z zainteresowaniem.
    Byłem na grobach, więc teraz się włączam i odpowiadam:
    Wirusy to żywe coś tam bo na pewno nie martwe. Słowo istota może nie być najlepiej dobrane jednak nie wymyśliłem nic innego. Może być "obcy" ale nie marsjanin. Może "istnienie" będzie dobrym określeniem. W każdym razie z Tauronem nie ma to nic wspólnego.
    O syntezie jąder to nie pamiętam o co chodziło.
    Czajka na pewno nie pękła tylko rurociąg. Każda rura obojętnie z czego jest zbudowana ma pewne parametry wytrzymałościowe i przesyłowe. Białołęka jako dzielnica bo na pewno nie osiedle przez ostatnie lata bardzo się zabudowała. Ursynów jeszcze się rozbudowuje ale on podłączony jest do innej oczyszczalni. Jak parametry krytyczne naprężeń na rurę są przekroczone to można się tylko spodziewać awarii. Białołęka oczywiście istniała jeszcze przed budową oczyszczalni ale ja wyraźnie napisałem, że chodzi o rozbudowującą się dzielnicę ze względu na przyrost mieszkańców. Większa ilość mieszkańców to więcej ścieków. Rura rezerwowa też ma pewne parametry wytrzymałościowe. Zapewne gdyby tą awaryjną rurę włączono do eksploatacji na równi z tą podstawową, to ścieki by sobie płynęły. A tak nie ma nic działającego. Przypominam że skoro tylko jeden rurociąg był eksploatowany i w związku z tą eksploatacją nastąpiła by degradacja rury, to ta awaryjna powinna była działać.

Trabant. Odniosę się tylko do tematu o wirusach bo pozostałe tematy to jednego nie poruszyłeś wcale a drugi tylko pokrętnie.
    Przyjm proszę do wiadomości, że wirusy to cząstki nieżywe posiadające jednak zdolność do namnażania. Napisałem celowo nieżywe a nie martwe bo martwe to jest coś co było wcześniej żywe i zostało uśmiercone. Właśnie to jest problem medyczny, że ich nie można uśmiercić /bo są martwe/ a tylko można im nie pozwolić zagnieździć się w organizmie albo nie pozwolić namnażać się.
    Wirusy jako nieżywe mają kod genetyczny RNA i tym się różnią od organizmów żywych /nawet jak te są już martwe/ w tym również bakterii, że te mają kod genetyczny DNA.
    Zrobiłem co mogłem żebyś zrozumiał a dalej to już radź sobie sam wg swoich możliwości.
    Samo słowo wirus oznacza ,, truciznę".
    Dnia 2020-10-30 o godz. 14:20 ~normalny napisał(a):

> Przyjm proszę do wiadomości, że wirusy to cząstki nieżywe posiadające jednak zdolność do namnażania.
    > Wirusy jako nieżywe mają kod genetyczny RNA i tym się różnią od organizmów żywych
    w tym również bakterii, że te mają kod genetyczny DNA.

Płód bez mózgu nie ma zdolności rozmnażania
    oraz nie może żyć poza organizmem nosicielki .
    Jest bardziej "nieżywy" od wirusa a posiadanie DNA o niczym nie świadczy
    Ale Kryśka i ojciec Tadeusz uważają inaczej .Nakazują poród i pogrzeb
    Ty jako PIZ_dzielec jesteś głupi jak but, ale jako DOCIEKLIWY czy SZCZERY to czasem napiszesz coś do przeczytania, ale wybór należy do ciebie.
    Normalny pisze o rzeczach nienormalnych :) Nie zawsze udaje się z właściwym doborem słów.
    Na przykład takie coś: "wirusy to cząstki nieżywe posiadające jednak zdolność do namnażania" przypuszczam że do przemieszczania się też. Co wam to przypomina? ZOMBI :))))
    Za chwilę mamy halloween. Czas na zombi idealny. Postraszyć można żywymi (przemieszczającymi się) trupami :))))
    Sprawy cmentarne mam załatwione przed zamknięciem cmentarzy. Prezesowi pewnie otworzą cmentarz chociaż on mógłby zostać tam na nim na zawsze. Jadąc na cmentarz widziałem nowe graffiti na filarach wiaduktu pt: je**ć PIS. Ponadto dzieci śpiewały piosenkę nieco wulgarną z użyciem słów je**ć PIS. Także machina ruszyła. Może jednak będą wcześniejsze wybory. Zwolennicy PISu tutaj na forum już pewnie zmieniają barwy polityczne. Badziewiak przeprosi się z Kidawą na którą tak obrzydliwie nadawał.
    To prawda, wirusy nie mają struktury komórkowej tak jak organizmy żywe.
    Dlatego mówimy o tym, że wirusy się namnazaja, a nie rozmnażają.
    Wirus zmienia zaatakowane komórki, niektóre np ospy wietrznej chowają się w organizmie człowieka do końca życia, mogą zaatakować gdy organizm jest osłabiony i wywołać np półpaśca.
    Nie jestem biologiem żeby to fachowo wytłumaczyć, normalka chyba wie coś więcej...
    Co do przemieszczania to chyba jest oczywiste że się przemieszcza.
    Jeżeli chodzi o zombie to Badziewiak był dziwnie dlugo w ukryciu.
  • Re: Obrót tylko 2,5 mln akcji ??? Autor: ~dociekliwy [159.205.243.*]
    Coś tam liznął i twierdzi że są tylko wirusy RNA czyli zna pół prawdy

A więc jego twierdzenie że DNA to "życie" jest brednią
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [188.146.175.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~mariniero [188.146.175.*]
    Dawno cię tu nie było kotko grzmotko vel koniu POciągowy.POchwal się gdzieżeś to bywał?Atakowałeś babcie modlące się w kościołach?
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~trabant_de-mucha [77.111.247.*]
    Obejrzyj sobie inny kanał niż TV PIS bo masz nieprawdziwe informacje. Babć nie ma w kościołach bo nie mogą do nich wejść przez narodowców. Proboszczom to nie w smak bo nie mogą zebrać kasy na tacę. Takie to mają problemy babcie. Ani do kościoła ani na cmentarze. Może kolejna grupa niezadowolonych będzie protestować.
    A jaki ty mi kanał proPOnujesz tekturuś?Ten volksdojsko-nowomarksistowski?Czyt.TVN.To rzeczywiście chcesz mnie w kanał wpuścić.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Eskimos [31.60.114.*]
    Kurcze fajnie że nam o tym wszystkim piszesz, ale temat jest trochę inny.
    Ocho,eskimosek nawet nam się tu kupił.Czytam i tak widzę jak tu nieźle się napracowaliście się na forum.Eskimosek,a tak przypadeczkiem czy ta paszczura LAMPART i ta druga syrena o uwodzącym śpiewie co czyści insekty z włosów,to czasem nie twoje ziomalki?
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~trabant_de-mucha [77.111.247.*]
    Ta kocica nie jest dla ciebie. Musisz znaleźć sobie kogoś na swoim poziomie. Jak kapelan ci nie pasuje to może ta Danusia od Zenka?
    Oj tekturuś,wulgarny jesteś,a fe.......Z drugiej strony mogę nawet cię zrozumieć.Tak jesteś POdekscytowany napisami młodych wyskrobaków,że aż ci przypadło to do gustu.No cóż,twoja inteligentna,nowoczesna cywilizacja nadciąga.
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~niePiS_dzielec [159.205.243.*]
    Dnia 2020-10-30 o godz. 22:58 ~mariniero napisał(a):
    > Oj tekturuś,wulgarny jesteś,a fe....... młodych wyskrobaków

przed kontynuacją swego radosnego bełkotu zaznajom się ze znaczeniem słowa hipokryta
    faryzeuszowski "wyskrobaku" kropidłem robiony
    To Ja ci koniu POciągowy wybaczam,bo nie wiesz co piszesz,a ty mi tu post likwidujesz! PO takim intensywnym piątku tęczowym twoja czekoladowa ledwo zipie więc nie dziwią mnie twoje nikczemne słowa pisane POd moim adresem.POsmarowałeś swoją czekoladową tym kremem z gwoździ jak ci POradziłem,bo tu już kot prezesa czaji się na ciebie za winklem.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [31.60.86.*]
  • Re: (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: ~Eskimos [31.60.81.*]
    Nie wiem kim jest paszczura lampart.
    Nie mam telewizora.
    Kiedyś myślałem że wystarczy żeby wszyscy przestali oglądać telewizję, pomijając jej funkcję opiniotworcza , bardziej chodziło mi wzrost jakości.
    Tymczasem okazuje się że jest cała masa takich jak Ty, którzy świat widzą przez pryzmat jakiejś lampart, matki madzi i trudnych spraw.
    A w Polsce żyją tylko księża, naziole , geje i aktywistki zafascynowane życiem płodu czy też zakończeniem tego życia i przemawiający do narodu Jarek i Mathew.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [77.111.247.*]
    Dnia 2020-10-30 o godz. 19:53 ~Eskimos napisał(a):
    > > Jeżeli chodzi o zombie to Badziewiak był dziwnie dlugo w ukryciu.

Odp: bo wyłazi w pełni księżyca.
[x]
TAURONPE 1,35% 3,00 2021-01-22 17:03:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.