• Raport!!! Autor: ~Miniinwestor [188.146.113.*]
    odliczamy do startu!!!
  • Re: Raport!!! Autor: ~Venture [78.11.158.*]
    otwiera Wam się raport?
  • Re: Raport!!! Autor: ~max [89.228.96.*]
    zarobili 5,3 miliona ,zeby nie wyszli z innogene to zarobek byłby razy 4
  • Re: Raport!!! Autor: ~Venture [78.11.158.*]
    jakby w drugim półroczu zarobili znowu 5 to byłoby razem 10 i Cena do zysku = 6, to chyba tanio?

a jeszcze gotówkę mają i może skup by w końcu ruszył?
  • Re: Raport!!! Autor: ~Miniinwestor [188.146.108.*]
    Mowilem ze bedzie petarda!!!!!! Ha ha ha. Leszcze sie wyleszczyly. Jutro zarobie na wakacje i mieszkanie we stolycy:-D
  • Re: Raport!!! Autor: ~ilon [62.141.221.*]
    A komu zamierzasz sprzedać akcje? Na mieszkanie i wakacje to musisz mieć jakieś 250 kilo. Kto to od ciebie odkupi, jak tu nie ma żadnego popytu? Wynik na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Niestety jest kompletnie niepowtarzalny. Skupu jak nie było, tak nie ma i 20 baniek w gotówce marnuje się na kontach przy oprocentowaniu 0,0001%. O sprzedaży Innogene za bezcen, przez litość dla Sobczaka, nie wspominam.
  • Re: Raport!!! Autor: ~Miniinwestor [188.146.108.*]
    A ja wcale nie mam zamiaru sprzedawac:-) cena akcji jest smieszna jak na taką spolke. Zobaczymy niedługo:-)
  • Re: Raport!!! Autor: ~tabuse [89.73.183.*]
    odnoszę wrażenie, że chyba nie wszyscy do końca rozumiecie sprawozdanie spółki:)
    wynika to ze rozważań, ze gdyby nie sprzedaż innogene, zysk bylby 4 razy wyższy - otóż nie - niezrealizowanego zysku nie mozesz przedstawić w sprawozdaniu, wiec bez sprzedaży byłby dużo niższy.

Co oczywiście byłoby dobrą wiadomością, bo wehikuł inwestycyjny taki jak venture nie celuje w zyski, tylko w zwiekszanie swoich aktywow netto. W tym wypadku kluczowym parametrem nie jest zysk na akcje ale NAVPS (net asset value per share). Spolka niestety tego nie raportuje, wiec trzeba bazowac na wartosci ksiegowej na akcje, a ta jest niższa niż na koniec roku.

absolutnie nie naganiam na sprzedaż - mam akcje. Zachecam jednak do refleksji: czy dla venture ważniejsze jest to, ze zainwestowali w spolke i sprzedali swoje udzialy drozej, czy to, ze ich portfel wszystkich spółek i srodkow pienieznych (rownież tych ze sprzedazy innogene z zyskiem) jest wart teraz mniej niz byl wart na koniec roku?

jeżeli liczy sie zysk - super - lubię zarabiać pieniądze, ale mam poczucie, ze chyba nie do konca jest tak super jakby być mogło.
  • Re: Raport!!! Autor: ~saruman [213.192.89.*]
    Jesli jesteś w posiadaniu akcji VTI to chyba pamiętasz że fundusz wyzerował 2-3 spółki i udziały w nich zlikwidował. To wpłynęło na wartość księgową. Ale ta WK ma się nijak do rzeczywistości bo portfelowe spółki sa wyceniane wciąż grubo ponizej ich rzeczywistej wartości.
    Generalnie chciałbym aby ruszyli z tym skupem i żeby cena oscylowała w okolicy 3zł. To byłaby dobra baza do dalszych wzrostów...
    Ale to tylko pobozne życzenia, ta spółka rzadzi się swoimi prawami.

• Re: Raport!!! Autor: ~edi [176.109.165.*]
    raport się nie otwiera
  • Re: Raport!!! Autor: ~spectra [91.230.8.*]
    no i bez zmian jest wartość Infermedica. Jej wartość po transakcji objęcia za 10 mln dolarów powinna być 2 razy wyższa, nie 5 a 10 mln. Ale to było zdarzenie już po dacie 30 czerwca. , bo 30 lipca. Jedyny plus poza portfelem VTI to lekka zmiana komunikowania w tym raporcie, załączniki opisujące pozycję rynkową. Niedużo tego ale to ogromna zmiana in plus, wogóle po raz pierwszy sprawiają wrażenie jakby mieli jakiś innych akcjonariuszy poza sobą. Ale błędów literowych , przypadkowych słów jakby treśćw tym raporcie się posypała mnóstwo.
    Ja ogólnie widzę światełko w tunelu.
    Dnia 2020-09-29 o godz. 08:24 ~tabuse napisał(a):
    > odnoszę wrażenie, że chyba nie wszyscy do końca rozumiecie sprawozdanie spółki:)
    > wynika to ze rozważań, ze gdyby nie sprzedaż innogene, zysk bylby 4 razy wyższy - otóż nie - niezrealizowanego zysku nie mozesz przedstawić w sprawozdaniu, wiec bez sprzedaży byłby dużo niższy.

czyli uważasz, że sprzedaż Innogene po 4 zł nie było złym posunięciem w kontekście tego, że dzisiaj mogliby sprzedać po 30 zł?
    oczywiście nie wchodzę w zawiłości, że nie dało się przewidzieć itp
    ale powiedz mi co sensowanego zrobili z tymi pieniędzmi? nic! więc może jak się nie ma w co włożyć, to lepiej po prostu nie ruszać i czekać, kto wie, za rok Innogene może być po 100 zł, a VTI z dużym prawdopodobieństwem będzie tam gdzie jest teraz.
  • Re: Raport!!! Autor: ~saruman [213.192.89.*]
    I co na to poradzisz?
    Ja sam miałem IGN kupione <3zł i sprzedałem śmiejąc się z VTI za 15zł...
    Jest zmiana na plus w podejściu do prezentacji spółek portfelowych - to duzy plus.
    Jeśli będą chcieli mogą z kursem zrobić wszystko....
    Równie dobrze za rok VTI może kosztowac 100zł a IGN 10zł... (ale się usmiałem z własnego tekstu ;-)

Dnia 2020-09-29 o godz. 10:42 ~saruman napisał(a):
    > > Jeśli będą chcieli mogą z kursem zrobić wszystko....
    > > Równie dobrze za rok VTI może kosztowac 100zł a IGN 10zł... (ale się usmiałem z własnego tekstu ;-)
    > >

oni z kursem nie zrobią nic, bo po co?
    do tego potrzebna rozbudowa akcjonariatu o fundusze lub innych inwestorów, nawet drobnych
    ale oni mają w planach ..... skup akcji i jeszcze większe zmniejszenie płynności notowań
    to jakiś matrix, jak ma być lepiej, skoro oni mają taką a nie inną wizję ?
  • Re: Raport!!! Autor: ~tabuse [89.73.183.*]
    Dnia 2020-09-29 o godz. 10:33 ~edi napisał(a):
    > Dnia 2020-09-29 o godz. 08:24 ~tabuse napisał(a):
    > > odnoszę wrażenie, że chyba nie wszyscy do końca rozumiecie sprawozdanie spółki:)
    > > wynika to ze rozważań, ze gdyby nie sprzedaż innogene, zysk bylby 4 razy wyższy - otóż nie - niezrealizowanego zysku nie mozesz przedstawić w sprawozdaniu, wiec bez sprzedaży byłby dużo niższy.
    >
    > czyli uważasz, że sprzedaż Innogene po 4 zł nie było złym posunięciem w kontekście tego, że dzisiaj mogliby sprzedać po 30 zł?
    > oczywiście nie wchodzę w zawiłości, że nie dało się przewidzieć itp
    > ale powiedz mi co sensowanego zrobili z tymi pieniędzmi? nic! więc może jak się nie ma w co włożyć, to lepiej po prostu nie ruszać i czekać, kto wie, za rok Innogene może być po 100 zł, a VTI z dużym prawdopodobieństwem będzie tam gdzie jest teraz.

dlatego wlasnie moj poprzedni wpis był dłuższy niż tylko cytowany pierwszy akapit.
    Gdyby nie sprzedali innogene to nie mialbys pieniedzy na koncie, ale mialbys duzo wyzsza wartosc ksiegowa na akcje.
    z perspektywy czasu, wyszli za szybko, ale każdy jest ekspertem od analizy wstecznej.

Venture jako wehikuł inwestujacy w spólki rozwijajace sie nie jest inwestorem gieldowym, wiec wychodzenie z podmiotow notowanych wydaje mi sie byc zgodne ze strategia firmy.

• Re: Raport!!! Autor: ~Kow [5.173.248.*]
    niezła kupa
  • Re: Raport!!! Autor: ~Buffet [188.121.2.*]
    A kto to jest Sobczak?
  • Re: Raport!!! Autor: ~spectra [91.230.8.*]
    a sprzedaz INNO jak nic była w gronie krewnych królika.
    Kto jak kto ale oni wiedzieli co tu sie może zadziać, moze nie o 30 zł ale na pewno wiecej niż dostali. To jest ich kompromitacja jako zarządzających funduszem. Kisli kilka lat, ryzykowali, wpłacili wadium do przetargu 3 mln a potem nagle za darmo sprzedali przed największymi sukcesami i pandemią. Dla mnie jeszcze zastanawiający jest ten nagły wzrost VTI wtedy na w marcu, kwietniu razem z INNO. Wtesy bardzo skutecznie nagle sprowadzili VTI ponownie do parteru jakby im zależało żeby było to mocno niedowartościowane. Panowie o co tu chodzi???????
    Czemu taki fundusz z perełkami i know how jest pośmiewiskiem giełdy??????
    Czemu taka impotencja - do inaczej tego nie mozna nazwać?
  • Re: Raport!!! Autor: ~Max [188.147.101.*]
    Ja dzisaj sprzedałem akcje , a powód jest taki ze słabo ten fundusz zarządza swoimi perłami a sprzedaż Inno w takim momencie tylko mnie do tego przekonało bo sytuacja może tez powtórzyć się z innymi spółkami z ich portfela ( powini brać przykład z Inc )
  • Re: Raport!!! Autor: ~ilon [5.173.248.*]
    Ja tu siedzę od paru miesięcy. Nie widzę kompletnie szans na wzrosty. Na szczęście INC też mam, od 9 zł i kilka innych spółek, które przynajmniej są płynne, a nie jak ten gniot, który pokazuję 5 baniek netto zysku i spada o 5%...
  • Re: Raport!!! Autor: ~ilon [62.141.221.*]
    Dnia 2020-09-28 o godz. 21:34 ~Miniinwestor napisał(a):
    > Mowilem ze bedzie petarda!!!!!! Ha ha ha. Leszcze sie wyleszczyly. Jutro zarobie na wakacje i mieszkanie we stolycy:-D

już zarobiłeś ?
  • Re: Raport!!! Autor: ~Miniinwestor [188.146.96.*]
    He he:-D troche lipa wyszla. Myślałem ze cos sie ruszy. Ale zdania nie zmieniam Czekam dalej. Jak spadnie poniżej 1.5 to sie dokupi:-D
[x]
VENTUREIN -0,82% 2,42 2021-10-15 15:56:25
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.