• czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~ee [194.36.19.*]
    j.w
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~marecki [83.4.138.*]
    kiedy mniej wiecej powinny PDA byc notowane
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~cewek [212.180.200.*]
    Kto wam wbił do głowy, że pda będą notowane? W żadnym momencie nikt nic takiego nie powiedział!
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~bubuzubu [37.47.61.*]
    To wynika z uchwały NWZA z 13 lipca, konkretnie uchwała nr 3, paragraf 2, punkt 2. Nawet sam głosowałem, bo tam byłem. Linka nie wrzucę, bo piszę z "napleta", ale znajdziesz z łatwością.
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~cewek [212.180.200.*]
    Wprost z uchwały to nie wynika. Wg mnie na 99% nie będą notowane, bo to się wiąże z dodatkowymi kosztami dla spółki i nic jej nie daje. Jestem skłonny się założyć o dobrą whisky :)
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: ~bubuzubu [37.47.61.*]
    Jeśli tak rozumiesz uchwałę, to równie dobrze mogą samych akcji nigdy nie dopuścić do obrotu:P A tak na serio, to siedzę troszkę w temacie uchwał o podwyższeniu kapitału zakładowego i zapis o wprowadzeniu do obrotu praw do akcji, to raczej rzadkość niż standard, szczególnie na Newconnect. Dla mnie to nie przypadek że uchwała wygląda tak a nie inaczej i uważam, że przy emisjach nawet prawa poboru powinny być notowane, bo to buduje zaufanie do spółki, ale nie żyjemy w idealnym świecie.
    Zgadzam się w 100% ale niestety na bananie wszyscy mają gdzieś małych :( I dlatego uważam, że nie będzie żadnego notowania PDA ani nie było PP.
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: bubuzubu [37.47.61.*]
    Szanuję Twoje zdanie i nie ukrywam, że byłem bardzo zaskoczony gdy w projektach uchwał przeczytałem o wprowadzeniu do obrotu praw do akcji, nawet przecierałem oczy ze zdumienia. Z uwagi że taki zapis to rzadkość na bananie i raczej nie przypadek czy przeoczenie, to sam się nie rozpędzam z twierdzeniem, że PDA nie będą notowane, ale też ręki sobie uciąć nie dam że będą. Jeśli będą, to będę pozytywnie zaskoczony i usatysfakcjonowany, jeśli tak się nie stanie, to pewnie machnę ręką i stwierdzę, że wyszło "jak zwykle".
    Lepiej się mile zaskoczyć niż niemile rozczarować :) Ale niestety stawiam na to 2.
  • Re: czy kazdy sie moze zapisac na akcje z emisji? Autor: bubuzubu [37.47.61.*]
    Na Polwax SA, nawet prawa poboru były notowane od 1 do 8 września tego roku, a na dniach pewnie też prawa do akcji dopuszczą, bo dziś przydział akcji. To takie wtrącenie, bo nie ma co się porównywać z rynkiem głównym. Natomiast jeśli obecna emisja na CWA jest czymś więcej niż skokiem na kasę (wychodzę z takiego założenia, w przeciwnym razie bym tu nie siedział piąty miesiąc) i główni akcjonariusze chcą wyjść z cienia J. Ciszewskiego budując zaufanie rynku, to zakładam że jeszcze w październiku pohandlujemy prawami do akcji. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie jest mi w stanie naświetlić jakie warunki stawia GPW żeby dopuścić PDA do obrotu? Żeby dopuścić akcje, to podwyższenie kapitału zakładowego musi być zarejestrowane w KRS, spółka musi generować przychody z działalności operacyjnej, no i rzecz jasna, spółka musi złożyć stosowny wniosek. W przypadku PDA odpada ten pierwszy warunek, ale czy coś jeszcze stoi na przeszkodzie?
[x]
H4F 0,00% 1,24 2020-11-26 10:43:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.