• Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: portalanalizpl [185.234.211.*]
    Bio Planet jest liderem rynku polskiego w zakresie produkcji (konfekcjonowania) żywności ekologicznej oraz liderem rynku w zakresie dystrybucji hurtowej żywności ekologicznej. Rynek ten rośnie około 10% rocznie. 
    Największą wartościowo grupę odbiorców stanowią specjalistyczne sklepy ekologiczne. W ramach tej grupy Spółka zawiera umowy o prowadzenie tzw. Sklepów Partnerskich Bio Planet. Na koniec 2019 r. funkcjonowało około 150 takich sklepów, które odpowiadały za 37,2% sprzedaży Spółki.
    Pandemia Covid-19 pozytywnie wpłynęła na przychody ze sprzedaży grupy, wyniki I półrocza są bardzo dobre. Raporty sprzedażowe za lipiec i sierpień podtrzymują pozytywną tendencję. 
    Spółka rozbudowuje centrum logistyczno – magazynowe, które ma umożliwić rozbudowę oferty i zwiększenie sprzedaży.
    Jakie są ryzyka i czy warto zainteresować się spółką, o tym przeczytasz w analizie Bio Planet po wynikach H1 2020 roku.

link 
  • Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: ~Reks [91.146.251.*]
    Dzięki, wyglada na że szykują się tłuste lata dla spółki
  • Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: m.post [5.185.19.*]
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wlasciciel-Lidla-i-Kauflandu-najbogatszym-Niemcem-7965951.html

• Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: ~obserwator [89.250.201.*]
    skoro takie eldorado to dlaczego kredyt na działalność dobierają
    https://newconnect.pl/komunikat?geru_id=171212&title=Zawarcie+aneksu+do+umowy+o+kredyt+w+rachunku+bie%C5%BC%C4%85cym.

chyba kurs € ciśnie, mimo zysku na I Q realnie kasy nie ma, i problemy są z płynnością
    spółka już położyła 700 tys. na Piotrze i Pawle, 250 na Marcpoli i 250 na Almie - pytanie czy ma jeszcze takie kwiatki w szafie ?
    A jaki masz wzrost przychodów? To wymaga gotówki, a kredyty wyjątkowo tanie, nikt ich nie chcę brać więc Bio Planet ma super warunki do rozwoju bo tanio się finansuje i kartę przetargową przy negocjacjach. Ile branż bowiem w pandemii ma takie wzrosty przychodów jak Bio Planet i to wzrosty stałe, utrwalone nie tylko w marcu czy kwietniu.
    Wszystkie te Mercatory i inne wynalazki zarobiły swoje oczywiście ale wrócą za rok czy 2 do przychodów sprzed i się mega biznes skończy, tu będzie tylko rozwój i wzrost... A wiadomo co to znaczy...
    Co do sieci jakie padły, to chyba nie wina Bio Planet że padły, to raczej należą się brawa że tak olbrzymi producent EKO największy w Polsce monitoruje rynek i partnerów by z nich wychodzić jak widzą problemy.
    Można powiedzieć, że na tych partnerach tylko, mniej jak mln wtopili, a ile marży wzięli przez lata współpracy? Przypomnę, że mają koło 30%...
    Brawa dla Zarządu. Taka Alma mogłaby pociągnąć taki Bio... A na dziś Bio Planet sprzedaje tylko do małych sklepów specjalistycznych, dziś jest ich koło 150, ale będzie przybywać.
    Jesteśmy tym co jemy, będziemy chcieli żyć dłużej, a by tak się stało musimy jeść zdrowiej...
  • Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: ~sin [77.254.207.*]
    Mnie do wejścia w tą inwestycje urzeka ich działanie e-commerce. Sklep przejrzysty, bardzo sprawnie po wizycie w ich sklepie zostałem też spozycjonowany, co widziałem po reklamach... Dadzą radę. Płynność słaba ale jestem przyzwyczajony do takich firm: Marvipol, Novita, Agroliga, Instal Kraków... Świadomy akcjonariat to piękna sprawa... Nawet poziom forum bankiera inny niż na szerokim rynku... Fajnie, bo jest stabilnie i zawsze przy tego typu firmach uważam, że może pojawić się bonus polegający na tym, że firma w końcu doczeka się zasłużonego zainteresowania rynku a wtedy zaczynają się - jak to piszą - różne "odpały", "dzidy", "rakiety", które zaburzają co prawda AT, ale są szansą na ponadprzeciętny wynik inwestycyjny. Taki Mercator w końcu też miał obroty rzędu 5-30 tysięcy i to nie tak dawno temu (1-2 lata). Wiem, wiem - "czarne łabędzie" nie pływają w stadach...
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/BIO-PLANET-Raport-miesieczny-za-wrzesien-2020-r-7980634.html

Czy udało się zarobić 1 mln netto w 3Q? Myślę, że tak. To będzie już ponad 4,5 mln netto po 3Q.
    Czekamy na równie dobre wyniki w IVQ i zamknięcie roku na 6 mln netto oraz 10 EBITDA.

Gratulacje dla Zarządu - oby tak dalej.

• Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: ~donpedrix [79.191.21.*]
    Jakie tu jest c/z? Ktoś tu pisze o 6mln zysku netto.Szału nie ma.
    Panie, nie umiemy znaleźć P/E spółki i się bierzemy za inwestowanie?

Podpowiem:
    https://stooq.pl/q/?s=bip_pe

https://stooq.pl/q/?s=dnp_pe

Uwzględniając trend jesteśmy 3 x tańsi od DINO, a w cenach nie ma wyjątkowości i przyszłości branży... Dino może mieć wzrosty stawiając kolejne markety, a nie będzie robił to nieskończoność bo rynek w tradycyjnej żywności ma swoją pojemność.
    Inaczej jest w branży BIO, która tak naprawdę dopiero zaczyna zyskiwać na popularności.
    Reko DINO KUPUJ 253, czyli czyli dla C/Z 3 x wyższej od Bio Planet, zaś dynamika sprzedaży / rozwoju Bio Planet 3 x wyższa od DINO..

www.bankier.pl/wiadomosc/DM-BOS-podniosl-rekomendacje-Dino-Polska-do-kupuj-cena-docelowa-253-9-zl-7995763.html 

A co tu taka cisza...
    link

Podoba mi się wykres EUR, podwójny szczyt i lecimy na 4,4 a potem 4,2 a co to oznacza... Rentowność importerów takich jak BIO PLANET winna rosnąć ...

Czas pokaże jak w 4Q wykorzysta obecną sytuację Bio Planet. A jakby tam 4Q mieli lepszy jak 1-y...

Póki co przed nami 13.11 wyniki 3Q. Co pokaże lider rynku Eko w Polsce? 0,5 mln netto byłoby dobrze 1 mln netto znakomicie.

Ja jednak patrzę już na 4Q.
    Nie sprzedają praktycznie nic przez sklepy wielkopowierzchniowe. Ludzie znów raczej w większości spędzą 4Q w domach... Może być REWELACJA.

Rozwój, rozwój rozwój...

• Re: Bio Planet - wyniki I półrocza 2020 r. Autor: ~kiki [87.99.116.*]
    Po prostu super
[x]
BIOPLANET -0,66% 30,00 2021-12-01 16:39:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.