• 35 PLN Autor: ~ddd [78.88.4.*]
    To mój szacunek wartość jednej akcji na dzisiaj.

Oto wyliczenia:

= Pakiet PeP w posiadaniu zgodnie z umową jest wart 68,63 mln EUR *4,45 = 305,4 mln PLN
    - podatek dochodowy od transakcji = (305,4-14)*19% = 55,4 mln (te 14 mln to wartość PeP w księgach)
    - koszt doradców M&A i innych kosztów transakcyjnych = 10 mln PLN (raczej nie więcej)
    = (305,4-55,4-10) = 240 mln PLN
    + wartość aktywów netto (nie liczę żadnych DCF tylko zakładam, że pozostałą działalność można zamknąć) po wyjęciu Pep = 15 mln PLN

To daje 255 mln PLN / 7,3 mln akcji = 35 PLN

• Re: 35 PLN Autor: ~ja [193.254.239.*]
    Wszystko sie zgadza,ale...

Za duzo dałeś na koszty doradców i transakcyjne ,bo te w wiekszości poniesie fundusz innova,ktory jest głównym sprzedającym. Poza tym spółka normalnie pracuje,generuje duże przychody,ma dobre kontrakty a to,że nie pokazuje specjalnie duzych zysków to normalka w takich prywatnych spółkach bo wszystko sie odpisuje. te pieniądze ze sprzedaży będą z pewnościa przeznaczone w części na dywidendę dla glownych akcjonariuszy / w trojke maja prawie wszystkie akcje/ ale także pozwolą realizować ambitne plany i będą trampolina na wyższe poziomy.
  • Re: 35 PLN Autor: ~ja [193.254.239.*]
    Zapomniałem dodać ,że sprawa powinna sie rozstrzygnąć w ciagu 2-3 tygodni.Zakładam nawet,że cena finalna sprzedaży może wzrosnąć ,bo w czasie pandemii ludzie przestawili sie na płatności kartami,co diametralnie zmieniło cały obraz sytuacji.
  • Re: 35 PLN Autor: ~yzy [37.7.62.*]
    Dwie ogólne uwagi:
    nie ma podstaw żeby oczekiwać istotnego wzrostu wartości transakcji. Owszem, w umowie wstępnej jest zapisane, że kwota płatności zostanie skorygowana o saldo gotówki netto na rachunku PeP (gotówka - dług), ale to raczej nie będzie wielka zmiana ani w jedną, ani w drugą stronę
    Druga sprawa - Innova czeka nadal na zgodę KNF, a kiedy ona zostanie udzielona, tego stojąc z boku nie wiemy. Co prawda jest to tylko formalność, ale też może chwilę potrwać, niekoniecznie 2-3 tyg.
    Co do wyliczeń to pełna zgoda, 35 zeta to fair value po transakcji, nie uwzględniając żadnej wartości biznesu podstawowego OPT
  • Re: 35 PLN Autor: ~Nightwish [109.197.33.*]
    Lecimy
  • Re: 35 PLN Autor: ~Abc [89.64.77.*]
    Dodalbym do tego ok 7zl na akcje wartosci samego Opteamu, po 6-10zl byl Opteam przed sukcesem PeP. Jakas wartosc ten biznes na pewno ma a zarzad jest chyba sensowny skoro postawili taki PeP
  • Re: 35 PLN Autor: ~tren [89.64.7.*]
    a ja bym jeszcze skorygował to o mnożnik x10 zwyczajowo stosowany dla wyceny rynkowej spółki giełdowej.
[x]
OPTEAM -1,61% 15,25 2021-06-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.