• Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: kami2812 [83.31.141.*]
  Z zasady nie piszę na Bankierze..., dla mnie to jest siedlisko naganiaczy, spekuły i oszustów, ale... jak widzę, jak niedoceniana (nie-modna) jest ta Spółka to podzielę się swoją opinią... Izostal mam w swoim portfelu od kilku lat (8000 akcji) i uważam, że jest to najlepsza lokata kapitału dla poważnych inwestorów. Spółka bardzo "bezpieczna", rewelacyjne wskaźniki finansowe, bardzo dobre raporty finansowe, pewny zysk, wygrywają wszystkie przetargi w Polsce, dobre fundamenty, największy i najnowocześniejszy producent izolowanych rur gazowych w Europie, Co roku pewna dywidenda min. 5%, dlatego tu byłem, jestem i będę, który Bank dzisiaj oferuje 5% na lokacie? Spółka "odporna" na spekulantów, kółkowiczów i naganiaczy i mi to bardzo odpowiada, nie muszę siedzieć codziennie na kursie z palcem "sprzedaj" na klawiaturze...
  Wady:
  - stosunkowo niskie obroty dzienne
  - nie sprzedacie kilku tysięcy akcji w 2 minuty
  - brak "popularności" na Bankierze i innych forach (trzeba coś z tym w końcu zrobić)
  - obecność funduszu, który z ukrycia wywala akcje i zaniża kurs (na szczęście zszedł już poniżej 5%, odpuścił i jest bardzo duża szansa na duże wzrosty
  - beznadziejny marketing, promocja i Zarząd Firmy (niczym się nie chwalą), robią swoje..., ale kurs byłby x2 gdyby było więcej info o sukcesach Spółki (mają się czym chwalić), patrz Columbus, byle pierdoła jest już wrzucana na Bankiera, ale myślę że tu da się uświadomić Zarząd...
  Zalety:
  - to będzie główny dostawca rur do gazociągu Baltic Pipe w 2021r (wtedy kurs będzie x4), ale trzeba być cierpliwym...,nie jest to covidova" Spółka, 15% w jeden dzień, a potem -20% w godzinę...
  - świetne wyniki finansowe
  - progres rok do roku w zysku
  - pewna dywidenda 5%, co roku
  - najnowocześniejszy zakład izolujący rury w Europie
  - znaczący spadek importu rur stalowych z Chin
  - brak spekuły, naganiaczy, trolli, wahań kursu o naście procent dziennie
  - idealna Spółka dla ludzi którzy nie chcą trzymać kasy w Bankach na 0,5% lokatach
  Nie naganiam na zakupy, jest mi to obojętne czy kupicie, czy nie, nie jestem trollem, bardzo rzadko piszę na tym forum, ale jest teraz masa ludzi co uciekli z Banków i szukają alternatywy na oszczędności, ja się od paru lat nie zawiodłem....
  Sam szukam jeszcze takich Spółek...

  Ale wysmarowałem posta, sorry...., ale już znikam:), na takie pisanie nalatuje mnie raz na pół roku...,
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~Kris [176.113.204.*]
  Mam pakiet tych akcji kupionych niedawno po 2,37 i nie ukrywam , że w ogóle nie martwią mnie spadki bo będzie ewentualna okazja do kupna kolejnego pakietu taniej . To tylko kwestia czasu że akcje tak dobrej spółki zostana w końcu docenione przez inwestorów szukających bezpiecznych inwestycji i cena będzie zdecydowanie wyższą.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~Nowy [5.173.16.*]
  Jak jesteś kilka lat, to jak spojrzałem na szybko, spadłeś z przedziału 4-6 zł. Jak dłużej, to nawet z 7. Zastanawia mnie twoje samozadowolenie. Ta spółka może jest i dobra, ale rosnąć bardzo nie lubi i przyznam, jest to też dla mnie zastanawiające. Wszedłem niedawno i wciąż biję się z myślami, czy dobrze zrobiłem i czy nie obudzę się za dwa lata z 1 na liczniku, mimo świetnych wyników. Dziwna ta nasza GPW.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~Mario [188.121.15.*]
  Wstrętny naganiaczu, 5proc to teraz przy kursie 2.2zl. Wychodzi. W poprzednich latach przy wyższym kursie dywi to 1, max 2 proc.... Mam papier od niedawna ale gardzę naganiacz ami
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: kami2812 [83.31.141.*]
  Kolego @Mario, bardzo mi przykro, że nazywasz mnie "wstrętnym naganiaczem" i mnie obrażasz, mimo to że ja Ciebie nie obrażam i nic złego ci nie zrobiłem, piszę na tym forum tak jak Ty i mam do tego takie samo prawo i nikogo nie obrażam, bo wiem co to znaczy słowo "kultura" w przeciwieństwie do Ciebie...., ale cóż, delikatnie pisząc różnych "buraków" widziałem już na tym forum.... Jak to jest dla Ciebie taka zła Spółka to sprzedaj akcje i przenieś się na np. BiomedLub tam na pewno zarobisz.... po co tu jeszcze siedzisz?
  Dlaczego tu są tacy ludzie.... (bez szkoły i kultury)
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: kami2812 [83.31.141.*]
  @Mario, jak potrafisz czytać, po twojej szkole, to doczytaj, że pisałem w głównym poście, że jest to mi zupełnie obojętne czy ktoś kupi te akcje czy może sprzeda, pisząc twoim prostym językiem "wali" mnie to... Mój post był skierowany do ludzi,którzy weszli w giełdę i szukają "bezpiecznej" Spółki.
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [83.31.141.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~Mario [188.121.15.*]
  Pisałem do autora posta jako naganiacza. Wysnuł tu pewne wnioski głosem mentora ale typek mija się z prawdą:
  ", Co roku pewna dywidenda min. 5%, dlatego tu byłem, jestem i będę, który Bank dzisiaj oferuje 5% na lokacie?".

  Ostatnia dywi 11gr przy cenie ok 2.6 stanowiła 4proc i była ona praktycznie najwyższa w historii
  https://strefainwestorow.pl/notowania/gpw/izostal-izs/dywidendy

  Więc mówienie że płaci ona CO ROKU 5proc jest perfidnym kłamstwem. Teraz przy cenie 2.2 i teoretycznej wypłacie 11gr wyniosłaby w TEORII 5proc.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~mateusz [188.146.36.*]
  Oj tam, oj tam czepiasz się szczegółów a tymczasem spółka jest naprawdę warta polecenia. Także dla tych, którzy są początkujący na giełdzie a może nawet szczególnie dla tych. Warunkiem jest potraktowanie inwestycji jako trochę dłuższej lokaty. Tymczasem wielu początkujących weszło w balony covidowe i zniechęciło się do inwestowania na GPW. Szkoda.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~Mario [188.146.33.*]
  Wszedłem w papier również na długi termin bo 0.1prc na lokacie mnożenie cieszy
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: bajgiel [34.103.190.*]
  Przy obecnym portfelu zamowien i rosnacych zyskach Izostalu, perspektywnie rozwoju rynku gazociagow, mozna sie spodziewac nieco wyzszej dywidendy w kolejnych latach.

  Zalozmy, ze za 2020 dywidenda bedzie wynosila 0,13 zl co przy obecnej cenie 2.20 daje stope dywidendy 5,90% (oczywiscie brutto, bez podatku). Gdybysmy dywidende zalozyli na poziomie 0,15 zl (co tez jest mozliwe) mamy juz grubo ponad 6% rocznej stopy zwrotu.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~mari [78.11.8.*]
  zgadzam sie, 11gr to bylo 4.5mln z zysku 14,5 mln zysku rocznego wiec na dywi przeznaczyli ok 30% zysku. MArgines kolejnej dywi jest spory, wysle ze nawet w zakesie 20gr/papier.
  Mysle ze papier warty aby go miec w portfelu.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~izzi [37.190.175.*]
  w tym tempie fundusz będzie się jeszcze wysypywał około 2 miesiące. Chyba że pojawi się jakieś dobre info to jego dosypywanie zostanie zebrane wcześniej. Od końca października powinno zacząć rosnąć już bez przeszkód.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~mari [78.11.8.*]
  teraz na 2.2 ktos odbiera od 2,3 dni...
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~bonanza [91.224.181.*]
  Ktoś zbiera akcje, prędzej czy później będzie rosło.
 • Re: Izostal - pewna lokata kapitału.... + 5% Autor: ~mateusz [212.87.242.*]
  Rockbridge się wysypuje. Na innych spółkach robi to samo np na Relpolu. Ten fundusz zdaje się, że ma nóż na gardle bo jest on powiązany z Altusem, a Altus jak wiecie został rozłożony na łopatki przez urzędników. Główny akcjonariusz Altusa chyba do tej pory siedzi, ale pewny nie jestem. A wy coś więcej wiecie na ten temat ?
[x]
IZOSTAL 4,45% 2,58 2022-06-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.