• Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: krzysztofanglik [165.225.206.*]
  Firma jest ciekawa technologicznie i ma interesujący produkt, może nie jest tak na czasie jak OZE ale wydaje się być przyszłościowa.
  Rozumiem że firma jest mała (niska kapitalizacja więc jest mało akcji/pieniędzy ktorymi można obracać) i dosyć młoda (nie wiemy jak sobie poradzi z monetyzacją swoich pomysłów) ale mimo wszystko wydaje mi się że na GPW jest wiele mniej ciekawych spółek które mimo tego cieszą się większym zainteresowaniem.

  Jak myślicie, z czego wynika tak znikome zainteresowanie?

  ps. Czy znacie inne młode spółki na GPW których technologia oparta jest na Machine Learning (oprócz ostatniej gwiazdy - Data Walk)?

  Pozdrawiam
  Krzysztof
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Inwestor [31.179.7.*]
   Małe zainteresowanie wynika z tego, że moda na „Artificial Intelligence” na polskim rynku jeszcze się nie zadomowiła. Spółek, które się tym zajmują jest mało i póki co spółki te nie osiągnęły jeszcze jakichś spektakularnych sukcesów finansowych na tym polu. To nie jest USA, gdzie sam pomysł, czy nawet zalążek pomysłu na wykorzystanie AI na dzień dobry jest wyceniany na setki milionów dolarów.

  Tu jest taka sama analogia jak z CDR. Dopóki ta spółka nie pokazała, że można odnieść światowy spektakularny sukces, który również przełożył się na na finanse spółki i jej kapitalizację, dopóty nie traktowano gamingu zbyt poważnie na GPW.

  Ja właśnie wyszukuję takie okazje rynkowe, gdzie spółka jest jeszcze niedostrzegana przez rynek. Dlatego właśnie mam w swoim portfelu QON. Również dlatego mam w swoim portfelu F51, bo jeszcze nikt nie wierzy, że polska spółka gamingowa jest w stanie zrobić Battle Royale i zarobić na nim niebotyczne sumy: https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=8070385&strona=2

  To nie sztuka znaleźć dobrą spółkę - patrz Apple, Amazon, Alphabet, Facebook czy bliżej nas CD Projekt. To każdy głuupi, kto nawet nie ma zielonego pojęcia o giełdzie, potrafi. Dlatego te spółki są już drogie w odniesieniu na potencjału rozwoju. Sztuka to dostrzec te spółki, które mają najwyższy potencjał rozwoju i wzrostu swojej kapitalizacji z obecnego poziomu.

  Co do OZE to ja trzymam się od nich z daleka. Nie podejmuję ryzyka inwestycji w branże, gdzie rozwój zależy jedynie od dotacji rządowych i gdzie bez nich kupno towarów i usług jest wątpliwe ekonomicznie. Dodatkowo teraz inwestycja w jakąkolwiek branżę, która nie może w 100% pracować zdalnie to jest igranie z ogniem.

  Co do innych spółek AI to robiłem rozeznanie pół roku temu i dla mnie QON wtedy przedstawiał największe szanse na zwiększenie kapitalizacji. Jest to dla mnie dywersyfikacja branżowa portfela giełdowego, który w prawie całości składa się z akcji F51. Zresztą o czym my tu mówimy, 5% udziału we wszystkich akcjach QON to zaledwie 1 123 440 zł. Pierwszy raz w życiu inwestuję w tak małą spółkę giełdową i nie dziwi mnie, że tak niewielka kapitalizacja może odstraszać inwestorów z większym portfelem. A mniejsi cóż… spekulują na akcjach, które spektakularnie rosną, a nie inwestują w spółki z szansami na wieloletni bardzo dynamiczny rozwój w każdych warunkach - z pandemią czy bez, z dotacją czy bez.

  Oczywiście to tylko mój punkt widzenia, związany też z tym, że ze względu na inwestowany kapitał i wielkość spółek, w które inwestuję, nie mam możliwości szybkiego wchodzenia czy wychodzenia ze spółek. Możliwości, ale też chęci, bo wyznaję zasadę Warren’a Buffett’a, że najlepszy horyzont inwestycyjny to nieskończoność;-)
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: krzysztofanglik [165.225.206.*]
  Może IPO Allegro i ewentualne zmiany w systemie emerytalnym (PPK lub dowolny system zasilający GPW w nowy kapitał) zwiększą trochę ruch na naszej giełdzie.
  Czego sobie i wszystkim serdecznie życzę.

  Pozdrawiam
  Krzysztof
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Inwestor [31.179.7.*]
  Dnia 2020-09-15 o godz. 15:07 krzysztofanglik napisał(a):
  > Może IPO Allegro i ewentualne zmiany w systemie emerytalnym (PPK lub dowolny system zasilający GPW w nowy kapitał) zwiększą trochę ruch na naszej giełdzie.
  > Czego sobie i wszystkim serdecznie życzę.
  >
  > Pozdrawiam
  > Krzysztof

  To bardziej pomoże rynkowi regulowanemu GPW, jeśli już. NC przeżywa teraz złote czasy, ale kapitał, głównie spekulacyjny, płynie niestety w przeważającym stopniu w to, co jest modne lub w to co spektakularnie rośnie. Poczekajmy cierpliwie, jak spółki AI zaczną spektakularne wzrosty to i moda na nie się pojawi;-)

  Ewentualnie przejście na rynek regulowany GPW, wtedy zainteresowanie fundów spółką technologiczną w modnej w Stanach branży AI pewne jak w banku.
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~zbysiu [37.225.37.*]
  Najpierw to może wynik dodani niech wypracują to będziemy gadać o wzrostach. Na razie to kurs nie chce odbić jakby chciał przetestować znów dno z marca....
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Inwestor [31.179.7.*]
  Dnia 2020-09-15 o godz. 18:17 ~zbysiu napisał(a):
  > Najpierw to może wynik dodani niech wypracują to będziemy gadać o wzrostach.

  są duże szanse na to w III kwartale :-)

 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Inwestor [31.179.7.*]
  oczywiście chodzi mi o EBITDA, niemniej to i tak będzie historyczny sukces tej spółki :-)
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Ben_ben [78.8.63.*]
  Mam nadzieję że będzie podobnie jak na datawalk: ilość nowych umów i perspektyw na przyszłość pozytywnie przelozy się na kurs
 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Inwestor [31.179.7.*]
  A jak komuś potrzebny jest wynik do inwestycji to niech poczyta o spółce, które z roku na rok pogarsza wynik, a mimo to ma kosmiczną kapitalizację i... https://www.bankier.pl/wiadomosc/Swiat-stanal-na-glowie-Buffett-zarabia-na-technologicznym-IPO-7963603.html 

 • Re: Małe zainteresowanie i znikome obroty Autor: ~Slawku [2.123.33.*]
  Niestety nie jestesmy w Stanach , gdzie czesto wycenia się przyszlosc. Tutaj mimo kontraktow, wciaz musimy czekac na wyniki , no chyba ze nawiazą wspolprace z jakimis gigantami swiatowymi , tak ze sama nazwa klienta zelektryzuje inwestorow. Natomiast uwazam , ze pozytywne informacje o kontraktach pokazuja ze spolka caly czas się rozwija i tu w kazdej chwili moze byc ciekawie. Pozdrawiam
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [37.248.163.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
[x]
QUARTICON 3,86% 14,80 2021-05-14 13:25:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.