• JEST RAPORT! Autor: ~adg [89.231.231.*]
  https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2020-09/20.09.07_HY20_statement_final_202009081089493872.pdf
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Anus [5.173.161.*]
  I nie ma dywidendy. Zjeżdżamy.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Etuchu [37.248.26.*]
  Kurde właśnie też przeczytałem że nie będzie dywidendy
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~nowicjusz [185.245.192.*]
  To było do przewidzenia w sumie
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~qwe [89.64.16.*]
  swietne wyniki w porównaniu do zjazdu jaki zaliczył kurs
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Etuchu [37.248.26.*]
  To jest prawda raport nie najgorszy porównaniu do kursu ciekawe jak odbierze to rynek ja tam dokupie mam dobra średnia.Myslw że może być ciekawie dawno nie było żadnego rajdu a tu jest powód rynek spragniony zysków
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~JBL100 [77.252.81.*]
  Dokładnie. Ludzie się napalaja na dywidendy, w momencie gdy spółka notuje straty. Przecież to nielogiczne.

  Ważniejsze od dywidendy są pozytywne wzmianki ze strony 13 oraz fakt, iż wyniki ostatecznie są lepsze niż oczekiwano (przynajmniej ja). Na new markets jest nawet lepszy wynik niż w H1 2019. Wiadomo, ze ogolnie jest strata, ale bez tragedii. Na pewno nie uzasadnia takiej przeceny na tym walorze. Firma ma pomysł na przyszłość. Ograniczyła koszty. Radzę przeczytać cały raport, a nie tylko info o zysk netto i dywidendzie.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~klajnak [195.8.221.*]
  Ten co kupuje teraz to patrzy w dłuższym horyzoncie niż dywidenda na jesieni, dla niego liczą się fundamenty a w obecnej sytuacji silne stabilne fundamenty to stabilna wypłata dywidendy w przyszłości ;)
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~nowicjusz [185.245.192.*]
  Dokładnie, pod to tu się gra, nie pod dywidendę dziś
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~prof [81.190.209.*]
  najgorszy kwartał za nami. Rzeczywiście wyszedł słabo, ale teraz powoli firma odzyskuje aktywność. najpewniej za dwa dni raport za sierpień i zobaczymy jaka jest tendencja.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Dan [37.47.157.*]
  Z tego co czytam, to ten raport jest kiepski, mają takie spadki w kredytach i klientach, że wycena na obecną chwilę to maks że 3,5 zł ....
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Grek [46.134.65.*]
  Jestem rozczarowany nie tyle wynikami co brakiem jakichś bardziej konkretnych informacji nt. refinansowania wykupu obligacji. W tym aspekcie nie ma tak naprawdę żadnych szczegółów. Dla mnie to największa słabość tego raportu.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Przegrany [89.230.37.*]
  Największą słabością tego raportu jest to,, że jest nieczytelny dla większości akcjonariuszy, bo większość nie zna języka angielskiego. I dlatego już nigdy nie kupię akcji tego waloru. Taki dokument przedstawiany w internecie. powinien być z urzędu publikowany w języku polskim. Nie przyjmuję argumentu, że każdy powinien znać język polski.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Przegrany [89.230.37.*]
  Oczywiście powinno być napisane, że nie każdy musi znać język angielski. Za pomyłkę, bardzo przepraszam.
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Pasindu [5.173.192.*]
  Ja natomiast Znam angielski i muszę powiedzieć że z przyjemnością odsłuchałem pełnego zapisu z komentarza zarządu do do wyników, link też jest na forum. Prezesi największych banków w naszych rodzimych powinni się uczyć jak prowadzi się rzetelne dobrze przygotowane i merytoryczne omówienia w, yników haro.. możemy najważniejszym podsumowaniu Standing finansowy jest ponadprzeciętny dobry moją relację aktywów do pożyczek powyżej 50% nie widzę najmniejszych problemów z rolowaniem Czy w inny sposób refinansowaniem obligacji kwiecień 2021 Po pierwsze na chwilę obecną mają wolnych środków do dyspozycji 400 milionów funtów co przewyższa kwotę przebywającego zadłużenia a ponadto mogą płynnie regulować dopływem strumienia świeżego pieniądza poprzez mniejsze pożyczanie kropka Po przejściowym załamaniu gdzie Faktycznie było zero akcji po wprowadzeniu ograniczeń z racji kominów w Polsce na chwilę obecną moją aktywność częściowo przeniesioną online a częściowo w dalszym ciągu tradycyjnie od domu do domu i to jest nie do uwierzenia ale podają że w lipcu Powrócili do około 96% tejże aktywności więc to też powinno rzutować na przyszłe wyniki kropka Co do samej straty 46 milionów funtów czego 36000000 jest do odwrotu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Prezes mówi że Szczególnie dobrze rokować będą inwestycje poczynione w ostatnich latach w Skandynawii i Baltice, powrót do zyskowności 2021 co do dywidendy to powiedział że jak tylko będzie możliwe ale bez wskazania daty uważa się że będzie to druga połowa przyszłego roku. Co do refinansowania to racji na ten pierwszy raz wasze drugi kwartał będący pod wpływem koviru niektóre z covenant mogą być czasowo przekroczone i związku z tym powołano zespół który ma negocjować warunki z co niektórymi wierzycielami ale ogólnie spłacalność z racji posiadanych wolnych środków finansowych nie jest zagrożona. Niech Przykładem będzie że wykupili na rynku obligacji między innymi te najbliższy obligacje które będą do spłacenia w 2021 w kwietniu w cenie 0,87 nominału., W podsumowaniu podkreślił że Powrót na ścieżkę wzrostu 2021 ale nie może z powodów prawnych podać prognoz natomiast bazując na informacjach które przekazał łatwo sobie oszacować Czyli krótko mówiąc o ile nie będzie jakiegoś armagedonu No to to będzie bardzo grubo w przyszłym roku
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Pasindu [5.173.192.*]
  Sorki za dziwolągi językowe ale nie mam jak pisać i musiałem podyktować
 • Re: JEST RAPORT! Autor: ~Se [109.233.92.*]
  Zamiast pisać kropka lepiej czytało by się jakbyś poprostu dał . :) A tak to dzięki ze Ci się chciało to opisać
[x]
PROVIDENT 7,69% 6,30 2022-02-21 16:42:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.