• Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~Działkowiec [5.184.72.*]
    Działki rekreacyjne drożeją, więc kto wie, bo handlują papierem już tyle czasu i nic z tego nie wynika, sam się zastanawiam po co.
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~Tri [94.172.108.*]
    Może się ruszą w przyszłym roku jak będą wyniki lub w 2022, obecnie warto zakopać akcje lub wywalić i wrócić w przyszłości...
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~XCV [198.179.137.*]
    Przestali pompować Ranka, a Triton też się teraz kisi, aczkolwiek nieco wyżej, niż jeszcze kilka tygodni temu.

Warto zwrócić uwagę, że ciężko będzie teraz o wzrosty czysto spekulacyjne. Branża deweloperska od wielu lat jest wyceniana bardzo nisko. Słabe spółki chodzą poniżej wartości likwidacyjnej, a dobre, zyskowne i dywidendowe z niskim C/Z i dają bardzo wysokie zwroty z dywidend. Triton nie odbiega mocno pod kątem stosunku ceny do wartości majątku netto od takiego Ranka czy Alty, a spółki z wyższym C/WK to już w większości porządne, zyskowne spółki.

Teraz rynek dodatkowo gra pod ryzyko spadku przychodów i marż na sprzedaży mieszkań. Według mnie też jest to bardzo prawdopodobne, więc przydałaby się jakaś konsolidacja w branży. To kolejny argument za dezinwestycjami w Tritonie. Spółka nie musi koniecznie generować gotówki tylko ze sprzedaży mieszkań, może rozpocząć sprzedaż części gruntów i projektów w toku w bardziej prężne ręce i powoli zacząć schodzić ze sceny deweloperskiej. Część gotówki z wyprzedaży powinna trafić w ręce akcjonariuszy poprzez dywidendę lub skup akcji.

Zobaczymy, co zrobi spółka. Osobiście już tak się nie przejmuję moją wirtualną stratą na tym walorze, bo w tym roku sam Mercator przyniósł mi kilka razy więcej zysku niż wynosi wartość mojego pakietu akcji Tritona. Niemniej jednak zapewne pojawię się na walnym za rok. Akcji na tych poziomach już nie dokupuję, będę brał, jeśli zejdzie w okolice 1-1.50.

• Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~XCV [198.179.137.*]
    Zapomniałem dodać: jeśli Triton zrealizował moje postulaty, tj rozpoczął konwersję części gruntów na gotówkę, to wtedy kapitał spekulacyjny pewnie faktycznie zabrałby się za ten walor. Bez tego jednak bym nie liczył na spekulacyjne wzrosty, bo walor mało płynny, a branża grana nie jest i raczej nie będzie.
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~Piotr [95.50.86.*]
    Bez sprzedaży gruntu też może ruszyć.Firma praktycznie bez długu a wycena śmiesznie niska.Koło 2 zł można powolutu dobierać,
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~skubas [212.160.172.*]
    Dnia 2020-07-15 o godz. 18:02 ~XCV napisał(a):
    > Przestali pompować Ranka, a Triton też się teraz kisi, aczkolwiek nieco wyżej, niż jeszcze kilka tygodni temu.
    >
    > Warto zwrócić uwagę, że ciężko będzie teraz o wzrosty czysto spekulacyjne. Branża deweloperska od wielu lat jest wyceniana bardzo nisko. Słabe spółki chodzą poniżej wartości likwidacyjnej, a dobre, zyskowne i dywidendowe z niskim C/Z i dają bardzo wysokie zwroty z dywidend. Triton nie odbiega mocno pod kątem stosunku ceny do wartości majątku netto od takiego Ranka czy Alty, a spółki z wyższym C/WK to już w większości porządne, zyskowne spółki.
    >
    > Teraz rynek dodatkowo gra pod ryzyko spadku przychodów i marż na sprzedaży mieszkań. Według mnie też jest to bardzo prawdopodobne, więc przydałaby się jakaś konsolidacja w branży. To kolejny argument za dezinwestycjami w Tritonie. Spółka nie musi koniecznie generować gotówki tylko ze sprzedaży mieszkań, może rozpocząć sprzedaż części gruntów i projektów w toku w bardziej prężne ręce i powoli zacząć schodzić ze sceny deweloperskiej. Część gotówki z wyprzedaży powinna trafić w ręce akcjonariuszy poprzez dywidendę lub skup akcji.
    >
    > Zobaczymy, co zrobi spółka. Osobiście już tak się nie przejmuję moją wirtualną stratą na tym walorze, bo w tym roku sam Mercator przyniósł mi kilka razy więcej zysku niż wynosi wartość mojego pakietu akcji Tritona. Niemniej jednak zapewne pojawię się na walnym za rok. Akcji na tych poziomach już nie dokupuję, będę brał, jeśli zejdzie w okolice 1-1.50.
    >

Ja swego czasu wyrzuciłem gniota i tym kapitałem wszedłem w AQT i już odrobiłem stratę z Tritona - zysk ponad 100%.
    Jeszcze tam trochę posiedzę i jak gniot nie ucieknie, to spokojnie odkupie pakiet, ewentualnie jeszcze gdzie się przerzucę, bo obecnie na rynku sporo ciekawych propozycji, choćby bardzo płynny XTB, który równi9eż posiadam i który daje mi ładną stopę zwrotu również :))

• Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~Prorok_belzebub [188.147.37.*]
    Skubas żyjesz? Dziad triton pozostaje dziadem, ale tu przynajmniej kiszonka, a xtb spada od wyników, zaś aqt water to gruby wałek. Sprzedałes chociaż AQT na górce z ładnym zyskiem czy wisisz?
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: ~Prorok_belzebub [188.147.37.*]
    Było kupować Mercatora razem ze mną, a nie szulerow z NC, kolega wyżej mądrzej wybrał walor, hehe.
  • Re: Rank ruszył, może i nasze parcele się bujną Autor: comtrader_optymista [91.239.154.*]
    Dnia 2020-07-10 o godz. 13:35 ~Działkowiec napisał(a):
    > Działki rekreacyjne drożeją, więc kto wie, bo handlują papierem już tyle czasu i nic z tego nie wynika, sam się zastanawiam po co.

Rank ruszył dopiero z lekka...
    Wszystko tam układa się zarówno fundamentalnie jak i ostatnio technicznie - po dzisiejszej sesji mamy klasyczne objęcie hossy z szansami na bardzo wysoki zasięg.
    Oprócz tego polecam spojrzenie na kształtowanie się kursu RankProgressu w szerokim horyzoncie czasowym... tak od 2016 roku - w kontekście teorii falowej Elliotta. :-)

Ale Rank na to zasłużył.
    W okresie ostatnich 3 lat dorobił się drugiej solidnej nogi (mieszkaniówka na wrocławskich Popowicach i na olsztyńskich Jarotach) no i też skutecznie sprzedaje część swoich projektów (Galeria Świdnicka, czy ostatnio bardzo świeżo Skarżysko-Kamienna).
    Oprócz tego spłacił kredyt "obligacyjny" w BOŚ, który de facto z powodu licznych obostrzeń i ograniczeń (de facto nosił cechy leasingu zwrotnego) spowodował paraliż działalności spółki przez 3 lata

Kluczem do zmiany była jednak dezinwestycja we Wrocławiu, która też jednocześnie stała się inwestycją (35% udziału) we współpracy z Vantage.
    A Vantage z kolei przed pandemią drogo sprzedał swoją część mieszkaniową niemieckiemu TAG Immobilien...
    Jestem przekonany, że jeszcze w tym roku zobaczymy news, który podniesie kurs Ranka o co najmniej kilkadziesiąt procent - oczywiście z ruchem wyprzedzającym, jak to zwykle w takich przypadkach bywa...

Generalnie obecnie polecam Wam głębsze przyjrzenie się Rank Progressowi...
    Być może kiedyś wspólnie wrócimy i do Tritona, bo to nie jest zła spółka... tylko trzeba twarde warunki postawić i silnym niezłomnym popytem dążącym do przekraczania progów informacyjnych skończyć igraszki kursu...
    Póki co timing jest na Rank Progressie, bo tam już przez to przeszliśmy.

comtrader

[x]
TRITON 0,45% 2,23 2020-10-23 10:16:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.