• Trup w szafie Autor: ~Kr [188.147.41.*]
  Tak to wygląda
 • Re: Trup w szafie Autor: ~fg [78.11.175.*]
  O jakim trupie w szafie mówisz? O wynikach za drugi kwartał? Tak mi się widzi, że w drugim kwartale na plusie byłby nawet fundusz z Genowefą Pigwą jako CEO. Więc jakich wyników należałoby się spodziewać? Co się wtedy stanie z kursem?
 • Re: Trup w szafie Autor: ~Cyzio [5.184.228.*]
  Jak wiesz coś o jakimś trupie to zgłoś to koniecznie!
 • Re: Trup w szafie Autor: ~Kr [188.146.41.*]
  Broń Boże nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd, opisuje tylko swoje spostrzeżenia po zachowaniu kursu. Jak na taki walor to powinien fruwać dużo drożej.
 • Re: Trup w szafie Autor: ~KM [5.173.182.*]
  Ma być tak pięknie a na radarze juz moce sprzedaj najgorsza inwestycja z wszystkich spółek w jakie zainwestowałem...
 • Re: Trup w szafie Autor: ~DannySon [37.47.242.*]
  To zróbmy tak, w poniedziałek wystaw swoje akcje, a Ja je zbiorę. Skoro jest mocne sprzedaj to sprzedaj i po kłopocie...
 • Re: Trup w szafie Autor: ~lubek [78.88.25.*]
  Dziś trup a za dwa dni jak odbije to będzie piał z zachwytu CO TO ZA SPÓŁKA na takich obrotach
 • Re: Trup w szafie Autor: ~PISdzielec [213.172.180.*]
  Dnia 2020-07-11 o godz. 20:38 ~lubek napisał(a):
  > Dziś trup a za dwa dni jak odbije to będzie piał z zachwytu CO TO ZA SPÓŁKA na takich obrotach

  oto chodzi aby zniechecic,aby obrotami i wolumenem sprawic ze beda spadki czesto bardzo nieduzeym wrecz symbolicznym,aby kazdy bylz niechecony,kto nie doswidczyl hosssy na akcjach i twierdzi ze traci czas itd..

  Peter Lynch zawsze to podkreslał: jedynym sposobem na posiadanie akcji jest zaakcetowanie spadku ich wyceny!

  i oto chodzi,to jest meritum!

  Czesto jest jak ze meiscami nie dostrzegaja inwestorzy sytuacji spolki,poprawy wynikow ,co nie ma przelozenia na cene rynkowa akcji spolki,ale wkoncu przychodzi czas ,w ktorym te wszystkie pozytwy z firmy sa zauwazane i na tym sie zarabia!

  Uczcie sie od najlepszychPeter Lynch w Beating the street dokladnie opisuje swoje wspaniale przemyslenia--> UCZCCIE SIE OD NAJLEPSZYCH!!!!

  POLECAM PONADTO :

  KSIEGE BESSY Z ROTSCHILDEM NAPISANA ORAZ DWIE NIEZBEDNE POZYCJE:

  WIADOMO RAHAM INTELIGENTNY INWESTOR I PHIL FISHER ZWYKLE AKCJE I NIEZWYKLE ZYSKI,JEST JESZCZE KILKA SPANIALYCH KSIAZEK,ALE TE SA NR 1!

  warto tez zaczac od Charlsa Mackaya

  niezwykle zludzenia ,szalenstwa tlumow!

  no i tyle,pamietac:

  KAPITAŁ PLYNIE OD AKTYWNYCH DO CIERPLIWYCH!!!
 • Re: Trup w szafie Autor: ~DannySon [37.47.253.*]
  Dzięki za propozycję książkowe. Właśnie zaczynam czytać Zawód inwestor giełdowy Eldera. Później sięgnę po którąś z propozycji.
  A odnośnie kursu ALI, jak widać obrót jak na straganie i dopiero przed wynikami zacznie się dziać, bo wątpię żeby wcześniej podali szacunki.
 • Re: Trup w szafie Autor: ~PISdzielec [213.172.180.*]
  Dnia 2020-07-13 o godz. 12:26 ~DannySon napisał(a):
  > Dzięki za propozycję książkowe. Właśnie zaczynam czytać Zawód inwestor giełdowy Eldera. Później sięgnę po którąś z propozycji.
  > > A odnośnie kursu ALI, jak widać obrót jak na straganie i dopiero przed wynikami zacznie się dziać, bo wątpię żeby wcześniej podali szacunki.

  moze bycale slaba jest :)

  te co podałem to absolutny TOP TOPÓW!

  sa jeszcze inne hangstroma itd itp...ale pokonac Gielde Lyncha,Phil Fisher common stock and uncommmon profits oraz inteligentny inwestor grahama to 3 najlepsze!

  odłoz eldera a zajmij sie ktoras z nich Buffet to podumowuje krotko w 85% jestem jak Graham ,a w 15% jak Fisher!

  wciagna cie sa napisane z realnych spostzrezen najlepszych inwestrow swiata,Lynhc mial w latach 90 lepsze wyniki w magellanie niz Buffet 13lat non stop in plus!

  jego rady nawet buffet uzywa

  slynne:

  wycinam chasty sadze kwiaty :)

  albo

  nie mysl o powrocie kiedy graja na pozegannie itd:)

  dorzuc do nich

  ksiege bessy Rotschilda i Lyncha!

  i odsatw eldera,tam amsz wiecej bzdur o analizcie technicznej itd ona jest dobra dla naiwnych!

 • Re: Trup w szafie Autor: ~PISdzielec [213.172.180.*]
  Dnia 2020-07-13 o godz. 12:26 ~DannySon napisał(a):
  > Dzięki za propozycję książkowe. Właśnie zaczynam czytać Zawód inwestor giełdowy Eldera. Później sięgnę po którąś z propozycji.
  > > A odnośnie kursu ALI, jak widać obrót jak na straganie i dopiero przed wynikami zacznie się dziać, bo wątpię żeby wcześniej podali szacunki.

  To jest ciekawa sprawa,poniewaz:

  1.Był skup za 1,5zł w apkiecie,takie transkacje zazwyczaj maja sie przed koncem roku celem tzw optymalizacji podatkowej tylko temu sluza,w srodku roku??? to moze byc sygnał in plus rozumienie pozostawiam wam,mam swoje mysli w tym temacie ,ale o wszystkim mowic nie moge.

  2.Wyniki jak sa bardzo dobre podaje sie wczesniej,ponadto w sierpniu konczy sie 3 kwartal,a to tez wazne z pkt widzenia spolek ,ktore ma Quercus,Fram bo co kwartal raportuja wyniki,przy obecnej plynnosci to wlasnie altus bedzie preferowany do zweiskzenia wyceny rynkowej czyli poprawy wyniku kwartalnego w rachunku bo tanim kosztem mozna tego dokonac !

  3.Srednie ceny zakupu sa powyzej 2zł Quercusa i FIzana ZJ,Fram tez ma wyzsza srednia zatem teraz to wyglada,jak przygotowanie do np skupu.

  4. W firmie 40mln gotowki +AUM warte kilkanascie milionow,ponadto dobre wyniki funduszy Rockbridge po ostatnim kwartale.

  5.Sztuczna podaz!!!!!!!! , nie potrzeba wielkiej kapitału aby wycena w chwile była wyzsza o 100% niz obecna rynkowa,widac ze detal,ktory kupowal akcje po 2i powyzej 2zł,tez juz jest nieobecny,badz usrednil cene zakupu,mimo to jest nadal wysoka znacznie powzyej obecnej wyceny.

  6.Brak informacji o nowej dzialanosci ,tez daje do myslenia (skup?) co z AUM w przypadku nowej dzialnosci ?

  jest to spolka klasyczna z pkt widzenia lyncha nikt nie inetresuje sie,gotowki gora w spolce,zero dlugow,i jak sie zainteresuja to wycena bedzie duzooooooo wyzszatylko konretny impul musi byc i tylko i az tyle :)

[x]
ALTUSTFI -1,14% 1,74 2021-06-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.