• Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~PPP [85.193.222.*]
    Kto pierwszy krzyknie "uciekajcie", bo firma "niepewna". Nie kupujcie, bo za drogo, co to za papier... "najgorszy" na "GPW
    Dzisiejsze spadki mocno "uzasadnione"?
    link 

Brawo Newag!
  • Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~AS [80.54.46.*]

Wspominałeś ostatnio, ze cenisz merytoryczną krytykę.
    Zdjęcie z analizy, która ktoś był uprzejmy podlinkować w innym wątku, której dokonał ktoś z zagranicy.Pytanie - co im się wszystkim stało, że tu też są zaledwie okolice 30zł a nie 50 czy 60, które może uzasadniałyby Twoje mega utyskiwania ? link

Biorąc pod uwagę, że analiza fundamentalna NIE WIDZI - sentymentu, nie widzi przyszłych danych, które Rynek próbuje dyskontować, płynności waloru i tego, że wszystko to, to jest często jedno wielkie zgadywanie i pozycjonowanie się bo nie można wiedzieć, czy spółka o super wynikach będzie miała podobne za 2 lata, a są takie misie co chcą kupić wcale nie na dwa lata, a na 5 albo 7 do przodu. A także tego, że Rynek to zbiór sumy wycen bardzo racjonalnych, ale i tych zbyt optymistycznych, jak i skrajnie pesymistycznych. Plusa cała gra w kto, przechytrzy kogo, plus wiele innych czynników i konfliktów.
    Co tu jest tak niezwykłego, że spółka porusza się z takim dyskontem ( ZAKŁĄDAJAC ZE TE WYCENY ODZWIERCIEDLAJA FAIR VALUE) ? Bo jak chcesz, to znajdę anlityka, który może równie dobrze wyliczyć nieco inną.

Co tu jest niezwykłego ?
    Gdyby Rynek był taki precyzyjny, to nigdy w życiu nie doszło by do tego co obecnie mamy na CDR.

Będziemy "dyskutować" o tym, że cena akcji może być znacząco niżej/wyzej wartości fundamentalnych i spadać/rosnac pomimo atrakcyjności wielu wskaźników ?
    Może lepiej pogadać o kształcie koła ?
    Bo co do powyższego to chyba jest nawet takie pojecie jak "value trap" ..tysiac ksiazek, arykułów, jeszcze wiecej przykładów bieżących z Rynku.

Żeby nie było. Sam uważam, że szanse na wzrosty są tu spore.
    Dlatego mam akcje.

• Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~PPP [85.193.222.*]
    @AS Bardzo konstruktywny wpis. Dziękuję.

Tylko sam zobacz. Nawet kiedy są jakieś analizy, jakieś prognozy, jakieś super wskaźniki, to przez 5 last wytworzył się tak wielki resentyment do Newagu, że wyceny są poniżej nawet tych najniższych prognoz i szacunków fachowców.

Faktycznie jest tu klasyka "value trap", wycena np. C/Z około 10, gdy średnia z wcześniejszych okresów powyżej np. 15. Zależy jaki okres. Bywało nawet ponad 40.

Tylko teraz spójrzmy na to dokładnie z drugiej strony. Co łatwiej zmienić i ile to kosztuje? Innymi słowy, który czynnik szybciej może nastąpić.
    1) Zmiana C/Z z 10 na 15 to sądząc po arkuszu z ukrytymi jakieś 30-50 tys akcji w cenie powiedzmy średnio 29 zł to mniej niż 1,5 mln zł Czy to dużo? No nie. Jak szybko to można zrobić? W 2-3 dni.
    2) Zmiana fundamentów spółki, jej majątku, produktów, backlogu, rentowności, systemu zarządzania? To nakłady liczone w dziesiątkach milionów i całe lata zmian. Czy to łatwe? Nie! Ale Newag ma to w zasadzie za sobą a taka PESA jeszcze przed...

Dlatego też uważam, że niezależnie od bieżących wahań, to pęknie i pójdzie w górę, jeśli tylko komuś będzie zależało na zakończeniu tej "pułapki wartości". I to jest to przyczyna mojego niepoprawnego "analfabetycznego" patrzenie z drugiej strony na kreski. Bo przyznam, że kiedyś sam "nieopatrznie" kupiłem na raz nieco więcej i poleciało.... a podaż uciekała.... ;) To było nawet zabawne. Pewnie kreski to wykazały, ale po ;) Ale ja się nie znam na AT, to nawet nie zauważyłem :)

Wzrosty to kwestia mody na spółkę i jej otoczenie, które wywołują pewnie sygnały w AT, które Ty odczytasz i miejmy nadzieję szerszy rynek również. A to, kiedy one nastąpią i tak zależy od tego, kto naciśnie enter i zrobi większe obroty i wzrosty. Bo tu obroty są tak małe, że prawie każdy z nas może zrobić wykres.

Pozdrawiam, jak zawsze niepoprawnie optymistyczny ale stale z większym pakietem. No i czekam na rekordową dla mnie dywidendę.
  • Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~moby_dick [79.163.244.*]
    Jak fajnie patrzeć gdy AS i PPP piją sobie z dzióbków.
    PPP opanował przez lata parę ekonomicznych hasełek i rzuca nim bezmyślnie na lewo i prawo.
    AS się chyba zmęczył szyderstwem z analfabetyzmu ekonomicznego i mamy sielankę na forum.
    Idę po pop corn.
    @moby_dick. Czy, poczułeś się pominięty, osamotniony? Ooooo. Nikt mobiego nie kocha, nikt _dicka nie lubi?

No dobrze, ja nie czuję do Ciebie urazy. Przecież mi pomogłeś odnaleźć moje drugie ja tj. "analfabety ekonomicznego". Bez Ciebie bym żył zupełnie nieświadomy. A tak, już znam swoje miejsce w szeregu graczy na GPW i poczułem prawdziwą ulgę.

Dziękuję Ci moby_dick :)

@moby_dick. Czy, poczułeś się pominięty, osamotniony? Ooooo. Nikt mobiego nie kocha, nikt _dicka nie lubi?

No dobrze, ja nie czuję do Ciebie urazy. Przecież mi pomogłeś odnaleźć moje drugie ja tj. "analfabety ekonomicznego". Bez Ciebie bym żył zupełnie nieświadomy. A tak, już znam swoje miejsce w szeregu graczy na GPW i poczułem prawdziwą ulgę.

Dziękuję Ci moby_dick :)

• Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~Ja [83.23.108.*]
    Od dłuższego czasu przyglądam się twoim wpisom PPP. Gościu. Masz wyraźnie odcięty dopływ tlenu do płuc a tym samym nie funkcjonujesz poprawnie. Sam ze sobą rozmawiasz, sam sobie lajkujesz posty a do tego od lat bredzisz i zaśmiecasz forum m.in. tu na NWG. Teraz szydzisz z jakiegoś @moby_dicka a tak naprawdę to on dawno temu okazał się dla ciebie wyjątkowo łaskawy i wyrozumiały nazywając delikatnie to co przez lata wyprawiasz na tym forum analfabetyzmem ekonomicznym. To on miał i ma 100% racji. To że przez kilka lat twe absurdy nie znajdywały pokrycia w faktach wcale cię nie przerażało i jak widzę teraz znajduje upust dla twych chorych poglądów, wielonickowości okraszonej prostackim analfabetyzmem, brakiem szacunku dla rozsądniejszych, dla liczb a także dla logiki. Wyzywałeś tu wielu i na wielu wieszałeś psy tylko dlatego, że twe poglądy nie znajdowały potwierdzenia w faktach a tzw. analizy można było o kant doopy rozbić. Chłopie odpocznij i zastanów się nad tym co od lat tu naprodukowałeś.
    @Ja, to po co się mną zajmujesz? Z pełnej miłości do Ciebie rekomenduję, abyś dał sobie spokój. Po co masz się frustrować. Mnie nie zwalczysz :) Jestem zatwardziałym "analfabetą ekonomicznym" moby_dick tak mnie nazwał, a on się zna.

A dzisiaj znowu podano nową "wątpliwość" dla posiadaczy akcji. Podpisano umowę na te robiące różnicę na rynku hybrydy.
    To było chyba tak "straszne" zdarzenie, aż rynek się zawahał, czy może to wypada docenić? No i kapiszon trwał z 30 minut, po czym i twardo wrócono na ziemię :D

Akumulacja trwa...

• Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~Ja [79.186.223.*]
    To prawda idiotów się nie da niczym przekonać. Nic nie zmieni też ich postrzegania rzeczywistości. Zwalczać w każdym bądź razie nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam. Możesz się nie krepować i dalej "rozwijać" swe skrzydła wielonicowości i analitycznej przenikliwości tak kruchej i różnorakiej materii wpływającej na notowania np. NWG. Jedni mają "watpliwości" inni starają się realnie do nich podchodzić a nie budować co rusz sterty bzdurnych teorii spiskowych.
  • Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~Vlf [165.225.76.*]
    pyskówki w internecie to nie moja domena, ale zastanawiające jest jak wiele zamieszna user  PPP wprowadza w stosunku do merytoryczności wpisow.  jestem zawiedziony.  opowiadanie, ze tu każdy z nas może zmienić notowania i wymalować wykres jest poniżej pewnego poziomu.

skoro tak jest, to dlaczego jeszcze nie wymalowales tego wykresu. tak żeby tobie odpowiadal ?
    podobnie jak zdziwienie, ze ktoś może chcieć sprzedawac nawet jak cena nie doszła do jakiejs tram umownej wartości, która na rynku zaqwsze jest subiektywna. to prawie jakbym czytal  o sobie bo ja tez sprzedaje zawsze przed górka i nigfy nie kupuje w samym dole. nie dlatego, ze jestem takim geniuszem, ale dlatego bo się tak nie da.  co dopiero jak ktoś ma tego papieru mnóstwo i boi się ze nie wyjdzie? powodów mnóstwo, albo więcej niż mnóstwo.  każdy może mieć swoje teorie, ale jakas podbudowa by się przydala.  tu jej nie ma. nie ma wcale co poczytac
  • Re: Jest nowa "wątpliwość" dla posiadaczy akcji :D Autor: ~Ja [83.23.113.*]
    Musisz wiedzieć, że od czci i wiary user PPP lub jego klony odsądzał wielu. Nieprzejednany wojownik sam nie wniósł na tym forum w zasadzie nic. Stek bzdur, pomówień czy nawet obelg które pojawiały się z jego podpisem miał się nijak do tego co próbowało tłumaczyć mu kilku innych forumowiczów usiłując do pewnego momentu logicznie zrozumieć i poukładać w trzymający się kupy przekaz. Niestety nikomu ani nie udało się go powstrzymać od ciągłego i uporczywego wypisywania bzdur ani też do skłonienia go do uporządkowania w logiczną całość tego co wypisywał i wypisuje. Straszył, groził a w dodatku dyskutował sam ze sobą. Kilku userów wykryło i dostatecznie udowodniło, że posługiwał się kilkoma nickami dyskutując przy tej okazji ze sobą.
    Jest śmieszny i zarazem żałosny a do tego wyjątkowo sparty w swej absurdalnej logice którą od lat tu publikuje. Nie zamierzam mu w tym przeszkadzać ale jak widzę jak ponownie wszczyna swą kolejną awanturę z gościem który przez lata powtarzał mu o analfabetyzmie ekonomicznym trudno jest przejść obojętnie. Nie zamierzam go prostować bo to syzyfowa praca niewarta żadnego bencwała. Zdecydowana większość synonimów tego słowa jak najbardziej pasuje do jego opisu.
[x]
NEWAG 0,00% 25,20 2021-06-21 16:49:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.