• Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~jacek [37.47.254.*]
    Jak wyżej ...Skupują ale łącznie wcale tak dużo nie kupili.W rękach dużych ponad 19mln akcji więc wciąż mniejsi i ulica posiada 11mln sztuk. Przy tym kusie dla Pana Misztala skupić to wszystko to żaden problem. Chyba jednak nie o to chodzi. Kiedyś byłem z tą spółką w czasach gdy groziło bankructwo.Skończyło się dobrze...Po latach delikatnie wróciłem i ciekawy jestem jak to się rozwinie.Może mimo wszystko skup i zdjęcie z giełdy.Na wyższym kursie widać ,że im nie zależy a jeśli ktoś sypie to z chęcią to zbierają.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~ww [217.173.4.*]
    wnioski?
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Adas [37.248.211.*]
    Na bank ściągnął to z giełdy kwestia czasu...
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~ww [217.173.4.*]
    jaka cenę wtedy mogą oferować..? ktoś ma jeszcze cos w tej sprawie do dodania..?
    Co do zasady idą minimalnym kosztem czyli srednia z 3 lub 6 mc :) także wydyma.... nas
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Rozczarowany [193.242.142.*]
    Na bank to musisz płacić podatki i umrzeć. Reszta to niewiadoma. Co będzie jutro wie tylko Najwyższy..., więc się nie mądrzyj. Oczywiście zawsze jest taka możliwość, ale miejmy nadzieję, że prezes, który już w życiu doświadczył widma bankructwa i wie jakie to jest uczucie wielkiej straty finansowej nie będzie miał pokusy 'wydymania' drobnych akcjonariuszy, którzy mu zaufali i zainwestowali w Monnari.W życiu wszystko wraca i dobro i zło.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~jacek [213.192.80.*]
    Na Polcolorit chcieli wydymać akcjonariuszy i wykupić akcje za grosze. Drobni zebrali się i walczyli o inną cenę. Udało się dogadać z zarządem w miarę uczciwie. Niestety sprawa troszkę się ciągnęła ale warto było walczyć.
    Napisz mi proszę jaki jest związek z historycznym bankructwem a sciągnięciem z giełdy bo nie zalapalem
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Rozczarowany [193.242.142.*]
    Związek jest tylko emocjonalny. Chodzi o empatię i etykę w biznesie. Zobaczymy jak to wygląda w Monnari. Dla przykładu podam Ci szacunek do akcjonariuszy właścicieli LPP i dymanie akcjonariuszy przez CCC.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Adas [37.248.209.*]
    Empatia, etyka vs pieniądze .... ciekawe :)
    Co w tym ciekawego? Krótkoterminowo zawsze wygrywają cwaniaczki i oszuści, ale w dłuższym czasie wszystko tracą. Odwrotnie jest z tymi, którzy szanują innych i są uczciwi. Zawsze wygrywają. Mało było przykładów na GPW? Petrolinvest, IDMSA, Briju (IntermaTrade)....
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~tom [217.173.4.*]
    tylko wielu uczciwych akcjonariuszy pewnie do dzis po tych spolka sie niepozbieralo...
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~qw [217.173.4.*]
    historyczne bankructwo o ktorym piszesz...bylo ale za innego prezesa i wlasciciela wtedy wiec porównanie niedokonca trafne...co zrobi nowy prezes to tylko on wie..na razie to średnio wygląda
    MM był wtedy wiceprezesem i drugim akcjonariuszem w akcjonariacie firmy, więc też mógł stracić majątek i o tym pisałem.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~xxx [37.47.47.*]
    Teoria o wycofaniu z giełdy jest dość popularna. Sam uważam to za największe ryzyko w tej inwestycji. Z drugiej strony to nie jest takie proste. Obecnie MM ma 34% akcji. Jeżeli skupią 6mln akcji i je umorzą, to MM będzie miał 42% akcji. Ogłosi wezwanie, ale czy OFE na nie odpowiedzą?
    Musiałby skupić około 15mln akcji gdyby nawet płacił 3pln, to byłaby to równowartość czteroletniego zysku (przyjmując za punkt odniesienia zysk z 2019). Nawet jak OFE sprzedadzą, to drobni niekoniecznie. Przymusowy wykup można zablokować 5% głosów, czyli jakieś 1,3 mln akcji. Myślę, że tyle bez problemu uzbierałoby kilkudziesięciu drobnych akcjonariuszy.
    Alternatywny scenariusz jest taki.
    Skupują, a później robią mały dodatkowy skup, albo sam MM skupuje. Tu jest tak mało sprzedających, że w kilka tygodni, może miesięcy , wywindowaliby kurs na 20pln jak w 2015. I wtedy skupiony pakiet byłby wyceniany na 120mln pln, a kupią go za 33mln pln. Mają 90mln pln na czysto na przejęcie jakiejś spółki. Przy cenie 20pln za akcję wskaźnik c/wk, to niecałe 3. Gorzej wypada c/z, ale jak skończą ładować kasę w ogrody, to może i odzieżówka się ruszy i zacznie zarabiać.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Moni [31.60.234.*]
    Czyli co warto trzymać chyba jak się ma po te 2zl?:) Ja tu widzę raczej udeptywanie niż wodospad.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Piotr_ll [86.42.10.*]
    Po 2 zł to warto trzymać w ciemno. To naprawdę groszówki za tą spółkę. Również wydaje mi się że w razie ryzyka wykupu moglibyśmy się spokojnie zorganizować. Na fundusze średnio liczę bo im wystarczy podnieść cenę o 20gr w wezwaniu i pasują.
    Dobra analiza, brawo.
    Jedna uwaga udział MM na WZA wynosi 40.5%
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~xxx [5.184.24.*]
    Tak, wiem, bo on ma akcje uprzywilejowane, ale to nie ma znaczenia dla tego co napisałem, bo mi chodziło o liczbę akcji do kupienia, a nie o liczbę głosów na WZA. Liczba głosów była istotna przy wątku dotyczącym przymusowego wykupu, ale tu również nie ma znaczenia, czy MM ma 30, 40, czy 50%. Ważne, aby drobni mieli minimum 5%.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Adas [31.0.71.*]
    Niezależnie czy będzie skup 2.0 czy wycofanie z giełdy jedno jest pewne mail nie zarobią. Marzenia o 10 czy 20 zł to utopia. Tu nie ma etyki czy innego pięknego słowa. Misztal to nie altruista tylko chłop po zawodówce/ mechanik chytry pan kamieniczka.
    Na giełdzie nigdy nie można niczego wykluczyć. Też kiedyś myślałem, że jak dolar spadnie i przestaną kasę pakować w Ogrody Geyera, to wróci rentowność odzieżówki i kursu nie da się już trzymać na niskim poziomie. Wtedy może być odwrotna sytuacja od niedowartościowania do przewartościowania. Wystarczy, że uchwalą plan zagospodarowania dla Ogrodów, sprzedadzą mieszkania, które są w Białej Kamienicy, wynajmą lokale w wyremontowanych budynkach, sprzedadzą ziemię deweloperom pod bloki mieszkalne i zaczną zarabiać na sprzedaży odzieży tak jak w latach 2014-2018 to kurs może być bardzo wysoko. Nawet ustanowić nowe rekordy. Ale niestety jest czas pandemii i wszystko może się zdarzyć w tej sytuacji.
    Jeszcze jedna obserwacja. Na pewno jeszcze kurs poleci w tym roku do minimów, czyli do 1.40,
    Co potem? Zobaczymy. Niestety firma nie jest transparentna . Komunikaty są lakoniczne, chodzi o to, żeby nic nie było wiadomo dla akcjonariuszy. Chociażby dzisiejszy dzień. Można skupować dwadzieścia kilka tysięcy akcji, ale oni znowu coś kombinują i nie skupują maksymalnego limitu dziennego. Niedobrze się robi od tych manipulacji! Pewnie znowu uznali, że kurs powinien spaść półkę niżej i znowu będą skupować maksymalne ilości dzienne.
    Sprzedaj i skończ swoje rozczarowanie:) Chyba nie jesteś takim krezusem co by ci nie skupili po te dwa zyla z hakiem. Odetniesz sie, kupisz jakąś rakietę typu Mercator i zmienisz nicka na Wniebowzięty.
    Daruj sobie ten sarkazm szczęśliwy akcjonariuszu firmy, która robi co chce i ma wszystkich w d..ie. Podoba Ci się, że dzisiaj nie było skupu?
    Akcji nie sprzedam, bo mam ich tyle, że padł byś na zawał mając na nich taką stratę jak ja. Dlatego jestem rozczarowany, ale tylko tym jak kurs został zmanipulowany da potrzeby skupu. Nie mam zamiaru więcej dyskutować na tym forum z takimi zadowolonymi z polityki informacyjnej akcjonariuszami. Co zrobię z akcjami to moja sprawa. Na pewno nie będę się kierował Twoimi radami. Życzę Ci powodzenia w inwestycjach.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Piotr_ll [86.42.10.*]
    Kiedyś jak z nimi pisałem to mówili że nie są zadowoleni z niskiego kursu bo na to również patrzą banki i kontrahenci niekorzystnie. W sumie to nie wiem czy to ich wina czy słabej drobnicy co zeszła do aż takiego poziomu...na pewno irytuje brak komunikacji z mniejszościowymi.
    Jeżeli jesteś mocno zapakowany przy dużo wyższej cenie to na pewno nie jest tak łatwo być optymistą. Ja trzymam i będę trzymał bo Monnari nie jest byle popierdułką a to gdzie teraz jesteśmy uważam za ostatni okres tanich zakupów. Problemy Covidowe już są zawarte w cenie a zapowiedziane działania przyspiesza wychodzenie na prostą.
    Główny akcjonariusz zakazał rękawy i działa.
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Tom [217.173.4.*]
    Rozumiem ze prezes cie o tym poinformowal....czy wszystko jest w cenie to sie jeszcze okaze ...
  • Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~Moni [194.39.218.*]
    No pewnie że się okaże. Prorokiem nie jestem i jeszcze nie piłem brudzia z Panem Misztalem ale po prostu kilka
    czynników składa mi się na to, że raczej nie stracę mając te 2 zyle średniej. Ale jak ktoś nie należy do cierpliwych to droga wolna
    codziennie moderator zbiera i każdy lesz może się pozbyć.

• Re: Od 2016 roku, Monnari skupiło 4,25mln akcji Autor: ~qw [217.173.4.*]
    Adas...dobrze to wyjaśniłeś patrząc na skup i cenę akcji niestety ale tak to wygląda..patrzenie na kurs historyczny+ myslenie życzeniowe ...czasami prawa rynku sa inne oraz wspomniana chciwość itd
[x]
MONNARI -1,00% 2,98 2021-06-17 16:29:41
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.