• Dywidenda CEZ Autor: ~MR [31.60.89.*]
    Uchwalili dzisiaj 3 koron to ok.5,7 płn na akcje. Dzień prawa to 03 lipca czyli piatrk wiec mamy 2-3 dni a potem czekac na $$$
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~MR [31.60.68.*]
    Dokladnie 34 korony
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~MR [78.9.155.*]
    CD wzrostu dzisiaj
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Rafi [31.60.97.*]
    Tu raczej od 2 połowy dnia będzie ruch. Ale powinno być :)
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Rafi [31.60.97.*]
    I po obcięciu dywidendy powoli w górę ....
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Marcio1982 [79.234.91.*]
    jak dlugo zamierza sie osuwac?
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Nowy [94.254.232.*]
    Dostał może ktoś już dywidendę I czy może powiedzieć jaki podatek został pobrany bo sporo się naczytalem I wygląda że może być różnie 15 albo 35
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~xyz [5.173.217.*]
    dyw. 22,10 CZK na akcję w ING
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Nowy [94.254.198.*]
    Dzięki, ja w PKO BP nadal nie mam
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~edi [77.255.77.*]
    Dnia 2020-08-03 o godz. 20:15 ~Nowy napisał(a):
    > Dostał może ktoś już dywidendę I czy może powiedzieć jaki podatek został pobrany bo sporo się naczytalem I wygląda że może być różnie 15 albo 35

u mnie też około 35% zabrali :/
    ~Nowy czytałeś może od czego to zależy?
    Bo np. Shell na giełdzie ma akcje serii A zarejestrowane w Holandii i pobiera 15% od dywidendy, a akcje serii A zarejestrowane w UK są bez obciążenia.
    Zastanawiam się czy ty nie jest tak, że jak kupimy na giełdzie w warszawie to nam naliczają podatek czesi 15% i polacy 19%, a jak na giełdzie we Frankrurcie to tylko 15%.
    Kupował ktoś może akcje CEZ przez giełdę DEU-XETRA?
  • Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Nowy [94.254.233.*]
    Oni pobierają 35 % dla osób które nie są rezydentami podatkowymi krajów Unii i z założenia wszystkich tak traktują, dopiero jak przedstawisz jakieś dokumenty o rezydencji podatkowej to wtedy powinni policzyć chyba nawet 5 procent bo mamy podpisane z nimi umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, temat jest opisany w internecie i z tego co widziałem to walkowany był kilkukrotnie. Edi możesz powiedzieć w jakim domu maklerskimjuż otrzymales bo w moim pko nadal nic , co wiecej zastanawiam się bo cez wypalaca w koronach a makler powinien chyba sam przewalutowac na PLN?
    Dnia 2020-08-05 o godz. 11:53 ~Nowy napisał(a):
    > Oni pobierają 35 % dla osób które nie są rezydentami podatkowymi krajów Unii i z założenia wszystkich tak traktują, dopiero jak przedstawisz jakieś dokumenty o rezydencji podatkowej to wtedy powinni policzyć chyba nawet 5 procent bo mamy podpisane z nimi umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, temat jest opisany w internecie i z tego co widziałem to walkowany był kilkukrotnie. Edi możesz powiedzieć w jakim domu maklerskimjuż otrzymales bo w moim pko nadal nic , co wiecej zastanawiam się bo cez wypalaca w koronach a makler powinien chyba sam przewalutowac na PLN?

ja mam właśnie przez eMaklera. Nie mam wyszczególnionej kwoty ile wypłacili na akcję, tylko po prostu całość w złotówkach.

Nowy, a komu te dokumenty o rezydencji podatkowej trzeba dostarczyć? Do biura maklerskiego? Czy zwrócą wstecz, czy to co zabrali to już pozamiatane?

• Re: Dywidenda CEZ Autor: ~Nowy [94.254.233.*]
    https://harmonogrammilionera.blogspot.com/2013/09/jak-rozliczyc-dywidendy-ze-spoek.html?m=1

Tu masz opisane i wygląda na to że jest szansa odzyskać ale będą to dodatkowe koszty.
    Hmm emakler to mBank czyli wychodzi na to że tylko mój supermakler z pkobp robi takie problemy.
    dzięki Nowy za informację
[x]
CEZ -0,28% 107,50 2021-07-28 15:58:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.