• Dywidenda za 2019 Autor: ~JJM [188.146.108.*]
    Myślicie ze wypłaca dywidendę za 2019? Jeżeli tak to jaka. Osobiście obstawiam 50-60groszy
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~Ech [5.60.103.*]
    Obstawiam 0,95 - 1 zł.
    Kolejne lata są stabilne a akcjonariusze nie zarabiają inaczej niż na dywidendzie. Przecież prawie nie ma obrotów.
    Dziwne, że solidna spółka jest żółwiem giełdowym, dlatego obstawiam dywidendę.
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~pawelmontana [81.18.204.*]
    imho 70 gr, może 75 gr.
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~PPP [85.193.222.*]
    Spółka dysponuje bardzo pokaźnymi tzw. "zyskami zatrzymanymi". Sytuacja w spółce jest na 2 lata bardzo stabilna i to na maksymalnych, historycznych poziomach. Kredyty tanie, automatyzacja produkcji obniża koszty, a presja płacowa wyhamowała.
    Poza tym nie ma sensu finansować produkcji z własnej gotówki. Pora powoli odcinać kupony z udanej transformacji spółki.

Gdyby tylko chciano to zrobić, to dywidenda mogłaby być rekordowa i z przytupem.
    Może dlatego oddalany jest moment ogłoszenia rekomendacji co do dywidendy, aby zyski zatrzymane urealnić? Zwróć uwagę, że dotychczas rekomendacja co do dywidendy była ogłaszana w kwietniu lub maju. COVID-19 w tym roku wszystkiego nie tłumaczy.

A będzie, jak będzie.
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: lucjan1993 [89.228.183.*]
    Ktoś się orientuje na kiedy zaplanowane WZA ? Zazwyczaj powinny się odbywać do 30 Czerwca
    Raport za półrocze planowany dopiero na początek Września...
  • Re: Dywidenda za 2019 - brawo! Autor: ~PPP [85.193.222.*]
    No to posłuchano różnych głosów, również "ulicy" :) Brawo! Dziękuję akcjonariuszom za to głosowanie. 
    Chociaż nie jest to dywidenda rekordowa, to jestem bardzo zadowolony z tej decyzji.

Tymczasem czekamy optymistycznie na wyniki za I półrocze.
    W efekcie pewnie za rok doczekamy rekordowej dywidendy ;)

• Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~ToMike [194.181.129.*]
    Dywidenda jest niezagrożona. Spółka jest w trakcie sporych inwestycji ale mimo to myśle że spokojnie jest w stanie wypłacić dywidende w granicach 0,75 - 1 zł. Stopa dywidendy 3-4% wraz niezłym wzrostem wartości akcji to przyzwita warość. A może spółka zaskoczy...ja sie ostatnio miło zaskoczyłem na Torpolu i Lenteksie. Pozdrowienia
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~morion [37.190.129.*]
    niepotrzebnie jakaś ci ta wystawia aukcje a potem cofa..widac ze z bidula bidula..
    To mamy w końcu oficjalna rekomendacje. Zmieściłem sie w widełkach ;). Dzień dywidendy pewnie we wrzesniu. Pozdrowienia dla akcjonariatu
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~PPP [85.193.222.*]
    Wychodzi na to, ze akcjonariusze otrzymują do podziału jedynie część z zysku samej spółki - matki, a reszta zysków z grupy kapitałowej, (wydzielony Newag IP czy nieruchomości itd) kolejny raz karmi kierownictwo w postaci wypłat, premii itd.
    Nie podoba mi się to. NEWAG SA to grupa kapitałowa w całości obecna na GPW, a nie w części. Nikt nie zbył poza NEWAG SA części aktywów. Nasze kapitały pracują na całą grupę, a nie tylko okrojoną z innych aktywów spółkę - matkę, z której łaskawie wydzielono część na dywidendę. Zysk netto całej grupy to około 90 mln a nie 48 mln.

Przy takich wynikach i stabilnym horyzoncie na 2 najbliższe lata wypłata tylko 36% na dywidendę to słaba propozycja. Liczyłem na pełną złotówę na akcję.

A jednak górna granica moich widełek czyli 1 zł. Wszyscy zadowoleni ;)
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~Diana [89.64.91.*]
    Ja jestem zadowolona z dywidendy ,a teraz proszę o kierunek na 30 zł za akcje. Pozdrawiam wszystkich wiernych akcjonariuszy Newagu.
  • Re: Dywidenda za 2019 Autor: ~kot [188.146.184.*]
    bardzo ładna dywidenda, dodatkowo spółka stabilnie rośnie nie tak jak spółki wydmuszki jednego dnia +30% żeby następnego spaść o 40%
[x]
NEWAG 0,00% 25,20 2021-06-21 16:49:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.