• Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~dr_wezol [83.168.117.*]
    Na razie zainteresowanie Carpathią jets bardzo małe - widac to chocby w rankingu Bankiera.
    Ale niebawem Carpathia będzie przyciągać wzrok wielu osób - debiuty spółek z portfela Carpathii - GenXone czy spółek z gamingu przyniosą wzrost popularności.

Osobnym tematem jest działalność Carpathii w Rumunii. O Bittnet - spółce, która dała Carpathii prawie 500 proc zysku i nadal daje, bo mają jeszcze sporo akcji, juz na forum było sporo.

Warto pamiętać jednak o tej spółce z portfela Carpathii
    https://www.bankier.pl/forum/temat_kolejny-skarb-rumunski-fundusz-rzadowy-w-portfelu-carpathii,37355789.html

• Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~dr_wezol [83.168.117.*]
    Środki uzyskane ze sprzedaży akcji spółek Bittnet oraz Medlife w pewnej części przeznaczono na inicjację kolejnej inwestycji. Selekcję ograniczono do największych podmiotów notowanych na giełdzie w Bukareszcie, mogących zapewnić odpowiednią płynność, pozwalającą na zamknięcie inwestycji w ciągu jednego dnia sesyjnego. Ostatecznie, wybór padł na Fondul Proprietatea, spółkę stanowiącą fundusz inwestycyjny powstały w celu zwrócenia obywatelom własności skonfiskowanych przez rząd komunistyczny. Jego aktywa obejmują istotne pakiety akcji w największych spółkach notowanych na BVB, jak i kontrolowanych przez rumuński Skarb Państwa spółkach niepublicznych. Portfel spółki uzupełniają prawa własności w nieruchomościach komercyjnych. Zarządzany przez zespół inwestycyjny z Franklin Templeton Investments fundusz  charakteryzuje dość wyraźne niedowartościowanie (wycena rynkowa implikuje kilkunastoprocentowe dyskonto względem wartości księgowej aktywów inwestycyjnych).
    Warto podkreślić, że nie jest to fundusz pasywny. Ze względu na wdrażanie wysokich standardów nadzoru właścicielskiego, zarządzający Fondul Proprietatea skutecznie zwalczają korupcję oraz zwiększają efektywność na poziomie operacyjnym i finansowym w spółkach portfelowych.
    Nabycie akcji Fondul Proprietatea pozwala Carpathii na uzyskanie ekspozycji na największe rumuńskie podmioty i wykorzystanie tym samym niezłej koniunktury na parkiecie w Bukareszcie. Co istotne, wyczucie momentu inicjacji inwestycji było bardzo dobre, ponieważ już zaczęła na siebie zarabiać. W czerwcu, w drodze transakcji zawieranych na głównym parkiecie giełdy BVB, Carpathia nabywała akcje FP przy średniej cenie nabycia 1,035 RON. Na dzień dzisiejszy kurs wynosi 1,10 RON, co implikuje stopę zwrotu na poziomie +6,3%.
    Spółki utrzymywane w portfelu Carpathii z rynku NewConnect poruszały się w czerwcu w trendzie bocznym i tym samym nie miały istotnego wpływu na wartość inwestycji.
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~dr_wezol [83.168.117.*]
    Nie wiem, czy tu ktokolwiek poza mną zagląda, ale tak na wszelki wypadek wrzucę, bo na INC też wrzuciłem:

Zgodnie z naszą filozofią, fundusz Carpathia Capital dąży do zdywersyfikowanego portfela poprzez inwestycje w różne sektory w Polsce i w Rumunii. Plantwear działa w bardzo dynamicznej branży e-commerce i jest liderem w produkcji drewnianej biżuterii i zegarków. Najbliższe inwestycje Carpathia to zmierzające na rynek publiczny: PunchPunkGames, Polkon, Olimp, Drago Entertainment, Bored Games, President Studio czy Hydra Games – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC, do której grupy kapitałowej należy Carpathia Capital.
    W najbliższych miesiącach zadebiutować na warszawskiej giełdzie zamierzają dwie spółki portfelowe. Pierwsza z nich to biotechnologiczna genXone, w której Carpathia Capital jest istotnym akcjonariuszem. Działa ona w obszarze genetyki molekularnej i prowadzi m.in. badania nad koronawiurusem SARS-CoV-2. Spółka dynamicznie zwiększa swoje przychody. W samym kwietniu przekroczyły one 1 mln PLN. Z kolei drugą firmą jest SkinWallet, który prowadzi platformę handlu dobrami cyfrowymi w grach. Rośnie on niezwykle dynamicznie, w pierwszym kwartale 2020 r. zwiększyła przychody o 218 proc. Carpathia Capital objęła akcje SkinWallet za ok. 200 tys. zł. Podobne kwoty przeznaczy w tym roku na każdą z co najmniej 10 spółek, które powinny zadebiutować w 2020 r., a które obsługiwane są przez grupę INC.
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~Tim [83.26.172.*]
    Spokojnie, zagląda i nawet czyta (przynajmniej ja), dajesz dużo wiedzy, informacji i wiary we wzrosty, ale podkreślam, zawsze popierasz to argumentami. Mam akcje Carpathii, ale więcej INC i trochę kupiłem też Remedis, nie mogę się przekonać do Medcamp, choć obecnie najwięcej waży w portfelu INC. 700 tyś. akcji sprzedali, ale 2,2 mln nadal mają wycenione na 2 30 na koniec marca. Śledzę też notowania w Rumunii no i oczywiście cały portfel INC, wygląda to coraz lepiej. Generalnie większość nitek prowadzi do GenXone, ale zgodnie z Twoimi postami jest jeszcze kilka innych ciekawych debiutów, a i stary portfel INC ruszył w porównaniu do końca marca, Remedis , Pozbud, ARI. W ogóle coraz bardziej podoba mi się strategia INC. Trochę mnie tylko "uwiera" duży udział Medcampu - może niepotrzebnie, w końcu w I kw. to on dał INC prawie cały zysk. Pisz dalej, pozdrawiam
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~xxx [188.146.188.*]
    Dr Wezol niestety trochę ma różowe okulary ,tak myśle po wpisach z innych spółek
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~jx [83.28.227.*]
    dr_wezol...pisz, jak najwięcej. Ja rownież wnikliwie śledzę Twoje komentarze ( mając akcje Carphatii). Dodatkowo, dziekuję za bardzo profesjonalne informacje, które nam dostarczasz. Dzięki jeszcze raz. Papier jest teraz na oporach, ale perspektywy super.
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~Jak [79.191.12.*]
    Ja też czytam. Ciekawa spółka.
  • Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~dr_wezol [37.47.180.*]
    Dzięki za odzew.
    Na razie to u nas obroty maleńkie, ale przy 300 tys. akcji notowanych na NewConnect wolumen nie może być wielki. Cena emisyjna 2,5 zł. Chyba szanse na spadki też są niewielkie.

W Rumunii akcji notowanych więcej, ale ostatnia transakcja 14 kwietnia. Kurs raptem 1,76 RON. Czyli tam handlować też nie chcą na razie, zwłaszcza, że zarówno INC skupił sporo akcji z rynku jak i sama Carpathia.

Myślę, że trzeba poczekać do pierwszych debiutów spółek portfelowych u nas, albo do wieści z Rumunii w sprawach wspólnych działań Carpathii i MovieGames w gamingu. Jedno i drugie mamy pewne. Pytanie czy trzeba czekać tydzień, dwa, czy więcej
    Pozdrawiam

• Re: Co zawiera portfel Carpathii? Warto się przyglądać Autor: ~Jx [83.28.227.*]
    jest tak, jak mówisz. Oglądają Spółkę, ale moim zdaniem dopóki rynek rumuński nie ruszy z ceną i u nas ugrzęźnie na tych poziomach. Spółka ciekawa i bardzo tania. Zniechęca brak płynności
[x]
CARPATHIA 10,76% 3,50 2022-05-25 15:22:23
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.