• Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~InvestCSW [5.184.104.*]
    Rynek się zmienia
    Moda na małe Browary z długoletnia tradycja warzenia piwa
    for example Tenczynek
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~kkk [83.8.20.*]
    Każdy nowy browar który powstaje jakimś cudem warzy tradycyjnie piwo od kilkuset lat. Nie będę płacił dychę albo więcej za piwo w sklepie bo jest „rzemieślnicze”, chwilowa moda.
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ja3 [83.22.28.*]
    Żadna moda. Ja kupuję dużo piwa z Polski i ze świata. Niektóre kosztują 80zł za 0,33L. Najbardziej opłacalne i smaczne to przedział cenowy między 6 a 30zł za butelkę 0,5L. Mimo wszystko najwięcej osób to ignoranci trunku i kupują piwa z koncernów. Dlatego trzymam koncern :-) Tu nie chodzi o jakość czy smak, a o to czego dużo się sprzedaje. Mimo wszystko jako piwosz muszę zaprotestować. Koncerniaki nie mają startu do browarów kraftowych.
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~ktoś [89.64.54.*]
    Też sobie lubię od czasu do czasu wypić jakieś piwo kraftowe.
    Ale nie przesadzajcie z tymi tekstami, że koncerny (w tym Żywiec) tracą na rzecz kraftu.
    Nawet według Kopyra (guru kraftu) te piwa mają 1, powiedzmy 2% rynku. Po 10 latach "wielkiej piwnej rewolucji" ;-)
    W ostatnich latach największe koncerny rzeczywiście straciły, ale głównie na rzecz Van Pura, czyli producenta jeszcze gorszej jakości lagerów produkowanych pod marką dyskontów.
    Czyli Żywiec rzeczywiście stracił, ale nie kosztem kraftu, ale głównie kosztem VIP-a z Biedry i tanich piw z Lidla ;-)
    Kraft się oczywiście rozwija wśród geeeków (młodych, wykształconych z dużych ośrodków), ale króluje tanie piwo, jeszcze gorsze od Żywca.

• Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~mk [80.238.108.*]
    Kkk Hahah co za ignorant nazywając modą jesteś jełop. Wystarczy spojrzeć na świat jak browary lokalne wygrywają rynek. Piwa korpo to ściek od tego co2 człowiek chodzi jak balon. Korpo piwo to g9rzej szybciej taniej. Docelowo piwo dla meneli
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~Polak [188.147.39.*]
    Nie zgodzę się z tobą zazdrośniku. Nie każdy sobie może pozwolić na piwa rzemieślnicze, wyznacznikiem jest tu cena. Więc sporo osób wybiera po prostu cenowo. I takie prawo rynku maly człowieczku. Browary sobie poradzą i bez Twojej dychy miesięcznie na piwo.
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~haha [37.47.62.*]
    Twoj nick to polaczyna nie polak. Jedynym kryterium twoim i tobie podobnym to cena a to czyni cie bardzo malusim czymś. To musi boleć. Alkoholik zawsze wybierze ceną ty również. Na koniec, zywiec to nie piwo. A kraft będzie i lepszy i w coraz lepszej cenie
  • Re: Browary rzemieślnicze górą-strata żywca Autor: ~Stefek [2.56.254.*]
    O przepraszam, jestem pijakiem, ale przy wyborze trunku nie kieruję się ceną. Mylisz się chłopcze oceniąc wszystkich jedną miarą. Piję browara, szczególnie na kaca i nie jest to żywiec, ani sikacz okocim, a piwerka właśnie (ja nazywam) rzemieślnicze. Po prostu mają smak, zapach i nie odrzucają tak jak sztuczne, nasiąknięte chemią z fabryki nawozów. Swoją drogą to tęsknię za czasami studenckimi, kiedy to po wykładach chodziliśmy do pobliskiej budki na piwo w KUFLU, nalewane z DĘBOWEJ beczki. Te piwo, które obecnie oferuą koncerny, składowane w aluminiowych bekach i podawane w szklaneczkach z cienkiego szkła niech piją prezesy, ja dziękuje.
[x]
ZYWIEC -0,83% 480,00 2021-09-17 16:44:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.