• kurs-wykresy Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Wykres pięcioletni w interwale miesięcznym wygląda tak:  link 
    A wykres max wygląda tak:  link 

Póki co, to jest bardzo silne odreagowanie po zaliczeniu dołka dołków 2zł. (parę sesji później ktoś wciągał po 2 zeta w pakietach po 16 tyś. Tych pakietów łyknięto chyba kilkanaście, pamięta ktoś?
    Na razie kurs jest w ofensywie, ale wciąż nie przebił sufitu na ok. 5 zł.
    Jakieś info by się przydało.

• Re: kurs-wykresy Autor: ~Marcin [5.173.254.*]
    nie wsiadajcie bo dojdzie do maksymalnie 30gr za akcje czyli nowe 30zł
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Na razie zawiesili. PKC z lewej i z prawej.
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~Mariusz [178.43.254.*]
    Na pewno warto obserwować.
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~Marcin [5.173.254.*]
    nieuzasadnione wstrzymyeanie obrotu akcjami w tych ciężkich czasacj nadaję się do KNF
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Jeśli na tym poziomie przemieli się jeszcze ok. 0.5 mln akcji to będzie dobrze.

• Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~tsunami [109.241.52.*]
    Dozowanie emocji na odpowiednim poziomie przed podaniem znaczącego infa mającego istotny wpływ na notowania.
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: czesio1 [86.128.242.*]
    a zatem czekamy, miejmy nadzieję tylko że nie będzie to przymusowa nacjonalizacja na potrzeby kraju hehe
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~Janusz-byznesu [77.254.15.*]
    Albo niestety wezwanie .... I to po kursie kolo 5zl....
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~Zółtodzoob [5.184.245.*]
    Na fixe 5 ka bydzie
  • Re: A może BIOTON też wchodzi w Szczepionki Koronowirusowe? Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Nie bądźmy za pazerni. Na razie biała marubozu kryje sesje od października 2019 oby tak zostało.
  • Rz(u)nd wstrzymał wywóz insulin za granicę - wpisał insuliny na listę Autor: stary-bankrut-z-1994 [94.254.172.*]
    Rz(u)nd wstrzymał wywóz insulin za granicę - wpisał insuliny na listę leków zagrożonych brakiem - 858 pozycji .

https://stooq.pl/n/?f=1345327
  • Gensulin zostale w kraju Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Fakt, na stronie Ministerstwa Zdrowia w PDF-ie z 1.04.2020 wszystkie Gensuliny zostają w kraju (pozycje od 134 do 141).
    link 
    Tylko jak kiedyś będzie z powrotem na rynki międzynarodowe?
  • Re: Gensulin zostale w kraju Autor: ~mumm [77.254.214.*]
    W Azji jest Scilin.
  • Re: Gensulin zostale w kraju Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    To to samo. Różnica tylko w nazwie. Jeśli w Polsce obawiają się niedoborów, mogą nakazać przekierować produkcję na kraj. Choć w sumie to Bioton obowiązują umowy handlowe i nie mogą ot tak zaprzestać dostaw. Ciekawe jak to będzie.
    A skąd wniosek, że skoro jest na tej liście to będzie zakaz wywozu z kraju? serio pytam, jest jakieś rozporządzenie na ten temat?
    Dnia 2020-04-03 o godz. 20:36 ~mumm napisał(a):> A skąd wniosek, że skoro jest na tej liście to będzie zakaz wywozu z kraju? serio pytam, jest jakieś rozporządzenie na ten temat

No raczej tak. Pod tym linkiem- link   jest info pt.  Minister ogłosił listę 858 produktów objętych zakazem wywozu z Polski. A lista dostępna jest zawarta w tej informacji na stronie: link  

• Re: Gensulin zostale w kraju Autor: ~Patriota [109.94.245.*]
    Czyli Rząd robi dobrze rodzimym spółkom, to chyba pozytyw, czy się mylę?
    Jednak Azja to z całym szacunkiem dużo większy rynek. Zostanę jednocześnie przy swoim zdaniu, że to rozporządzenie nie dotyczy Scilin.
    W sumie to nie wiadomo skąd te niedobory. W wywiadzie z 14.08.2018 Neymann mówił: >>Prezes przypomniał, że w związku z nowymi regulacjami unijnymi, dotyczącymi zakazu stosowania od stycznia 2021 r. trytonu m.in. do produkcji insuliny ludzkiej, Bioton musi zmodyfikować produkcję insuliny, a zmiana technologiczna wymagać będzie aktualizacji rejestracji na poziomie Unii Europejskiej.<<
    link 

Czy zmodyfikowali? Czy zaktualizowali rejestracje? Żadnych informacji nie było. Polityka "0" informacji się kłania. Jeśli niedobory powstają w wyniku wstrzymania produkcji z powyższych powodów, to kicha. Ale w sumie dziś nie kupowała ulica. No może nie tylko ulica. Ktoś grubszy zbierał a obroty ponad 4 bańki są imponujące. Nie wiedzieliby co robią??? Pożyjemy, zobaczymy.

• Re: Gensulin zostale w kraju Autor: czesio1 [86.128.242.*]
    dokładnie ale też możliwe że że ludzie (w tym i cukrzycy) wykupują lekarstwa i insuliny na potęgę.
    Już po weekendzie dowiemy się co dalej.

P.S. Stary bankrucie witamy ponownie na pokładzie ;)
  • Re: Gensulin zostale w kraju Autor: koper-org [31.182.131.*]
    14 kwietnia będą wyniki, ale Ci co mają wiedzieć to już wiedzą.
    W przyszłym tygodniu coś napiszą...
  • Czesiu tak tylko zajrzałem Autor: stary-bankrut-z-1994 [94.254.202.*]
    Dnia 2020-04-04 o godz. 00:29 czesio1 napisał(a):
    > dokładnie ale też możliwe że że ludzie (w tym i cukrzycy) wykupują lekarstwa i insuliny na potęgę.
    > Już po weekendzie dowiemy się co dalej.
    >
    > P.S. Stary bankrucie witamy ponownie na pokładzie ;)

Tak tylko zajrzałem ,siedziałem na Biotonie w cenie 1 zł, i mnie w jajo zrobili, tanio oddałem 2x , najpierw poddałem się panice, a potem stwierdziłem ,że wskaźniki są przegrzane. Obecnie mam mały pakiet Biomedu 1/7 tego co miałem w cenie 2,85 zł.
    Teraz na wielu spółkach medycznych jest euforia. Obserwujcie Lentex ( włókniny medyczne), Mercator (głównie rękwice w Tajlandii, trochę masek) , CCC ( spadło 10x w dół , mają towaru za 5 mld zł), PDZ ( JP Morgan kupował po 50 gr, dokupował w 2019r. po ponad 63 gr.) raczej nie oddadzą tego tanio.

Uważam, że to początek kryzysu na wielu spółkach, fundusze akcyjne powinny niedługo polecieć na pysk i pojawi się efekt kuli śnieżnej.

Pozdrawiam i nie dajcie się wyrolować spekulantom na chwilowych spadkach.
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~groooby [195.140.236.*]
    jeszcze romcia brak
  • Re: kurs-wykresy Autor: czesio1 [86.128.242.*]
    Dnia 2020-04-04 o godz. 09:15 ~groooby napisał(a):
    > jeszcze romcia brak

romcia zamknęli na odziale zamkniętym hehehe
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~bio [79.163.173.*]
    Wykres wygląda super, przebijemy 5 pln i jedziemy dalej. Tamten wzrost pociągnął z 2 na 17,5 ile teraz będzie zobaczymy. Trzeba pamietać że wtedy o wiele więcej akcji było jako FF więc wolumen 1 mln to bardzo duży. Poniedziałek da nam odpowiedź, jak dla mnie przejdziemy 5 pln i zatrzymamy się, duża podaz może się pojawić dopiero w granicach 7-8 pln.
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~jan [5.173.19.*]
    Nominał- 20 zł, więc i to mało.
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~Eder [31.179.107.*]
    Jak przebijemy 17.5 zł to mamy piękne podwójne dno na długoterminowym wykresie i wtedy jedziemy na 32-33 zł. Kto wie? W tych czasach wszystko możliwe. Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy :-)
  • Re: kurs-wykresy Autor: luka07 [82.1.76.*]
    ludzie, jest raptem 6 zl, gdzie wy widzicie na te 17.50 i kiedy. Jak zaczyna spadac to panika i krzyk ze bankrut ze spekula, jak rosnie to euforia ze bedzie 17.50 a potem to 32 a pewnie potem to 64 i drugi CD Project. Sam mam sredni na poziomie 9 zl, z czego dalem sie ubrac nawet po 15 i kupilem troszke za 2.40 ale panowie i panie, spokojnie, jeszcze troche wody uplynie w Wisle zanim tu bedzie kilkanascie zlotych. Ktos madry tu juz napisalas ze opory beda na 7-8 zl. Jak bedzie 11-12 to bez wahania sprzedam.
    luke bioton to nie jest spółka dywidendowa, żeby ją trzymać dekady - biotonem trzeba obracać - gdybyś to robił to straty dawno byś już odrobił
  • Re: kurs-wykresy Autor: luka07 [82.1.76.*]
    mozliwe ze by tak bylo. nie mialem jaj zeby sprzedawac po 5 zlotych jak zjechalo. Kolka to ja sobie robie na Orlenie i PGE, tam jest plynnosc, tutaj raczej trzeba gleboko siedziec w temacie firmy i czuc rynek w perspektywie tygodni.
    Moim zdaniem to jest konsolidacja. Cofka po takim wzroście musiała być bez dwóch zdań. Ale bez paniki. Akcje się mielą jak złoto już ponad 7 baniek obrotu i będzie ponad 1,5 bańki wolumenu. Jak na teraz jest ok. ale to się oczywiście może zmienić.
    kusy aż miło obserwować jak maszyny grają na takich wolumenach
    też raczej nie sądzę że to już koniec wzrostów po ostatnich wyczynach na pewno jakaś konsolidacja się należy
    może też jakieś info by się przydało .....
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~Eder [31.179.107.*]
    Ja jestem w stanie sobie to wyobrazić i to w zupełnie niedługim czasie, biorąc pod uwagę obecną euforię na spółkach medyczno-biotechnologicznych. Parę lat temu osiągnęliśmy 17.50 zł na fali euforii przejęcia Biotonu przez Chińczyków. W tamtym roku Yifan Pharmaceutical płacił 15 zł/akcja za przejęcie prawie 33% akcji Biotonu. Dzisiaj nastąpiło wybicie górą, przy niespotykanych od lat obrotach, z wieloletniego trójkąta. Jak dla mnie to początek impulsu wzrostowego. Zobaczymy jak dalej będzie się rozwijała sytuacja. Teraz możliwe lekkie wychłodzenie po wybiciu górą z trójkąta, ale jak dla mnie zaraz potem jedziemy dalej do góry z możliwością utworzenia pięknego podwójnego dna na wykresie długoterminowym. Pozdrawiam cierpliwych i wytrwałych.
    Dziś toczy się walka o to czy 5 będzie oporem czy wsparciem. Przydałoby się dobre info i impet. Bo jeśli nawet kurs pokona 5 bez impetu, to później pewnie szybko spadnie. Na dwoje babka wróżyła.
    link 

• Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: stary-bankrut-z-1994 [5.173.11.*]
    Dnia 2020-04-07 o godz. 13:07 ~KUSY napisał(a):
    > Dziś toczy się walka o to czy 5 będzie oporem czy wsparciem. Przydałoby się dobre info i impet. Bo jeśli nawet kurs pokona 5 bez impetu, to później pewnie szybko spadnie. Na dwoje babka wróżyła.
    >link
    >

Nie chcę was straszyć , ale zanosi się na korektę o zasięgu 30-50% na spółkach bio-..... w tym i na Biotonie ( patrz AT).
    A co do Biotonu to wzrost moim zdaniem był czysto spekulacyjny , bez żadnej pozytywnej informacji.
    Poza tym od 1-2 lat powtarzam insuliny nowej generacji to jest klucz do wzrostów na Biotonie.
    A i tak życzę wam dużych wzrostów pomimo kiepskich fundamentów.

• Re: Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Dnia 2020-04-07 o godz. 16:05 stary-bankrut-z-1994 napisał(a):
    > Dnia 2020-04-07 o godz. 13:07 ~KUSY napisał(a):
    > > Dziś toczy się walka o to czy 5 będzie oporem czy wsparciem. Przydałoby się dobre info i impet. Bo jeśli nawet kurs pokona 5 bez impetu, to później pewnie szybko spadnie. Na dwoje babka wróżyła.
    > >link
    > >
    >
    > Nie chcę was straszyć , ale zanosi się na korektę o zasięgu 30-50% na spółkach bio-..... w tym i na Biotonie ( patrz AT).
    > A co do Biotonu to wzrost moim zdaniem był czysto spekulacyjny , bez żadnej pozytywnej informacji.
    > Poza tym od 1-2 lat powtarzam insuliny nowej generacji to jest klucz do wzrostów na Biotonie.
    > A i tak życzę wam dużych wzrostów pomimo kiepskich fundamentów.
    >
    Nie ma co straszyć. Korekty były są i będą na giełdzie. Ja uważam, że spekuła nie trzymałaby kursu dość stabilnie tuż pod linią trendu na obrocie ponad 3 bańki. Ale to moja pinia.
    O konieczności posiadania analogów w portfolio pisałem namiętnie i natrętnie 6 i 7 lat temu. Wielu, a szczególnie taki jeden gostek bardzo tu gardłował, że wkrótce Bioton (pod rządami Sławka Ziegerta) zarobi na insulinie rekombinowanej tyle, że starczy na spłatę długów i na rozwój analogów. Głupota to mało powiedziane.

• Re: Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: ~KUSY [176.111.231.*]
    Dodam jeszcze, że to nie spekuła, tylko moim zdaniem równanie do benchmarku. Obecne wzrosty są bez info, ale spadek do 2 zł też był irracjonalny i teraz się wyrównał. Poza tym spółki usługowe, consultingowe, odzieżowe... ogólnie produkujące towary do sklepów toną i będą tonąć bo popyt spadnie o kilkadziesiąt %. Bioton jednak produkuje leki, wciąż produkuje pod odbiorcę. Cukrzyków nagle nie ubędzie albo nie przestaną kupować bo im się nie będzie chciało. Może też nieco się przebranżowić i produkować rzeczy potrzebne dla służby zdrowia, choć to chyba mniej prawdopodobne. Myślę że wzięto to pod uwagę w tej chwili. 
  • Re: Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: czesio1 [86.128.242.*]
    wiadome o analogach ale jak już bedą mieli analogi to czy ja będę jeszcze ba biotonie?

spekuła, spekułą ale cała branża rosła biotechno / medyczna - dlatego też i bioton

Sprzedałem trochę oczywiście na tych wzrostach, plus staram się zrobić jakieś kółeczka - standardowe operacje na biotonie od lat ;)
  • Re: Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: stary-bankrut-z-1994 [5.173.9.*]
    Sprzedawać sprzedaje insuliny to jest fakt niezaprzeczalny i będzie sprzedawał - tylko zysków ni ma , C/WK niskie i to jest plus.
    Moim zdaniem - tu będę się upierał -czysto spekulacyjna podbitka .
    Teraz spadek ,żeby Czesław mógł kółko zrobić.
    Nie zdziwił bym się ,gdyby zasięg spadku-korekty był w przedziale 33-50%.
  • Re: Korekta na spółkach biotechnologicznych ( z sektora medycznego) Autor: czesio1 [86.128.242.*]
    hej stary zerknij na wykres sprzedawaliśmy tu na górce po 6,30 . W przygotowaniu miałem więcej w okolicach 7 ale nie pykło hehehe.
    Tak czy owak zbieram już akcje na kółeczka. A jak kółeczko nie wyjdzie to zostanie na później ;)
  • Re: kurs-wykresy Autor: ~Qba [37.30.54.*]
    Ederku nieszczęsny chłopcze! Niczego się nie nauczyłeś pajacyku? Ilekroć piszesz o 17 zł wzrostach podwójnych dnach i 100 zł tylekroć kurs zaczyana spadać. Daj sobie choć szansę i siedź cicho bo nie masz ręki płopaczku do tych wpisów i ogólnie do giełdy, biedaku nieboraku:)))))))))
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [86.187.227.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
[x]
BIOTON 0,42% 4,78 2021-09-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.