• upadłość ATM Grupa Autor: ~biegły [89.64.64.*]
  Chyba zapowiada się upadłość ATM Grupy. Prezes ogłosił, że nie dadzą rady jeżeli Polsat lub TVP nie pomoże. A chyba z jesienną ramówką będzie tak samo jak z wiosenną, czyli po prostu nie będzie nowych produkcji przez dobre kilka miesięcy. Wydaje się, że za 2-3 miesiące ogłoszą upadłość.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Greg [89.64.64.*]
  Z dokumentów finansowych wynika, że nie mają gotówki na przetrwanie. Bankructwo jak nic.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Henzap [37.248.90.*]
  Solorz na to nie pozwoli !
  Na pewno coś wymyśli i będzie ok - stać go na to!
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: michalleszczyn [89.64.9.*]
  Jakieś źródło? Gdzie Prezes coś takiego ogłosił?
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Greg [89.64.64.*]
  Na stronie ATM Grupy jest oświadczenie. Na końcu oświadczenia jest o braku płynności.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Inwestor [79.110.195.*]
  Możesz wkleić cały tekst oświadczenia, z zaznaczonym miejscem, w którym jest fragment o braku płynności? Przeczytałem 2 razy i ani słowa o braku płynności finansowej. Niepotrzebne sianie paniki? Kto sieje wiatr... zbiera burzę.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~gość [195.245.213.*]
  "...Sami jednak także będziemy potrzebowali wsparcia ze strony rządu i otwartości ze strony naszych klientów. " i "... mam nadzieję, że możliwe będzie rozliczenie przerwanych prac w trybie innym, niż przewidziany umowami..."
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: michalleszczyn [89.64.9.*]
  Jeżeli mówimy o tym oświadczeniu link  to ciekawe, ja wyciągnąłem z tego inne wioski.

  1. W cyklu produkcji, który składa się z 4 głównych elementów, tylko jeden jest ograniczony - robienie zdjęć. Reszta idzie bez przeszkód.
  2. Seriale dla Netflixa, Sony i History zostaną zakończone zgodnie z planem
  3. Mają kontrakty długoterminowe na wynajem hal.

  Patrząc na raporty finansowe, rekordowo wysoki przychód netto
  Q3 2019: 40 237 tys. zł
  W poprzednich latach:
  2018: 27 584 tys. zł
  2017: 28 488 tys.zł
  2016: 22 872 tys.zł

  Czyli wynika z tego, że powinni być w dobrej kondycji finansowej, prawda?

  Nie jestem giełdowym wyjadaczem który siedziałby w tym biznesie 20 lat, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego firma miała by być zagrożona bankructwem?
  Czy jest jakiś twardy argument, poza subiektywną interpretacją jednego akapitu z oświadczenia, który przemawia za tą hipitezą?
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~gość [89.64.64.*]
  To po co taka końcówka komunikatu, skoro jest tak super? Powiedziałby: "Mamy gotówki na 12 miesięcy działalności i nie ma powodów do obaw", a nie to co powiedział, że bez wsparcia nie da rady. To oczywiście przypuszczenia, ale wskazane przez Ciebie pozostawione produkcje to drobnica.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: michalleszczyn [89.64.9.*]
  Ok, po pierwsze to każdy może wyciągać jakie wnioski chce z oświadczenia, nie mam nic do tego. Tylko się zastanawiam czy są jakiekolwiek inne przesłanki ku temu żeby firma miała problemy finansowe niż jedno zdanie na koniec oświadczenia, które w oryginale brzmi:

  "Sami jednak także będziemy potrzebowali wsparcia ze strony rządu i otwartości ze strony naszych klientów. Bardzo cenna jest w tym kontekście inicjatywa ogłoszona przez Dyrektora PISF."


  Czy ktokolwiek powie że nie ma powodu do obaw? - Nie. Inaczej inwestorzy by nie zwalali z rynku drzwiami i oknami. Niewiadomo kiedy epidemia się zakończy ani jak gospodarka będzie wyglądała wtedy.
  Czy muszą mieć gotówki na 12 miesięcy działalności? - Nie sądzę. A wręcz świadczyło by to o słabym gospodarowaniu finansami. Poza tym raczej mała szansa, żeby ograniczenia miały trwać aż tak długo.

  Dlaczego więc mogą potrzebować wsparcia ze strony rządu? Żeby ktoś partycypował w kosztach które ponoszą nie ze swojej winy, tak samo jak 90% spółek na giełdzie.

  Czy spółka ma duże zadłużenie w tej chwili? No nie, więc pewnie bez problemu dostanie jakieś dofinansowania, dokredytowania gdyby w ogóle była taka potrzeba.

  No ale może się mylę i chętnie się o tym dowiem, tylko poproszę jakiś inny argument niż "Bo napisali w oświadczeniu że będą potrzebowali wsparcia rządu"
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~gość [89.64.64.*]
  Spółka utrzymuje się z produkcji telewizyjnych na duże anteny, a z tym będzie teraz bardzo cienko. Wiosenna ramówka 0 produkcji. Jesienna o ile w ogóle będzie to drastycznie ograniczona. Wszyscy jej główni klienci przeorganizowują się na wyłącznie produkcję wewnętrzną bo jest najbezpieczniejsza dla nich w obecnej sytuacji. ATM przez najbliższe miesiące zatem nie będzie miał czego produkować. Produkcja telewizyjna jest planowana z dużym wyprzedzaniem. Moim zdaniem, jeżeli produkcja wróci do nich to najwcześniej na wiosnę 2021r., ponieważ nie da się wrócić z ramówką jesienną na zawołanie.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Jacek [195.136.178.*]
  na Fejsie wielu prezesów firm wypowiada sie że w chwili obecnej najskuteczniejszym sposobem na zwolnienie pracowników jest ogłoszenie upadłości, przypuszczam że z tej możliwości skorzysta ATM ( wie że na pomoc obecnego rządu nie ma co liczyć ).
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~gość [89.64.64.*]
  Dlaczego rząd miały pomagać komercyjnej Spółce, która przez lata zarabiała dziesiątki milionów, a nie tworzyła poduszki finansowej z pazerności wspólników i teraz jest wydmuszką? Taki zarząd i wspólnicy powinni ponieść odpowiedzialność.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Wujtal [94.254.229.*]
  Nie zgadzam się z opinią że więcej będzie produkcji wewnętrznych w związku z covidem. Wg mnie odwrotnie. Bezpieczniej jest zlecic produkcje firmie zewnetrznej by nie ryzykowac zdrowiem swoich pracownikow.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Grego [77.65.88.*]
  Najprawdopodobniej najwięcej ATM zarabia na paradokumentach i serialach dla tvp i polsatu. Będąc na takim planie mogę powiedzieć, że robi się to szybko i po taniości a pewnie sprzedaje za niezła kasę Te wszystkie paradokumenty są kręcone z małym wyprzedzeniem. Nawet jak ma się scenariusze, za które sie zapłaciło to bez gotowego produktu generuje to tylko koszty ATM pewnie wyjdzie z tego ale będzie musiał zmienić troche sposób nagrywania, żeby mieć np cały sezon do sprzedania.
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~olooo [188.102.10.*]
  to jakies bzdury sa
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~remaps [78.8.214.*]
  Zwykłe sianie paniki. Wszyscy ubiegają się o pomoc, więc oni też.
  Prawda jest taka, że telewizje będą zamawiać seriale i filmy, oni będą je kręcić, bo są w tym dobrzy.

  Poza tym ich dużym akcjonariuszem jest Polsat, których chyba nie zostawi spółki na łaskę losu, prawda? .
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: peluquero [213.216.127.*]
  Trzeba tu powiązać dwa fakty, przejęcie przez Polsat Interii i zakup testów przez fundację Polsat (podejrzewam że z całego zamówienia z 20% oddano państwu), prędzej ATM zostanie przejęte, ponieważ problem miałby też spółki wchodzące w skład grupy, kwestią jest tylko cena (za wysoka)
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Marcin [89.64.64.*]
  Czy przejęcie powinno zostać przeprowadzone przez wezwanie po 90 groszy? Czy też od syndyka za jeszcze mniej?
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: peluquero [213.216.127.*]
  na razie to Rockbridge oddało zapewne 2mln Solorzowi
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~remaps [78.8.214.*]
  A jak nie kupiłeś na spadku, to trudno, było i nie wróci.
  Teraz tylko up!
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: ~Ingul [37.109.33.*]
  Czy skończą jak astoria po 20gr?
 • Re: upadłość ATM Grupa Autor: rozmarynpl [80.55.221.*]
  Boombit zapowiada możliwą dywidendę. To ich pewnie uratuje. Sporo zarobili w tym roku. Taka podana kroplówka przedłuży im życie do końca pandemii.
[x]
ATMGRUPA 0,69% 4,35 2021-09-17 14:45:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.