• Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~hipPiS [5.172.255.*]
    „Wbrew obowiązującym przepisom ustawowym Sąd Najwyższy podjął uchwałę w postępowaniu w sprawie podważenia statusu sędziów powołanych z udziałem obecnej Krajowej Rady Sądownictwa. Postępowanie to uległo zawieszeniu z mocy prawa 22 stycznia 2020 r. z chwilą wszczęcia przed Trybunałem Konstytucyjnym sporu kompetencyjnego między Sądem Najwyższym a Sejmem i Prezydentem RP. Do czasu orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny nie wolno podejmować działań w tej sprawie. Uchwała SN jest więc z mocy prawa nieważna” – komentuje działania SN resort sprawiedliwości.

https://www.dorzeczy.pl/kraj/127312/ministerstwo-sprawiedliwosci-uchwala-sn-zostala-wydana-z-razacym-naruszeniem-prawa.html

Wicie, t'a'ysze, Sąd Najwyższy jest najwyższy ostatecznie - przynajmniej do czasu Sądu Ostatecznego - i jego orzeczenia mają, rozumicie, charakter boski - przynajmniej dopóki tak uważamy.
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~Pinokio [78.8.182.*]
    Przyzwyczajaj się PiSbolszewicki chyclu. I zapamietaj. Chodzi tu o Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej.
    NIe ma odwołania od jego wyroku i uchwał. I z szacunkiem prosze bo o Majestat RP chodzi
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~Hillela [46.238.237.*]
    Stalin wiedział jak sądy zrobić powiedział żaden katolik nie może być sędzią to przetrwa
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~Jjkl [37.47.127.*]
    Chyclu POlszewicki z szacunkiem dla Prezydenta i całego parlamentu bo zostali wybrani w demokratycznych wyborach i nalezy się szacunek Jak Chyclu wygracie wybory to bedziecie mogli rządzić, ale do tego trzeba mieć program i pomysl jak to zrobić a nie tylko straszyć PISiorami
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [178.33.255.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~ziutek [176.124.190.*]
    ale się pisory miotają zero twierdzi że ustawy nie ma a morawiecki nieistniejącą uchwałę kieruje do tk , strach odebrał im rozum
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~heh [178.33.255.*]
    Dnia 2020-01-24 o godz. 10:58 ~ziutek napisał(a):
    > ale się pisory miotają zero twierdzi że ustawy nie ma a morawiecki nieistniejącą uchwałę kieruje do tk , strach odebrał im rozum

Sam się tu miotasz jak wesz na POstronku do tego piszesz bzdury.

Stefan Michnik, Wolińska, "Luna" Brystiger to jest wzorzec dla gęśdorfowego SN.

• (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [176.124.190.*]
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~heh [178.33.255.*]
    Dnia 2020-01-24 o godz. 11:13 ~ziutek napisał(a):
    > Dnia 2020-01-24 o godz. 11:06 ~heh napisał(a):
    > > Dnia 2020-01-24 o godz. 10:58 ~ziutek napisał(a):
    > > > ale się pisory miotają zero twierdzi że ustawy nie ma a morawiecki nieistniejącą uchwałę kieruje do tk , strach odebrał im rozum
    > >
    > > Sam się tu miotasz jak wesz na POstronku do tego piszesz bzdury.
    > >
    > > Stefan Michnik, Wolińska, "Luna" Brystiger to jest wzorzec dla gęśdorfowego SN.
    > >
    > nie pajacuj pis otrzymał taki cios że tylko miotanie mu zostało nawet wasz rzeczni mitera (krs) mówi że uchwała jest wiążąca lepiej ujawnijcie listy poparcia sędziów krs czego się tak boicie? ciekawe czy posłowie pis też utajnili listy poparcia obowiązujące kandydatów na posłów ? bo jeżeli tak to żyjemy w państwie stalinowskim

Cios POwiadasz? Pacynka co serwuje mi tu zlepek bzdur.

• Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~ziutek [176.124.190.*]
    Dnia 2020-01-24 o godz. 11:19 ~heh napisał(a):
    > Dnia 2020-01-24 o godz. 11:13 ~ziutek napisał(a):
    > > Dnia 2020-01-24 o godz. 11:06 ~heh napisał(a):
    > > > Dnia 2020-01-24 o godz. 10:58 ~ziutek napisał(a):
    > > > > ale się pisory miotają zero twierdzi że ustawy nie ma a morawiecki nieistniejącą uchwałę kieruje do tk , strach odebrał im rozum
    > > >
    > > > Sam się tu miotasz jak wesz na POstronku do tego piszesz bzdury.
    > > >
    > > > Stefan Michnik, Wolińska, "Luna" Brystiger to jest wzorzec dla gęśdorfowego SN.
    > > >
    > > nie pajacuj pis otrzymał taki cios że tylko miotanie mu zostało nawet wasz rzeczni mitera (krs) mówi że uchwała jest wiążąca lepiej ujawnijcie listy poparcia sędziów krs czego się tak boicie? ciekawe czy posłowie pis też utajnili listy poparcia obowiązujące kandydatów na posłów ? bo jeżeli tak to żyjemy w państwie stalinowskim
    >
    > Cios POwiadasz? Pacynka co serwuje mi tu zlepek bzdur.
    >

Wyłoniona przez nową KRS sędzia Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska odroczyła w piątek pierwszą rozprawę. To efekt czwartkowej uchwały Sądu Najwyższego.-- nie pajacuj towarzyszu pisowcu bo z ministerstwa przerzucą cię do cyrku
    Nie interesują mnie POkemonie przepychanki, sztuczki i obstrukcja kasty z SN.
    Czekam aż PiS zrobi z nimi porządek.
    Dnia 2020-01-24 o godz. 11:28 ~heh napisał(a):
    > Nie interesują mnie POkemonie przepychanki, sztuczki i obstrukcja kasty z SN.
    > Czekam aż PiS zrobi z nimi porządek.

rzecznik nowej KRS Maciej Mitera. "Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna"-- a kogo obchodzi na co ty czekasz?, czekaj czekaj doczekasz się tylko porażki dudy w wyborach prezydenckich
    Dnia 2020-01-24 o godz. 11:33 ~ziutek napisał(a):
    > Dnia 2020-01-24 o godz. 11:28 ~heh napisał(a):
    > > Nie interesują mnie POkemonie przepychanki, sztuczki i obstrukcja kasty z SN.
    > > Czekam aż PiS zrobi z nimi porządek.
    >
    > rzecznik nowej KRS Maciej Mitera. "Jako sędzia i legalista mogę powiedzieć jasno: uchwała SN jest wiążąca, to jest zasada prawna"-- a kogo obchodzi na co ty czekasz?, czekaj czekaj doczekasz się tylko porażki dudy w wyborach prezydenckich

Jak cię nie obchodzi moja opinia to co się tak przyspawałeś do mnie jakbyś szukał penia?
    Kiedy za morderstwo z premedytacją zasądzano 4 lata milczałem, kiedy sędzia razem z komornikiem szabrowali majątek uczciwych ludzi -milczałem, kiedy odbierano dzieci rodzicom - milczałem, kiedy przyjdzie kolej na mnie inni też będą milczeć....

ps

Niby z jakiej racji Ojszysynowi Sejm miał udostępniać jakieś dokumenty? Tak to ten sędzia Ojszczysyn co wielu wprowadził w tarapaty. POgogluj sobie to znajdziesz.

Dnia 2020-01-24 o godz. 11:33 ~heh napisał(a):
    > Kiedy za morderstwo z premedytacją zasądzano 4 lata milczałem, kiedy sędzia razem z komornikiem szabrowali majątek uczciwych ludzi -milczałem, kiedy odbierano dzieci rodzicom - milczałem, kiedy przyjdzie kolej na mnie inni też będą milczeć....
    >
    > ps
    >
    > Niby z jakiej racji Ojszysynowi Sejm miał udostępniać jakieś dokumenty? Tak to ten sędzia Ojszczysyn co wielu wprowadził w tarapaty. POgogluj sobie to znajdziesz.
    >

ale co to ma do rzeczy? ja go nie bronię tylko dlaczego mam na wiarę przyjmować że mianowańcy ziobry bez poparcia wymaganego prawem są lepsi?skoro już na wstępie mataczą to czego się po nich spodziewać? taką reformę do wsadż sobie w buty
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~bull [89.239.64.*]
    Dnia 2020-01-24 o godz. 09:19 ~Pinokio napisał(a):
    > Przyzwyczajaj się PiSbolszewicki chyclu. I zapamietaj. Chodzi tu o Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej.
    > NIe ma odwołania od jego wyroku i uchwał. I z szacunkiem prosze bo o Majestat RP chodzi

Pinokio, swołocz, TSUE może tego nie wiedzieć, ale ty musisz! W RP o aktach prawnych władzy ustawodawczej orzeka wyłącznie TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY.

• Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~hipPiS [5.172.255.*]
    Pinokio spiera się ze mną, że prawo unijne stoi nad polską konstytucją, a wyroki TSUE nad wyrokami TK - chociaż TK orzekł inaczej.
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~Pinokio [78.9.147.*]
    Dnia 2020-01-26 o godz. 16:36 ~hipPiS napisał(a):
    > Pinokio spiera się ze mną, że prawo unijne stoi nad polską konstytucją, a wyroki TSUE nad wyrokami TK - chociaż TK orzekł inaczej.

Pokaż gdzie coś takiego napisałem PiSbolszewicki kmiocie. Widze, że łżesz jak zwykle. Jakoś nie jestem specjalnie zaskoczony
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~hipPiS [5.172.255.*]
    Dnia 2020-01-18 o godz. 17:03 ~Pinokio napisał(a):
    > Słuchaj tępy PiSbolszwicki matole :)
    > Wkleje jeszcze raz. Ze stronki wikipedii.
    >
    > Zasada pierwszeństwa prawa unijnego – zasada, która nie występuje expressis verbis w traktatach lecz jest jedną z podstawowych zasad występujących w prawie unijnym. Wynika głównie z orzecznictwa TSUE. Mówi ona, że:
    > prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego,
    > państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego,
    > krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym,
    > w razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego,
    > późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa unijnego.
    >
    > Wstępując do UE Polska wyraziła zgodę na obowiązujące zapisy jw.
    >
    > (...)

https://www.bankier.pl/forum/temat_re-polska-konstytucja-wazniejsza-od-prawa-unijnego,34757471.html
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [78.9.129.*]
    Skoro się nie spieramy, to co się spieramy? O to, czy się spieramy, czy nie?
  • Re: Sąd Najwyższy w Polsce - nikt mu nie podskoczy! Autor: ~gen [46.22.161.*]
    Dnia 2020-01-27 o godz. 11:32 ~Pinokio napisał(a):
    > Może zacznij od nauki czytania ze zrozumieniem hehehe
    > A tekst przeze mnie wklejony wprost z Wikipedii PiSbolszewicki matole :)

a ty co tak jadem plujesz?
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [178.33.255.*]
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl